REKLAMA

Życzenia, opłatek i kolędy. Płocka Wigilia za nami

REKLAMA

W minioną niedzielę na rynku Starego Miasta w Płocku odbyła się Wigilia dla mieszkańców. – Jesteśmy fantastyczną wspólnotą – mówił prezydent Nowakowski z rozstawionej sceny.

Wigilia dla płocczan to już tradycja. Na kilka dni przed świętem Bożego Narodzenia przed ratuszem odbywa się spotkanie płocczan z prezydentem, biskupem płockim, Piotrem Liberą oraz biskupem naczelnym kościoła starokatolickiego, Karol Babi.

PowiązaneTematy

Pomimo chłodu, przed magistratem 17 grudnia zebrało się sporo płocczan, którzy wspólnie z przedstawicielami urzędu podzielili się opłatkiem, przyjęli życzenia i wysłuchali kolęd. – Płock ma powód do dumy – mówił biskup Libera. – Jako miasto jesteśmy starsi od Krakowa. Życzę miastu – jak wielkiej rodzinie – radości, pokoju, satysfakcji i osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem – mówił ze sceny.

Nim ze sceny rozbrzmiały kolędy, w Domu Darmstadt odbył się wernisaż wystawy art brut „Henryk Kondratowicz ratuje świat”, a tuż po życzeniach harcerze z Płocka przekazali na ręce prezydenta Betlejemskie Światło Pokoju, które odebrali podczas Betlejemskiego Zlotu w Zakopanem.

Był też poczęstunek – pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony i kapusta z grochem, z kolei mariawici częstowali upieczonymi przez siebie ciastami. Wszystkim zgromadzonym Bank Żywności rozdawał zaś świąteczne czekolady.