Po nabyciu skuterów elektrycznych, następnym krokiem Straży Miejskiej w Płocku w wykorzystaniu pojazdów zeroemisyjnych jest zakup dwóch aut. Zakup maszyn wyniósł blisko 385 tys. zł.
Straż Miejska w Płocku kontynuuje inwestycje w pojazdy elektryczne. Tym razem mundurowi wzbogacili się o dwa radiowozy o napędzie elektrycznym. 19 października Komendant Konrad Guzanek odebrał pierwszego „elektryka” z firmy Auto-Serwis Pasikowski Włocławek.
Firma z Włocławka wygrała w czerwcu przetarg na dostawę dwóch samochodów z napędem elektrycznym wraz z ich dodatkowym specjalistycznym wyposażeniem na potrzeby Straży Miejskiej. Koszt zakupu wyniósł:
- 189 800 zł za pierwszy radiowóz,
- 194 680 zł za drugi radiowóz.
Łącznie obydwie maszyny kosztowały 384 480 zł.

Do straży miejskiej trafią elektryczne Renault Kangoo o realnym zasięgu do 200 km. Nowoczesne, komfortowe i ekologiczne auta będą służyć m.in. strażnikom dzielnicowym do wykonywania zadań patrolowych. Samochody spełniają wymogi pojazdu uprzywilejowanego w ruchu drogowym.
– Warto przypomnieć, że Urząd Miasta Płocka od lat prowadzi działania proekologiczne, a tabor straży miejskiej staje się coraz bardziej przyjazny środowisku naturalnemu – zaznacza st. insp. Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy SM Płock.










![Z jeziora Górskiego wyciągnięto mężczyznę. Niestety, nie przeżył [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/lpr-360x180.jpg)













![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)


![Jakie propozycje książkowe na wakacje? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/ksiazki-360x180.jpeg)

















