REKLAMA

Jesienne impresje z Moniką Urlik

REKLAMA

Pełne sale koncertowe w sannickim pałacu dobitnie świadczą o tym, jak potrzebne są takie koncerty. Tegoroczny listopad łaskawie z nami się obchodzi pod względem aury, ale każde ciepłe wydarzenie dodatkowo pozytywnie wpływa na nastrój.

Tak też było podczas występu Moniki Urlik, śpiewającej między innymi pop, soul i gospel. Piosenkarka wprowadziła nas w atmosferę końca wieku XX i pierwszą dekadę obecnego, a to za sprawą hitów, śpiewanych przez Arethę Louis Franklin i Whitney Elizabeth Houston. Te dwie afroamerykańskie artystki były doskonałymi przedstawicielkami soulu, bardzo popularnymi w tamtym czasie i torującymi drogę wśród dominujących wcześniej białych wykonawców tego gatunku. Monika Urlik przyjechała do Sannik z cieszącym się niesłabnącym powodzeniem, repertuarem wspomnianych wokalistek. Zebrała gromkie brawa i setki uśmiechów.
Koncert był współorganizowany perzy współudziale Sierpca – Miasta ze smakiem.

PowiązaneTematy

Po koncercie, Monika Patrowicz, dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, zaprosiła do sali wystaw czasowych. Czekała tam już pokaźna kolekcja fotografii, wykonanych przez członków łódzkiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Fotografii Humanistycznej Foto Humanum. To rezultat plenerów fotograficznych, które odbywały się w sannickim Zespole Pałacowo-Parkowym.Stowarzyszenie Foto Humanum jest jednym z niewielu, na terenie kraju, stowarzyszeń o takim profilu. Jego członkowie to ludzie rozmaitych profesji, w tym fotografujący zawodowo fotoreporterzy i fotografowie), ale też zaawansowani amatorzy. W tym roku obchodzi swoje 10-lecie, powołane bowiem zostało do życia w czerwcu 2009 roku przez grupę entuzjastów fotografii, dla których głównym tematem artystycznych poszukiwań jest człowiek w jego codziennych zajęciach – pracy, zabawie, wypoczynku. Od grudnia 2018 prezesem Foto Humanum jest jedna z jego założycielek – Katarzyna Turkowska.

Wystawa poplenerowa „W obiektywie – sannickie inspiracje”, dofinansowana została w ramach Programu E.3.1 Wsparcie dla „współpracy nieoczywistej” w kulturze, ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Zapraszamy do oglądania wystawy do końca listopada.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU