REKLAMA

Jakie inwestycje w roku wyborczym?

REKLAMA

W urzędzie miasta odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe prezydenta z lokalnymi dziennikarzami. – Płock ma budżet Radomia, miasta dwukrotnie większego – chwalił prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Jakie będą zatem najważniejsze przyszłoroczne inwestycje?

Spotkanie prezydenta Płocka z przedstawicielami redakcji pod koniec roku to już tradycja. Od kilku lat na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia włodarz miasta podsumowuje rok i zdradza plany inwestycyjne na następny. Nie inaczej było i tym razem. W sali sejmowej magistratu prezydent Nowakowski opowiedział o najważniejszych inwestycjach 2017 roku.

– Było dużo prac drogowych – rozpoczął prezydent. – Trwa budowa obwodnicy, zmieniliśmy wiele ulic lokalnych i praktycznie wszystkie drogi „wlotowe” do miasta. Inwestowaliśmy w rewitalizację obiektów zabytkowych i ważnych dla płocczan – jak dworzec autobusowo-kolejowy, oraz w nowe obiekty zielone – jak pasaż Roguckiego. Powstały nowe akwaria w płockim ZOO. To wszystko składa się na wzrost atrakcyjności miasta i większe zainteresowanie turystów – mówił Nowakowski.

Jak zdradził włodarz miasta, to nie ostatnia inwestycja w płocki ogród zoologiczny. – Akwaria okazały się strzałem w dziesiątkę – stwierdził. – Więcej osób odwiedza płockie zoo, a więc jest więcej pieniędzy w kasie, co gwarantuje kolejne inwestycje. Chcemy, by ogród był perełką turystyczną miasta – dodał Andrzej Nowakowski.

Prezydent przekonywał też, że współpraca z przedsiębiorcami w Płocku kwitnie. Przypomniano o forum partnerstwa publiczno-prywatnego, o tym, że takich partnerstw przybywa. – W przygotowaniu są dwie takie umowy – pierwszy dotyczy oświetlenia, kolejna budowy w Płocku aquaparku – zdradził prezydent. – Chcemy zrealizować je w ciągu najbliższych lat – przekonywał.

Andrzej Nowakowski chwalił się także inicjatywami dla seniorów i inwestycjami w sport. – W Płocku przybywa stadionów, jest już obiekt Stoczniowca, będzie budowany stadion Wisły Płock, która staje się naszą wisienką, czy, jak mawia Hajto, truskawką na torcie – wymieniał włodarz miasta. – Płock to też szereg imprez sportowych, jak półmaraton dwóch mostów czy ostatni bieg Mikołajów – kontynuował.

Inwestycji w 2018 roku ma być jeszcze więcej. A to wszystko dzięki rekordowemu budżetowi, który wynosi 1 mld 100 mln zł – z czego inwestycje to ponad 330 mln zł. – Mamy budżet porównywalny do Radomia, a kwota inwestycji jest dwukrotnie większa – stwierdził Nowakowski. – To pokazuje skalę inwestycji realizowanych w mieście – mówił.Ważnych z perspektywy prezydenta działań jest dużo. Po pierwsze to nowa siedziba Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. – To coś, na co POKiS czeka od wielu, wielu lat – przypomniał Andrzej Nowakowski podczas poniedziałkowego spotkania opłatkowego. – Budynek, w którym znajdzie się nowa siedziba POKiS-u kiedyś był szkołą podstawową, później gimnazjum, teraz będzie służył dzieciom. To stanie się już w przyszłym roku – deklarował.

Będzie również dużo inwestycji drogowych – w tym kanalizacji. – Trzeba te prace wykonywać, choć to niewdzięczne, uciążliwe dla mieszkańców i kierowców roboty – mówił Nowakowski. – Chcemy, dzięki środkom unijnym, zająć się drogami, które od lat czekają na przebudowę – przekonywał.

Duża część miliardowego budżetu to zasługa zaplanowanych przychodów z unijnej kasy. To dzięki nim zrealizowany zostanie projekt mobilności miejskiej, zakładający, poza ścieżkami rowerowymi, także kupno nowych autobusów – niskoemisyjnych Solarisów – oraz wiat przystankowych.

Planowaną na 2018 rok jest również rozpoczęcie inwestycji przebudowy Nowego Rynku. – Projekt, który jest w budżecie miasta, zakłada przebudowę tego miejsca – zapowiedział. – Ma to być miejsce, w którym płocczanie będą chcieli spędzać czas. Miejsce przyjazne mieszkańcom – zdradził podczas spotkania z dziennikarzami Andrzej Nowakowski.

Co poza tym? Inwestycje w drogi, bazę oświatową i mieszkania dla młodych. Teraz wszystko już w rękach radnych, którzy 28 grudnia, podczas budżetowej sesji rady miasta, mogą wszystkie te wyliczenia i plany zatwierdzić. A więc, parafrazując klasyka – wszystko po to, aby Płock rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej – w 2018, wyborczym, roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 11

 1. kaska says:

  przez przypadek bedac u rodziny w plocku rodzina pokazala nam gazete ,w ktorej PO chwali sie swoimi osiagnieciami miedzyinnymi dzielnicy Borowiczki .musze wam powiedziec ,ze takich bzdur dawno nie czytalam.Pan Jaroslaw Kozanecki w jednym z artykow opowiada ile to ulic PO przez 8 lat wykonalo. jest to nastepne klamstwo PO pod dowodztwem Pana Prezydenta .wykonane ul. za PO to; warminska,harcerska ze smiesznym rondem,kawalek borowickiej, idokonczenie osuwiska na grabowce .i to tyle Panie Kozanecki ,informuje ,iz wszystkie ulice w Borowiczkach wykonane byly za rzadow Pana Prezydenta Milewskiego i jego ekipy .Prosze nie wprowadzac mieszkancow Plocka w blad i siegc do zrodla a nie do propagandy wyborczej PO

 2. Tomasz says:

  Tak trzymać Panie Prezydencie

 3. kaska says:

  oj,obudzili sie mieszkancy borowiczek a tak tlumem szli glosowac na nowakowskiego ,a ja mowie wam przyszli wyborcy Borowiczek tylko nie na tego szkodnika co najbardziej zadluza miasto

 4. Reed says:

  będziemy tęsknić za Mieszkaniem dla Młodych patrzę po mdmprogram.com że wielu osobom umożliwio to zakup mieszkania. nie wiadomo jak będzie później. wypłaty z IKM są dopiero po 5 latach oszczędzania

 5. Jan says:

  Podziekujemy za zmianę organizacji świateł ms przemyslowej. Korków nie było a teraz jest tragedia!!

 6. Anonim says:

  z niego prezydent. smiech na sali. wszystkie drogi wyjazdowe:). To niech Pan prezydent w godzinach popołudniowych spróbuje się wydostac z Płocka z podolszyc w kierunku na słupno. Dramat- mało powiedziane. Mieszkańcy na wyborach mu podziękują:)

 7. Piotr says:

  Zmieniliśmy PRAKTYCZNIE wszystkie drogi “wlotowe” do miasta – chyba pan prezydent nigdy nie jechał w stronę Wyszogrodu po południu….

 8. Olo says:

  Skarpa też podziekuje za KREDYTOWĄ za most na Winiary podziekuje oj zdziwi się

 9. zofia says:

  Panie Prezydencie będę trzymać kciuki ,aby plany Pana się zrealizowały. Jest Pan prezydentem na którego czekali mieszkańcy.

 10. wyborca says:

  mieszkańcy Borowiczek włodarzowi podziękują oj podziękują na wyborach za budowę obiecanych od wielu lat ulic parcele, świętego huberta itd… oj się zdziwi:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU