REKLAMA

Bezpłatne półkolonie kulturalne dla dzieci. Zapisy już od poniedziałku

REKLAMA

Kolejna odsłona programu „Wakacje z Orlenem” to półkolonie kulturalne, podczas których dzieci w wieku 11-17 lat będą mogły skorzystać z atrakcji, podzielonych na warsztaty muzyczne, plastyczne, teatralne i taneczne. Półkolonie odbywać się będą w dwóch turnusach.

Od 1 do 12 lipca w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku (ul. Walecznych 20) odbędą się dwa turnusy półkolonii artystycznych dla dzieci w wieku 11-17 lat. Program zrealizuje płockie Stowarzyszenie KULART oraz nauczyciele płockich placówek oświatowych, którzy posiadają duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, przy wykorzystaniu nowoczesnych metod i form pracy.

– Zajęcia artystyczne skierowane są do dzieci i młodzieży, przejawiających chęć uczestniczenia w warsztatach muzycznych, plastycznych, teatralnych i tanecznych, które posiadają uzdolnienia lub doświadczenie zdobyte w szkole, bądź w innych formach edukacji pozaszkolnej – wyjaśniają organizatorzy.

Informują również, że uczestnicy półkolonii będą mieli okazję zwiedzić Skansen w Sierpcu, Zespół Pałacowo-Parkowy w Sannikach czy uczestniczyć w pracach plenerowych. Dzieci otrzymają także codziennie drugie śniadanie i obiad. Na zakończenie każdego turnusu będzie można podziwiać efekt pracy uczestników – stworzenie muzycznego programu artystycznego, prezentacja etiudy lub spektaklu teatralnego (bajka), układu ruchowego prezentowanego dla zaproszonych gości czy wystawę prac plastycznych.

Warunkiem zgłoszenia dziecka jest poprawne wypełnienie karty zgłoszeniowej dziecka do udziału w półkoloniach kulturalnych organizowanych w ramach projektu „Wakacje z ORLENEM” i dostarczenie jej w terminie od 17 do 19 czerwca w godz. 15 do 16.30 do sekretariatu SP nr 23 w Płocku przy ul. Walecznych 20.

Ilość miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się uczestnika decyduje kolejność zgłoszeń. Lista dzieci przyjętych do udziału w półkoloniach zostanie zamieszczona w dniu 24 czerwca br. na oficjalnej stronie internetowej Stowarzyszenia.

Terminy turnusów:

 • 1-5 lipca 2019 – I turnus
 • 8-12 lipca 2019 – II turnus

Projekt realizowany będzie w sześciu 15-osobowych grupach, w formie zajęć warsztatowych z zakresu: • muzycznych zajęć wokalnych,
 • muzycznych zajęć instrumentalnych,
 • zajęć plastycznych z zastosowaniem różnorodnych technik (dwie grupy),
 • zajęć tanecznych,
 • zajęć teatralnych.

Realizatorzy warsztatów muzycznych:

 • Małgorzata Podwójci – nauczyciel muzyki z wieloletnim stażem w Szkole Podstawowej nr 23 im Armii Krajowej w Płocku. Doradca metodyczny w zakresie przedmiotu muzyka. Prowadzi z sukcesami chór szkolny liczący niezmiennie od lat ogromną rzeszę dzieci i młodzieży z klas II – VIII. Prowadzi zajęcia, na których można ćwiczyć technikę śpiewania, ale też pozbyć się tremy, czerpać radość ze wspólnego muzykowania. Zabawa i integracja jest środkiem do realizacji muzycznych wyzwań wokalnych i ogólnorozwojowych,
 • Bogdan Marciniak – nauczyciel muzyki, kompozytor, instrumentalista. Współtwórca wielu muzycznych projektów i zespołów (Mizemor, Bez Końca), autor muzyki do musicalu „Drogi życia”. W Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi zajęcia nauki gry na instrumentach i zespoły muzyczne;
 • Marta Głowacka,
 • Grzegorz Leliński – nauczyciel muzyki, gitarzysta basowy i akustyczny. Instruktor muzyczny z wieloletnim doświadczeniem. Człowiek obdarzony niezwykłą pasją, posiadający dar zjednywania sobie młodzieży i zarażający ich miłością do muzyki.

Realizatorzy warsztatów plastycznych:

 • Maria Gorczyca
 • Katarzyna Adamczyk
 • Sylwia Serwach – Barucha
 • Dorota Szarmach – Jończyk

Realizatorzy warsztatów tanecznych:

 • Katarzyna Sylwestrzak – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 3 w Płocku, trener i choreograf Akademii Cheerleaders Impresja Płock oraz Zespołu Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica – IMPACT. Specjalizuje się w technice tańca klasycznego, jazzowego oraz cheer dance i akrobatyce. Jej zespoły to obecne Mistrzynie Polski i Mazowsza Cheerleaders we wszystkich kategoriach wiekowych. Wielokrotna Mistrzyni Polski, Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Cheerleaders.
 • Tomasz Kadylak – dyplomowany trener i nauczyciel tańca World Dance and Dance Sport Council. Sędzia najwyższych kategorii Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Federacji Tańca Sportowego. Najpierw sam jako tancerz zdobywał niezbędną wiedzę i umiejętności podróżując po całej Europie i szkoląc się u najlepszych trenerów i nauczycieli tańca na świecie; jak również biorąc udział w niezliczonych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca. Obecnie z ogromną pasją i zaangażowaniem przekazują to wszystko czego się nauczyli swoim uczniom i kursantom. Trener i wychowawca wielu par sportowego tańca towarzyskiego, które rozsławiają miasto Płock na ogólnopolskiej arenie tanecznej, jak również nauczyciel wielu pokoleń kursantów-dzieci, młodzieży i dorosłych, rozpoczynających swoja przygodę z tańcem.

Realizatorzy warsztatów teatralnych:

 • Piotr Wojciechowski – absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i Akademii Muzycznej w Gdańsku na specjalności wokalistyka jazzowa. Do tej pory współpracował z Teatrem im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Operą na zamku w Szczecinie. Od kilku sezonów związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie zdążył wcielić się m.in. w rolę Jezusa i Judasza w „Jesus Christ Superstar”, Puka w „Śnie nocy (nie)letniej”, Comebefera w „Les Miserables” i wiele innych. Współpracował także z największym chórem gospel Sienna.
 • Olga Barańska – instruktor teatralny, praktyk dramy animator kultury, prowadzi trzy grupy teatralne, jest twórcą cyklicznych warsztatów form teatralnych „Mała Akademia Teatru” oraz konkursu recytatorskiego i poezji śpiewanej „Słowa po niebie płynące”. Związana zawodowo z płocką kulturą 14 lat.

Animacje i zajęcia integracyjne:

 • Agnieszka Jakubiak
 • Martyna Czerniak
 • Ewa Marciniak-Mańkowska
 • Joanna Stolarska.

Udział w zajęciach jest bezpłatny z wyżywieniem. Sponsorem półkolonii kulturalnych jest PKN ORLEN S.A.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU