„Nie reagowała na polecenia, miała mętny wzrok i powiększone źrenice” – relacjonuje rzeczniczka płockiej straży miejskiej. Strażnicy miejscy, którzy patrolowali teren w pobliżu bocznicy kolejowej w Płocku, natrafili na kobietę leżącą przy zaroślach. Interwencja zakończyła się przewiezieniem trzech mężczyzn do Izby Wytrzeźwień oraz hospitalizacją kobiety.
Do zdarzenia doszło w sobotę, 16 maja, kilka minut przed godziną 21. Jak poinformowała st. insp. Jolanta Głowacka, rzecznik prasowa Straży Miejskiej w Płocku, patrol zauważył leżącą na ziemi kobietę, która nie poruszała się i znajdowała się w pobliżu zarośli.
Początkowo funkcjonariusze podejrzewali, że mogła paść ofiarą napaści lub potrzebować pilnej pomocy medycznej. W trakcie interwencji sytuacja zaczęła się jednak dynamicznie rozwijać.
Według relacji straży miejskiej, obok kobiety pojawił się mężczyzna, który miał rozpocząć czynności seksualne. Chwilę później z pobliskich zarośli wybiegło jeszcze dwóch innych mężczyzn trzymających butelki z piwem. Zachowywali się agresywnie wobec patrolu, używając wulgarnych słów.
Jak przekazała straż miejska, mężczyźni nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy i mieli być gotowi do konfrontacji z mundurowymi. W związku z tym, strażnicy zastosowali środki przymusu bezpośredniego i założyli im kajdanki.
Jednocześnie na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego do kobiety, z którą – jak relacjonują funkcjonariusze – nie było logicznego kontaktu. Miała powiększone źrenice i sprawiała wrażenie osoby znajdującej się pod wpływem środków odurzających lub alkoholu. Kobieta została przewieziona do szpitala.
Trzech mężczyzn: dwóch 28-latków oraz 32-latek, wszyscy mieszkańcy Płocka, zostało przewiezionych do Izby Wytrzeźwień. Badanie wykazało u każdego z nich blisko dwa promile alkoholu w organizmie.
Po wytrzeźwieniu mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości po 1200 zł. Jak poinformowała straż miejska, odpowiadali m.in. za zakłócanie ładu i porządku publicznego pod wpływem alkoholu, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne.
Dokumentacja dotycząca całego zdarzenia została przekazana policji, która będzie prowadziła dalsze czynności w sprawie.










![Chwile dzieliły go od śmierci [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/Akcja-ratunkowa-mezczyzny-na-schodach-KMP-w-Plocku-360x180.jpg)









![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)

![Uczennice z Gąbina wśród najlepszych grafików młodego pokolenia w Polsce [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/vektor_staszic-360x180.jpeg)
![Biblioteka zaprasza do konkursu „Pokaż nam przyszłość!” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka1-360x180.jpeg)



![Półkolonie na sportowo. Wakacje z Fundacją ORLEN [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/futbolgang2025-12-360x180.jpg)






![XXVII Płock Orlen Polish Open już za nami. Kto zwyciężył tym razem? [ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2022/05/popo2022-13-360x180.jpg)








