REKLAMA

Czego potrzebują mieszkańcy osiedla Miodowa?

REKLAMA

Podczas spotkania mieszkańców osiedla Miodowa z prezydentem Płocka, uczestnicy mieli okazję przekazać potrzeby inwestycji, jakie są według nich konieczne do poprawy lub realizacji w miejscu ich zamieszkania. Starsi mieszkańcy narzekali na zbyt dużą ilość ławek przed blokami, a młodsi na zbyt małą ilość miejsc parkingowych.

13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 17 odbyło się spotkanie prezydenta Płocka z mieszkańcami osiedla Miodowa. Obecni na nim zgłosili swoje uwagi i problemy, z jakimi stykają się, mieszkając na tym osiedlu.

Główne tematy poruszane podczas spotkania, to funkcjonowanie Galerii Miodowa po remoncie, dojazd do bloku przy ul. Gałczyńskiego 20/1 czy problem z miejscami parkingowymi. Starsi mieszkańcy poruszyli sprawę nadmiaru ławek, stojących przy klatkach schodowych. Jak argumentowali, przesiaduje na nich młodzież, która nocą hałasuje i sprawia problemy.Jednym z tematów było także rozpoczęcie pierwszego etapu Centralnego Parku Rekreacji oraz zagospodarowania terenu Osiedla Miodowa, w tym powstanie nowych bloków na osiedlu Miodowa Jar. Mieszkańcy zgłosili też problem braku śmietników na psie odchody, natomiast prezydent Płocka przedstawił inwestycje, które zostały zrealizowane na tym osiedlu oraz te zaplanowane do realizacji w tym roku.

Po spotkaniu odbyła się wizja lokalna ulicy Zawidzkiego, w której wzięli udział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, przewodniczący RMO Miodowa Mariusz Kinalski, dyrektor SP17 Anna Wiśniewska oraz dyrektor MZD Tomasz Żulewski. Prezydent zobowiązał się, że w trakcie wakacji zostaną wyremontowane chodniki ulicy Zawidzkiego, ma zostać również sfrezowana nawierzchnia i naniesiona warstwa jezdna na tej ulicy Zawidzkiego. Dla zwiększenia bezpieczeństwa szczególnie uczniów, zostaną natomiast ustawione żółte barierki bhp oraz zamontowane progi zwalniające dla aut. Jak przyznaje Mariusz Kinalski, o tę inwestycję RMO Miodowa walczyła od dwóch lat.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU