REKLAMA

Na rondzie dzwon pod prąd. Jak jeżdżą kierowcy w Płocku? [FILM]

Kierowcy po Płocku

REKLAMA

Nie od dzisiaj wiadomo, że Rondo Wojska Polskiego w Płocku sprawia kierowcom sporo problemów. Pomimo sygnalizacji świetlnej, bardzo często dochodzi tu do kolizji. Film udostępniony przez płocką policję dobitnie pokazuje, jak duże jest zagubienie niektórych kierowców w tym miejscu.

Podczas trwania remontu mostu im. Legionów Piłsudskiego w Płocku, ilość kolizji na Rondzie Wojska Polskiego znacząco wzrosła. Dlatego Komenda Miejska Policji w Płocku w lipcu zwróciła się do Straży Miejskiej o obserwację i rejestrację za pomocą kamer monitoringu miejskiego najbardziej niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego w tym rejonie.

PowiązaneTematy

– Liczba ujawnionych wykroczeń jest ogromna i w tej chwili wynosi ponad 370 – mówi mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – Materiał przekazany do płockiej komendy nadal jest analizowany przez policjantów i niewykluczone są kolejne czynności wobec kierowców, naruszających przepisy ruchu drogowego – tłumaczy.

Już wstępna analiza materiałów dobitnie pokazuje, że największym grzechem kierowców było niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Ale kierowcy ignorują również i inne przepisy.

– Brak zdrowego rozsądku i nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego przyczyniły się do ponad dwukrotnego wzrostu zdarzeń drogowych na rondzie Wojska Polskiego w Płocku – potwierdza mł. asp. Marta Lewandowska.Policja udostępniła nagranie, które zawiera jedynie ułamek zdarzeń w tym miejscu. Na filmie widzimy, jak kierujący fordem, który posiadał uprawnienia, więc teoretycznie powinien też wiedzieć w jaki sposób poruszać się prawidłowo po rondzie, wjechał na Rondo Wojska Polskiego pod prąd.

Kierowca saaba, pomimo czerwonego światła nakazującego natychmiastowe zatrzymanie pojazdu, wjeżdża za sygnalizator. Kolejny kierujący, tym razem oplem, omija pojazd, który zatrzymał się przed sygnalizatorem i wjeżdża na skrzyżowanie, pomimo sygnału zabraniającego przejazd.

– Niestety, takich zachowań na przesłanych do Komendy Miejskiej Policji w Płocku materiałach video jest ogrom, co świadczy o całkowitej ignorancji kierowców dla obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Wszyscy ci kierowcy zostali już ustaleni i ukarani mandatami do 500 zł, nałożono na nich również punkty karne. Ponownie apelujemy do kierowców o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz kulturę jazdy! – podsumowuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Anna says:

    Ale jak tam można było pojechać pod prąd? No jak?

  2. Normal says:

    W Płocku mamy chyba najgorszych kierowców w Polsce, takich ignorantów i imbecyli jak w tym mieście nie widziałem nigdzie w Polsce. A każdy myśli że jest mistrzem świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU