REKLAMA

Co działo się w lokalu przy Słonecznej? Płock znów w programie „Alarm”

REKLAMA

W czwartek, 19 stycznia o godz. 20.15 w programie „Alarm” wyemitowano materiał z Płocka. Chodzi o sprawę matki, która pod wpływem alkoholu opiekowała się piątką dzieci. To ta sama kobieta, której syn, Szymuś, został dotkliwie pobity w marcu 2019 roku.

Jak się okazuje, dzieci nadal nie miały zapewnionej dobrej opieki, choć do czwórki dzieci kobiety dołączyło kolejne maleństwo, zaledwie półroczny syn.

PowiązaneTematy

– Dzielnicowa wybrała się do rodziny wraz z kuratorem społecznym. W mieszkaniu zastała kobietę, jej koleżankę i piątkę dzieci. Kobiety spożywały alkohol – opisuje wydarzenia z 7 stycznia br. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Dziennikarze „Alarmu” wyjaśniają, że kobieta miała teoretycznie zapewnioną pomoc kuratora społecznego, pomocnika socjalnego i asystenta z MOPS, który miał pomagać kobiecie w opiece nad dziećmi.

– Nie zauważyli żadnych uchybień w opiece rodzicielskiej – mówi stanowczo Iwona Szkopek, kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPS w Płocku i jednocześnie rzecznik prasowa tej placówki. – Przez ten czas, kiedy tam chodzili, nie było nic niepokojącego – dodaje.

– I nagle, ta jednorazowa sytuacja z soboty sprawiła, że dzieci zostały odebrane? – dziwi się dziennikarka.

– My nie braliśmy udziału w tej interwencji, bo to było w sobotę, więc trudno jest mi się ustosunkować do tego – stwierdza w programie Iwona Szkopek.

Dodaje, że w 2019 roku Szymuś został pobity przez partnera kobiety, a nie przez matkę i od 2019 roku nie działo się tam nic niepokojącego.

Tymczasem płocka policja odnotowała pod tym adresem od 2019 roku aż 61 interwencji, choć większość z nich dotyczyła konfliktów sąsiedzkich.Po ostatniej interwencji podjęto decyzję, aby trójkę starszych dzieci oddać pod opiekę członkom rodziny, natomiast dwójkę młodszych (w tym Szymka) przewieziono do ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej. O sytuacji został poinformowany również sąd rodzinny.

Cały program już wkrótce będzie dostępny na TVP.VOD.PL.

Dramat dwulatka w programie „Alarm”. Pobity chłopczyk trafił znów do matki…

Awantura na Słonecznej. Matka pod wpływem alkoholu, piątka dzieci odebrana interwencyjnie

Dziennikarze wracają do sprawy pobitego dwulatka w Płocku. Ta historia ma swój dalszy ciąg…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Tak to wygląda says:

    przecież mo,,pomocy”społecznej pomaga tylko żulom, cholernym chlorom, którzy są ,,chorzy” na alkoholizm, nikt im wódy do mordy nie wlewał, ale że żyjemy w Polsce, gdzie widok zaszczanego żula nikogo nie dziwi, to uznali nałóg za chorobę, wpisali na listę chorób i mamy schorowanego człowieka, który ostatnie 10 lat łoił na potęgę i dla takiego pana pieniądze na pomoc się znajdą. Jeśli jesteś samotną matka, albo jeszcze gorzej młodym chłopakiem, który znalazł się w życiowym dołku- zapomnij o jakiejkolwiek pomocy (prawna za pieniądze unijne, gdzie małolat na aplikacji poznaje K.K w necie się nie liczy)

  2. zniesmaczony czytelnik says:

    Policja przeprowadziła 61 interwencji a MOPS nic nie wiedział, kurator też? To tak w Płocku funkcjonuje MOPS i kuratorzy sądowi? To po co są te instytucje? A może instytucje są potrzebne tylko posiadają personel nie kompetentny, który należy jak najszybciej zmienić? Albo osoby zarządzające tymi instytucjami nie prowadzą wystarczającego nadzoru nad podległymi im pracownikami, wykonującymi te istotne czynności? A może mamy czekać na kilka kolejnych wypadków albo nawet tragedii i czytać o tym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU