REKLAMA

Czwartek na płockich drogach

REKLAMA

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg, w czwartek 9 maja na ulicach miasta wystąpią miejscowe utrudnienia w ruchu związane z planowymi naprawami jezdni. Trwają też prace drogowe m.in. na Jachowicza, Podolszycach i Bielskiej. 

PowiązaneTematy

Brygady remontowe będą pracować na ulicach:

– ul. Szpitalna,
– ul. Kazimierza Wielkiego,
– ul. Łukasiewicza,
– ul. Ośnicka,
– ul. Misjonarska,
– ul. Wyszogrodzka.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach
Trwają roboty związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jedni al. Jana Pawła II. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Od 8 do 13 maja będą prowadzone także [race związane z remontem nawierzchni asfaltowej w rejonie ronda Armii Krajowej – Sikorskiego (przy CH Panorama).

W rejonie ronda przy ul. Armii Krajowej – Sikorskiego na czas asfaltowania (10 maja od godz. 17 do 13 maja godz. 6) konieczne będzie zamknięcie ul. Sikorskiego na odcinku ok. 80 m od nowego ronda, ul. Batalionu Parasol na odcinku ok. 20 m i ul. Armii Krajowej ok. 50 m na północ do ul. Wyszogrodzkiej łącznie z częściowym zajęciem pasa drogowego ul. Wyszogrodzkiej oraz tarczy ronda wokół wyspy centralnej. Roboty drogowe w tym rejonie powinny się zakończyć ok. 18 maja.

Malowanie pasów

Trwają prace związane z malowaniem pasów na drogach. Realizacja robót malarskich uzależniona jest od warunków atmosferycznych i będzie trwać w godzinach nocnych i poza godzinami popołudniowego szczytu komunikacyjnego.Miejski Zarząd Dróg apeluje do uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności.

Utrudnienia w ruchu

Skrzyżowanie Bielska – Targowa: Roboty drogowe są prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu. Podczas robót jeden pas ul. Bielskiej zostanie zwężony, zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości.

Utrudnienia także na Grabówce, ul. Chopina oraz Otolińskiej – tam prowadzone są prace nad budową chodników i ścieżek rowerowych.

Trwa też pozimowe oczyszczanie Płocka. Pierwsze, które rozpoczęło się w marcu, przerwał ponowny atak zimy. Na ulicach miasta po raz kolejny pojawiły się służby miejskie, oczyszczające pasy przykrawężnikowe, chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi.

Od czwartku, 9 maja, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w Al. Jachowicza. Prace budowlane na czterech skrzyżowaniach rozpoczną się w najbliższy wtorek, 14 maja i potrwają do końca września.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU