Co z Domem Dziennego Pobytu dla Seniorów na Radziwiu?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już na początku ubiegłego roku władze miasta zapowiadały aktywną politykę inwestycyjną, skierowaną na potrzeby osób w podeszłym wieku. W planach były wówczas trzy domy seniora na terenie miasta, przy ul. Otolińskiej, Mościckiego i Popłacińskiej. 

W 2015 roku została opracowana dokumentacja projektowa, dotycząca Domu Dziennego Pobytu dla Seniora i filii Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Popłacińskiej. Zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową Gminy – Miasta Płock na lata 2016 – 2034 realizacja budowy tej inwestycji zaplanowana jest na lata 2017-2018.

Dom Seniora na Radziwiu ma pomieścić maksymalnie 50 osób. Nowym obiektem zarządzać będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Według projektów, w nowo powstałym budynku znajdą się sale ćwiczeń wyposażone w sprzęt usprawniający – bieżnie, rowerki stacjonarne, drabinki. Ponadto, do dyspozycji seniorów przewidziano także sale do zajęć terapeutycznych, pokój wypoczynkowy oraz patio z jadalnią.

Teren wokół domu będzie również zagospodarowany. W planach przewidziano: scenę ogrodową, siłownię terenową, plac z grillem oraz utwardzone ścieżki spacerowe.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji