REKLAMA

Płocczanin pomógł zatrzymać pijanego kierowcę

REKLAMA

Rozważna reakcja jednego z mieszkańców Płocka pozwoliła policjantom zatrzymać mężczyznę, który prowadził samochód, będąc pod wpływem alkoholu.

Dzięki wzorowej postawie płocczanina, któremu nie jest obojętne bezpieczeństwo, policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

PowiązaneTematy

– Wczoraj w godzinach wieczornych oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w rejonie galerii handlowej na osiedlu Podolszyce, mężczyzna kierujący oplem znajduje się pod wpływem alkoholu. Skierowany na miejsce patrol na parkingu przed galerią handlową ujawnił wskazany ze zgłoszenia pojazd, jednak już nikogo w pojeździe nie było. Zgłaszający interwencję płocczanin wskazał funkcjonariuszom kierunek, w którym oddalił się kierowca oraz podał jego rysopis – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Policjanci natychmiast podjęli działania i zatrzymali kierującego oplem. Okazał się nim 35-latek z powiatu płockiego, który chwiejnie stał na nogach i w trudny do zrozumienia sposób, bełkocząc, odpowiadał na pytania kierowane przez policjantów.Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego zgodnie z prawem została pobrana od niego krew do badań na ustalenie zawartości alkoholu w organizmie. Jak okazało się po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, już w lipcu tego roku mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

– Postawa zgłaszającego interwencję zasługuję na olbrzymią pochwałę i jest wzorem godnym naśladowania.
Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta, poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom – podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 16

 1. Podolak says:

  Brawo dla niego.oby więcej takich porządnych ludzi!!!!!!!!

 2. Marko says:

  Brawo „odwalcie” cala robotę za służby mundurowe a oni „spracowani” na emeryture po 25 latach !

 3. Kierowca says:

  Przecież on mógł kogoś zabić a sam na pewno by przeżył,bo pijany zawsze ma szczęście. BRAWO

 4. ty says:

  jedziesz z nim Endriu

 5. Krycha says:

  Ja jak zadzwoniłam że pod sklepem stoi samochód do którego za kierownicę wsiada człowiek bardzo pijany to do dnia dzisiejszego żadnej policji nie było mimo że mam monitoring.Chlop odjechał narabany jak bombowiec!!!!

 6. Prawowity obywatel says:

  Podpiera….cz J…….y , godna postawa konfidenta

 7. Mały says:

  Brawo PP

 8. Mały says:

  Brawo Ty.

 9. Anonim says:

  Brawo Ty.

 10. Brawo says:

  To prawdziwy bochater

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU