REKLAMA

Konkurs! Zabaw się w detektywa i zgarnij bilety na „Trans-atlantyk” [ZAKOŃCZONY]

REKLAMA

Już w sobotę, 11 maja, o godzinie 19 premiera „Trans-atlantyku” – monogramu Henryka Jóźwiaka. Mamy dla Was sześć biletów na to przedstawienie. Co zrobić, by wygrać? Trzeba wcielić się w detektywa.

Kanwą spektaklu są sytuacje z „Trans-Atlantyku” Gombrowicza, przeplatane rozważaniami z „Dziennika”. Henryk Jóźwiak pokazuje dwa sposoby bycia Polakiem. Pierwszy, oparty na kurczowym przywiązywaniu się do tożsamości i stereotypach narodowych, oraz drugi – polegający na wyzwoleniu się z pęt narodowej mitologii. To dwa skrajne światopoglądy, które zderzają się w czasie spektaklu bardzo mocno. Jóźwiak nie mówi jednoznacznie, który sposób na polskość powinniśmy wybrać. Autor prowokuje do rozmyśleń. Dzięki lekcji z Gombrowicza nauczyliśmy się śmiać z siebie, choć może trzeba by zapytać o to tych, którym słowo „synczyzna” nigdy nie przeszło przez gardło.

W przedmowie do „Trans-atlantyku” Gombrowicz pisał: „przezwyciężyć polskość.Rozluźnić to nasze poddanie się Polsce! Oderwać się choć trochę! Powstać z klęczek! Ujawnić, zalegalizować ten drugi biegun odczuwania, który każe jednostce bronić się przed narodem jak przed każdą zbiorową przemocą. Uzyskać – to najważniejsze – swobodę wobec formy polskiej, będąc Polakiem być jednak kimś obszerniejszym i wyższym od Polaka! Oto kontrabanda ideowa Trans-Atlantyku”. Dokonuje wyboru, ale nie jest to równoznaczne z wyzwoleniem. Rozdarty między tym co wybrał, a tym co odrzucił”.

Spektakl „Trans-atlantyk” zostanie wystawiony w Teatrze Dramatycznym w najbliższy weekend – w sobotę 11 maja o godzinie 19 (wówczas odbędzie się premiera) i w niedzielę 12 maja (także o godzinie 19). Bilety – w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) – czekają do nabycia w kasie Teatru Dramatycznego (ul. Nowy Rynek 11).

Konkurs [zakończony]

Mamy dla Was konkurs, w którym nagrodami są bilety na monodram Henryka Jóźwiaka. Rozdajemy jedno podwójne zaproszenie na sobotnią premierę, oraz dwie podwójne wejściówki na niedzielne przedstawienie. Co zrobić by wygrać? Należy wcielić się w rolę detektywa!

Rozwiązanie konkursu umieściliśmy na jednym ze zdjęć Rentgena, dotyczącego kulisów Teatru Dramatycznego. Rozwiązaniem jest hasło oznaczone na zdjęciu przez kropkę (należy „najechać” na nią kursorem myszki). Podpowiedź: zwycięskie hasło składa się z dwóch słów, a w tytule ma opis ROZWIĄZANIE KONKURSU.[button href=”http://petronews.pl/kulisy-teatru-dramatycznego-w-plocku-fotoreportaz-cz-i/” color=”red”]Znajdź rozwiązanie konkursu w: Kulisy Teatru Dramatycznego w Płocku[/button]

 

Należy odnaleźć rozwiązanie (będą nim dwa słowa) i przesłać je mailem na adres: redakcja@petroecho.pl. Nagrodzimy pierwsze trzy poprawne odpowiedzi. Na zgłoszenia czekamy do dzisiejszej północy (czwartek, 9 maja). Zwycięzcy zostaną poinformowani w piątek drogą mailową o szczegółach odbioru nagród.

Rozwiązanie

Rozwiązaniem było hasło „Szach Mat”, zamieszczone na zdjęciu z szachami. Bilety na przedstawienie otrzymują: Martyna, Piotr i Waldemar. Gratulujemy!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU