REKLAMA

Przez balkon w Płocku wyleciało kilkadziesiąt tysięcy złotych

REKLAMA

We wtorek przez jeden z balkonów w Płocku wyleciała torba, zawierająca kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oszuści podszywający się pod CBŚP ograbili seniorkę z oszczędności.

Niestety, pomimo wielu apeli i prowadzonych przez płockich policjantów spotkań z seniorami na temat metod działania oszustów, czasami ich działania nadal okazują się skuteczne. 5 października ofiarą przestępców padła 85-latka z Płocka.

Metoda działania sprawców była taka sama, jak w poprzednich przypadkach oszustw dokonywanych na seniorach.

– Na telefon stacjonarny płocczanki zadzwonił mężczyzna, podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji. W rozmowie z seniorką przekazał, że prowadzona jest policyjna akcja w celu zatrzymania oszustów, a dotychczasowe ustalenia wskazują, że właśnie ona ma paść ich ofiarą. Polecił, aby natychmiast położyła mokre ręczniki pod drzwi wejściowe do mieszkania, bo przestępcy mogą zatruć ją gazem – informuje podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Dalej w trakcie rozmowy rzekomy policjant rozpytywał seniorkę o zgromadzone oszczędności. Kobieta przyznała rozmówcy, że ma w domu pieniądze. W odpowiedzi na tę informację oszust polecił, aby seniorka spakowała swoje oszczędności do foliowej torby i wyrzuciła je przez balkon, a tam odbierze je i zabezpieczy policjantka.

– 85-latka nabierała w trakcie rozmowy podejrzeń co do wiarygodności rozmówcy i prowadzonej akcji, jednak rzekomy policjant wywierał na niej cały czas presję, krzycząc, aby postępowała zgodnie z jego poleceniami. Przerażona seniorka wyrzuciła przez balkon torbę z kwotą kilkudziesięciu tysięcy złotych. Gotówkę szybko podniosła z trawnika i zabrała ze sobą kobieta ubrana w jasny płaszcz – relacjonuje podkom. Marta Lewandowska.Kiedy płocczanka zorientowała się, że mogli to być oszuści, poinformowała o tym policję.

Funkcjonariusze przypominają, że policja nigdy nie informuje o prowadzonych akcjach uderzających w przestępczy proceder. Policjant czy inny funkcjonariusz publiczny nigdy nie zażąda wydania gotówki lub innych kosztowności, w celu ich zabezpieczenia.

Policjanci apelują do bliskich osób starszych, aby zadbać o bezpieczeństwo seniorów. Należy ich uświadomić o zagrożeniach i uczulić na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Warto porozmawiać ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób.

– Wpłyńcie państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z wami i pytały o radę – apelują policjanci.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 4

 1. Chyba Ty. says:

  Znowu ta babcia nic się nie nauczyła.

 2. Srull says:

  Dzięki inflacji, którą zawdzięczamy unijnym i rodzimym neomarksistom problem oszczędności i ich rabunku przez indywidualnych złoczyńców zniknie. Obrabuje nas z pomocą podatku inflacyjnego złoczyńca instytucjonalny, państwo, w walce z którym wszyscy razem jak i każdy z osobna szans nie mamy. Złoczyńcy indywidualni to wiedzą i uwijają się żeby zdążyć póki coś jeszcze w skarpetach zostało.

 3. Silny wiater says:

  No faktycznie wczoraj fruwały stówy na podolszycach

 4. Lysy says:

  Bzdury bajubasnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU