Gdzie mają powstać ścieżki rowerowe? Zaczęły się konsultacje

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Urząd Miasta Płocka rozpoczął właśnie cykl konsultacji społecznych na temat budowy i rozmieszczenia dróg rowerowych w naszym mieście. Badanie potrwa do środy, 17 lutego.

– W najbliższych latach planujemy w Płocku szereg inwestycji w rozbudowę infrastruktury rowerowej, dlatego też bardzo ważne jest dla nas poznanie Państwa przemyśleń i oczekiwań odnośnie dróg dla rowerów w Płocku – wyjaśniają powód organizowania konsultacji w ratuszu.

Rozwój sieci rowerowej w Płocku jest już opisany w „Programie zrównoważonego rozwoju systemu dróg rowerowych na terenie miasta Płocka do 2033 roku w ujęciu krajowym, regionalnym i lokalnym”. Po co więc konsultacje? – Aby wdrażać jego założenia najkorzystniej dla mieszkańców, chcemy przed podjęciem kolejnych ważnych decyzji, które wpłynął na rozwój sieci dróg rowerowych w najbliższych kilku latach zasięgnąć opinii mieszkańców Płocka – tłumaczy urząd miasta.

Konsultacje będą prowadzone:

  1. Przez Internet na platformie internetowej:  można będzie nie tylko przedstawić swoje oczekiwania i przemyślenia, lecz także przedyskutować różne propozycje z innymi mieszkańcami miasta.
  2. W zespołach konsultacyjnych podczas dyżuru w galeriach handlowych: 6 lutego – Galeria Wisła i 13 lutego Galeria Mosty.

Również dzisiaj, 27 stycznia, w czasie spotkania Rady Mieszkańców Osiedla Zielony Jar o godzinie 17 odbyły się konsultacje w tej sprawie.

Do 17 lutego można wyrażać swoją opinię na nowej platformie konsultacji, można również komentować i oceniać propozycje innych mieszkańców.

Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji