REKLAMA

Co z parkingami przy zoo? Mamy plany

REKLAMA

Nie tak dawno pisaliśmy o zapchanej ulicy Norbertańskiej i problemach z parkingami przy Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, a także o złym stanie wiaduktu, który jest jedyną drogą dojazdową do zoo. Czy ratusz planuje zmiany?

Problem z parkowaniem pojawia się niemalże każdego cieplejszego dnia. Ulica Norbertańska oraz wszystkie przynależące do niej alejki są zapchanie zaparkowanymi pojazdami. Auta blokują przejazdy, wjazdy na tereny prywatne i stwarzają zagrożenie, a piesi mają utrudnione poruszanie się po chodnikach. Do tego dochodzi jeszcze zły stan techniczny wiaduktu, który jest jedyną drogą, która prowadzi do ZOO. Już w 2008 roku ekspertyza wiaduktu wyraźnie informowała o tym, że powinien on przejść gruntowny remont.

Czy przy ZOO powstanie więcej parkingów? A co z wiaduktem?

Ratusz ujawnia plany

5 lipca 2017 do ratusza wpłynęła interpelacja Michała Twardego, w której radny prosi o podjęcie działań, efektem czego będzie utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Norbertańskiej.

 – Inwestycja, o której mowa w interpelacji dotyczy budowy parkingów, dojazdu do parkingów i wiaduktu w rejonie ulicy Norbertańskiej i Kilińskiego – poinformował Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami Urzędu Miasta Płocka. – Wyjaśniam także, że aktualnie w MZD trwają prace projektowe nad nowym wiaduktem. Biuro projektowe realizujące to zadanie ma wykonać projekt do 29.09.2018 r. Zatem realizacja inwestycji najwcześniej będzie mogła rozpocząć się w 2019 r. Pełnomocnik ds. Pozyskiwania Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta Płocka aktualnie prowadzi działania związane pozyskaniem dofinansowania na przedmiotową inwestycję – wyjaśnił Konrad Kozłowski.Dodatkowo, urzędnik przesłał plany parkingów oraz wiaduktu, a także poinformował, że łącznik ul. Norbertańskiej z ZOO ma mieć podobną długość jak obecny, większą nośność, za to będzie szerszy.

  1. wiadukt i parkingi zoo
  2. wiadukt i parkingi zoo- widok z boku, przekrój poprzeczny

– Nowy wiadukt będzie przesunięty od istniejącego o ok. 10 m. Zastrzegamy, że podane wymiary mogą ulec zmianie. Szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne uzależnione są od uzyskanych decyzji i warunków – dodał Konrad Kozłowski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU