Dobiegają końca prace rozbiórkowe budynku, w którym mieściła się Szkoła Podstawowa nr 17. W tym miejscu ma powstać nowa pływalnia.
Kończy się wyburzanie dawnej Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku. Na miejscu pozostała sterta gruzu i kilka ostatnich ścian od strony ul. Słodowej. Placówkę edukacyjną zastąpi nowa płocka pływalnia. Umowa podpisana w kwietniu 2020 roku przewiduje realizację inwestycji do końca 2023 roku.
Reklama
Rozbiórkę szkoły i budowę basenu realizuje firma Warbud. Koszt po stronie wykonawcy całej inwestycji ma wynieść 165 mln zł, przy wpływach szacowanych na 150 mln zł. Urząd Miasta Płocka ma wydać na inwestycję około 206 mln zł, a wpływy z pływalni będzie czerpał po 20 latach.

Zespół pływalni ma być kilkukrotnie większy od Podolanki. Planowane są dwie części:
- wewnętrzna obejmująca: basen sportowy, basen rekreacyjny, basen do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci, wannę z hydromasażem, plac zabaw i kilka zjeżdżalni o różnej długości i prędkości, sauny, wanny z hydromasażem i pokój relaksacyjny ze ścianką solankową.
- zewnętrzna, gdzie powstanie plac wodny.
Czyją własnością będzie nowa pływalnia, jak duży będzie parking i kto będzie ją remontował?








![Z jeziora Górskiego wyciągnięto mężczyznę. Niestety, nie przeżył [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/lpr-360x180.jpg)













![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)


![Jakie propozycje książkowe na wakacje? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/ksiazki-360x180.jpeg)















