REKLAMA

Jamal, Mesajah i Jafia Namuel kolejnymi gwiazdami tegorocznego Reggaelandu

REKLAMA

Ujawniono kolejne gwiazdy, które pojawią się na tegorocznym Reggaelandzie. W Płocku wystąpią m.in. Jamal, Mesajah, reaktywowana Transmisja i kultowa grupa Jafia Namuel.

Jamal bije ostatnio rekordy popularności. Jego najnowszy singiel pt. „Defto” zanotował ponad 8 milionów wyświetleń na YouTube w ciągu zaledwie miesiąca od premiery. To jeden z największych sukcesów polskiego reggae od lat. Pierwszy krążek grupy Jamal powstał osiem lat temu i zdobył szerokie uznanie nie tylko wśród fanów muzyki jamajskiej. Na płycie znalazły się utwory raggamuffin, kawałki hip-hopowe, a nawet dźwięki inspirowane jazzem. Trzy lata po debiucie Jamal powrócił z kolejną płytą „Urban Discotheque”, na której gościnnie pojawił się m.in. Grubson i Cheeba. Krążek szybko zyskał na popularności. To właśnie utwory tego albumu promuje singiel „Defto”, który z całą pewnością usłyszymy na tegorocznym Reggaelandzie.

Niejako przeciwieństwem Jamala jest Jafia Namuel, czyli jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego reggae. Założony niemal dwie dekady temu band bardzo rzadko wydaje nowe płyty. Zespół nagrał tylko trzy krążki, lecz każda z nich zyskała miano kultowej. Sukces Jafii to nie tylko muzyka nawiązująca do światowego reggae lat 70., ale też niesamowity „czarny” wokal Dawida Portasza.Kolejną gwiazdą, która zagra podczas Reggaelandu jest Mesajah, który do 2008 roku był znany jako frontman i współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz. Wtedy zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery. Jego pierwszy krążek „Ludzie prości” zaskakiwał autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Z albumu pochodzi kilka hitów z największym pt. „Każdego dnia” na czele. Także kolejna, wydana w ubiegłym roku płyta Mesajaha, obfitowała w przeboje. To z tego krążka pochodzą m.in. „Szukając szczęścia” i „Ogień”. Mesajah zwraca dużą uwagę na teksty swoich piosenek, nawołuje w nich do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów.

Na Reggaelandzie pojawi się też Transmisja – jeden z najważniejszych polskich zespołów lat 90. To ten 11-osobowy skład wytyczył muzyczne kierunki dla późniejszych artystów sceny dancehall, reggae czy funk. W roku 1999 Transmisja zakończyła działalność. Teraz Transmisja wraca do koncertowania. Publiczność będzie mogła zobaczyć reaktywowaną grupę w oryginalnym składzie na żywo. Podobnie burzliwą historię mają za sobą Podwórkowi Chuligani, reprezentanci ska punka na Reggaelandzie.

Do polskiego składu festiwalu dołącza także mocna dubowa selekcja: trio 6T’s Club, Dubrising, który zaprezentuje swój live act wraz z Lady Dee oraz Artamanem, Selektor, DJ i promotor Syntopa, któremu będzie towarzyszyć wokalista Francesco Fritz Pekajka, DJ i selektror KGS, duet Jah Love oraz kolektyw Jah Wind. Ogłoszeni muzycy uzupełniają program, złożony ze znanych polskich twórców reggae (m.in. Ras Luta, Tisztelet feat. Pablopavo i Diego, 27Pablo) oraz czołówki światowych wykonawców gatunku (m.in. Shaggy, Ken Boothe, Jahcoustix).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU