REKLAMA

Blisko 400 świątecznych paczek wyjedzie z Płocka. Trafią do Polaków na Litwie [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Kolejny raz płocczanie wspierają swoich rodaków na Litwie. 400 świątecznych paczek i 140 wyprawek szkolnych wyjedzie z Płocka w czwartek.

W poniedziałek, 13 grudnia w Centrum Edukacji odbyła się konferencja, podsumowująca tegoroczną zbiórkę na rzecz Polaków na Litwie. Efekty tegorocznej akcji przedstawili: prezes Fundacji „Cokolwiek Uczyniliście” Witold Wybult, sekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych Maciej Małecki oraz prezes Fundacji „Energa” Magdalena Kit-Krawczyk.

fot. Wiktor Pleczyński

– To wielka radość, że możemy wspomóc naszych rodaków, którzy mieszkają na kresach. Polacy na terenach Litwy, Białorusi i Ukrainy nigdy nie wyprowadzili się z Polski, to po II Wojnie Światowej Stalin przesunął granicę, ale nadal w ich sercach jest Polska. Przy każdym kontakcie, kiedy rozmawiamy z nimi, kiedy z nimi się widzimy, na przykład podczas wizyty w Płocku gościliśmy grupę wspaniałej młodzieży, którą pan prezes wraz ze swoim stowarzyszeniem tu zaprosił, widzimy jedną bardzo ważną rzecz: w ich sercach jest Polska. To są nasi rodacy, którzy mieszkają na kresach, którzy mają o wiele trudniej w życiu, niż my i dlatego naszym obowiązkiem jest ich wspierać – zaznaczał minister Maciej Małecki.

Maciej Małecki fot. Wiktor Pleczyński

16 grudnia z Płocka wyjedzie blisko 400 paczek i 140 wyprawek szkolnych dla dzieci ze szkół w Podborzu i Butrymancach. Wsparcie artykułami szkolnymi oraz 350 paczek powstało dzięki środkom fundacji Enea i Energa.

– Jako wiceminister aktywów państwowych mam ogromną satysfakcję, że po raz kolejny w tym ważnym projekcie pomocy Polakom na kresach wzięły udział spółki Skarbu Państwa. Fundacje Energa i Enea pokazują, że mają serce do pomagania tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna – zwracał uwagę minister Maciej Małecki.

fot. Wiktor Pleczyński

Kilkadziesiąt paczek udało się jeszcze skompletować w ramach zbiórki fundacji Cokolwiek Uczyniliście. W akcję zaangażowane były parafie św. Stanisława Kostki, św. Jadwigi, św. Józefa, klub seniora „Szansa”, SP nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku, V LO w Płocku, KRUS w Płocku, ORLEN Laboratorium i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.fot. Wiktor Pleczyński

Prezes fundacji „Cokolwiek Uczyniliście” Witold Wybult podziękował ministrowi Maciejowi Małeckiemu, fundacjom Energa i Enea oraz wszystkim zaangażowanym za wsparcie akcji. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował również do Radnego Miasta Płocka Adama Modliborskiego.

fot. Wiktor Pleczyński

– Ta paczka, to przedsięwzięcie, jest w dużej mierze jego zasługą. On jest koordynatorem tej paczki, niestety, dzisiaj go nie ma z nami ze względów zdrowotnych, ale wiem, że jest z nami duchem. Cały czas jesteśmy w kontakcie, gdyby mógł, to by tutaj był, więc życzymy mu zdrowia i serdecznie mu dziękuję – powiedział prezes Witold Wybult.

Świąteczne paczki wyruszyły z Płocka do Polaków na Wileńszczyźnie [ZDJĘCIA]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU