REKLAMA

Zbliżają się tegoroczne Juwenalia. Wystąpią m.in. Sobota, Małpa, KaeN i Power of Trinity

REKLAMA

Już niebawem studenci będą mieli swoje święto. W dniach 23-25 maja odbędą się Juwenalia Płockie. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji i koncertów. Wystąpią między innymi Sobota, Diox, Małpa, KaeN, Power of Trinity i Pono. 

PowiązaneTematy

Tegoroczne Juwenalia zapowiadają się niezwykle ciekawie. Wielkie otwarcie odbędzie się nad Wisłą w lokalu „Imprezy na fali”. Organizatorzy zapowiadają dyskotekę w plenerze, która potrwa od godziny 20 do 4 rano. W jej trakcie zostaną rozdane gadżety,  zorganizowane konkursy, a o dobrą zabawę zadba formacja Power Play – kapela grająca muzykę disco-polo.

Podczas pierwszego dnia Juwenaliów studenci zbiorą myto na wszystkich głównych drogach Płocka. Korowód wyruszy spod Teatru Dramatycznego pod Ratusz – tam nastąpi symboliczny odbiór kluczy z rąk prezydenta miasta, Andrzeja Nowakowskiego. Na piątek zaplanowano koncerty, będące główną atrakcją każdych Juwenaliów. Wielkie koncertowanie rozpocznie się o 14. Wówczas na terenach zielonych przy filii Politechniki Warszawskiej wystąpią lokalne składy hip-hopowe, pełniące rolę supportu przed gwiazdami wieczoru. Kto wystąpi podczas tegorocznych Juwenaliów?

O godzinie 16 na scenie pojawi się Zeus – uznany polski raper i producent muzyczny, członek grupy muzycznej Pierwszy Milion. Godzinę później swój repertuar zaprezentuje VNM, pierwszy polski hip-hopowiec, który nie mając w dorobku żadnego albumu, znalazł się na okładce magazynu Hip-Hop. Raper ma na koncie cztery solowe krążki i współpracę z takimi muzykami, jak Sokół, HiFi Banda, Pezet, Małolat, Pyskaty, DonGURALesko czy Eldo.

W piątek odbędzie się też koncert Soboty. Ten polski raper – związany na co dzień z wytwórnią Stoprocent, w której ukazał się jego debiutancki album pt. Sobotaż – jest członkiem zespołu Spółdzielnia. Sobota na rynku muzycznym zadebiutował w 2007 roku. Na jego pierwszym krążku wystąpili między innymi Peja, DonGURALesko i Miodu.

W czasie Juwenaliów wystąpi KaeN. Charakterystyczną cechą wizerunku rapera jest czarna maska, budząca skojarzenia z Jasonem Voorheesem – bohaterem amerykańskiego horroru „Piątek, trzynastego”. Kolejną gwiazdą piątkowego koncertu będzie Borixon, znany przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym Wzgórze Ya-Pa 3. Na Juwenaliach pojawi się też Łukasz Małkiewicz, znany szerzej jako Małpa. To jeden z najbardziej utalentowanych i uznanych polskich raperów, którego debiutancka płyta osiągnęła status złotej.Na scenie zagrają również: Pono – muzyk i producent muzyczny, który szerszej publiczności znany jest dzięki współpracy z Sokołem – DioX (współzałożyciel zespołu HiFi Banda) oraz Pyskaty.

W sobotę nastąpi drastyczna zmiana klimatu tegorocznych Juwenaliów – z mocno hip-hopowego na rockowo-gitarowy. 25 maja wystąpi szczeciński zespół Dead on Time, grająca czeski metal kapela Orchidea i grupa Akurat. Tego dnia płockiej publiczności zaprezentuje się też Cała Góra Barwinków – grająca muzykę z pogranicza reggae i ska – oraz rockowy band Power of Trinity. Ostatnią gwiazdą wieczoru, która wystąpi parę minut po północy, będzie AliceTea – zespół znany m.in. z udziału w programie Must be the Music.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Organizatorzy proszą tylko, by każda osoba zabrała ze sobą dowód osobisty – wejść będą mogły wyłącznie osoby dorosłe. Wyjątkiem jest Impreza na Fali, na którą wszyscy poza studentami będą musieli kupić bilety.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU