REKLAMA

Dziennikarze wracają do sprawy pobitego dwulatka w Płocku. Ta historia ma swój dalszy ciąg…

REKLAMA

O historii dwuletniego wówczas Szymka pisaliśmy w marcu 2019 roku. Mama chłopca twierdziła, że pobił go jej konkubent, choć docierały do nas informacje, że to ona podnosi rękę na dzieci, i to regularnie. Dziennikarze programu „Alarm” wracają do tej historii.

Szymek, mały mieszkaniec Płocka, został pobity w nocy z 28 na 29 marca 2019 roku. Jednak lekarz nie miał wątpliwości, że dziecko było bite regularnie – siniaki i blizny znajdowały się na szyi, uszach, klatce piersiowej, nogach, a nawet mosznie, która była jedną wielka raną.

PowiązaneTematy

W tej sprawie zatrzymany został konkubent matki dziecka, Mariusz R., który jednak nie przyznał się do winy, złożył jedynie oszczędne wyjaśnienia. Jednak sąsiedzi matki Szymka opowiadali nam, że to właśnie kobieta szarpała swoje dzieci, rzucała nimi o ziemię i wyzywała. Według nich, dzieci były bite jeszcze zanim Mariusz R. wprowadził się do lokalu przy ul. Słonecznej w Płocku. Na dowód, przesłali nam filmik, który potwierdzał ich obserwacje.

Dramat dwulatka w programie „Alarm”. Pobity chłopczyk trafił znów do matki…

Cztery lata temu Szymek po wyjściu ze szpitala wrócił do matki. Jednak 7 stycznia br. sprawa zyskała nowe światło. Jak informowaliśmy, około godz. 10 w lokalu przy ul. Słonecznej doszło do interwencji policji, w wyniku której ustalono, że opiekę nad piątką małych dzieci sprawuje nietrzeźwa matka.

Asp. Krystyna Kowalska z płockiej policji przekazała nam wówczas, że podczas wizyty dzielnicowej wspólnie z kuratorem, zastano matkę opiekująca się piątką swoich dzieci, będącą pod działaniem alkoholu. Dwójka dzieci, w wieku 6 lat i 6 miesięcy, została interwencyjnie przekazana do Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Starsze, w wieku 10, 14 i 15 lat przekazane zostały pod opiekę najbliższej rodzinie. Dalsze decyzje w sprawie dzieci miał podjąć Sąd Rodzinny.Z zapowiedzi programu „Alarm” wynika, że matka Szymka od tego czasu urodziła jeszcze jedno dziecko, które obecnie ma 6 miesięcy. Policja od 2019 roku przeprowadziła pod tym adresem 61 interwencji…

Awantura na Słonecznej. Matka pod wpływem alkoholu, piątka dzieci odebrana interwencyjnie

Co jeszcze ustalili dziennikarze? Program „Alarm” wyemitowany zostanie dzisiaj, w TVP1 o godz. 20.15.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU