REKLAMA

Bezpieczna zima na lodzie? WOPR pomoże

REKLAMA

Nie da się ukryć – wielkimi krokami zbliża się zima. Niedługo święta, potem ferie zimowe, śnieg, lepienie bałwana, jazda na łyżwach i… niebezpieczeństwa z tym związane. Płocki WOPR wychodzi naprzeciw zagrożeniom i ponownie zachęca do akcji „Bezpieczna zima z WOPR”.

PowiązaneTematy

Rejonowe Płockie WOPR rozpoczęło już kolejną edycję projektu pod nazwą „Bezpieczna zima z WOPR”, skierowanego do młodzieży szkół podstawowych w Płocku oraz gimnazjalnych w gminach powiatu płockiego.

Co istotne, akcja, której celem jest uświadomienie bezpiecznego zachowania na lodzie, jest jedynym tego typu realizowanym programem w Polsce, w którym słuchaczami są amatorzy – osoby nie będące ratownikami. – Inne programy kierowane są do zawodowych ratowników, natomiast my, jako jedyny podmiot, szkolimy niezawodowców w zakresie samoratownictwa – mówi Katarzyna Pydyn z płockiego WOPR.Zakres tematyczny szkolenia obejmuje między innymi:
– opis form spędzania czasu wolnego na lodzie,
– sprzęt wykorzystywany w ratownictwie lodowym,
– podstawową wiedzę na temat lodu (budowa, struktura),
– warunki wejścia na lód,
– wyposażenie osobiste wchodzącego na lód,
– postępowanie i przygotowanie przed wejściem na lód,
– postępowanie świadka niebezpiecznego zdarzenia na lodzie,
– postępowanie poszkodowanego, który uległ wypadkowi na lodzie.

Partnerami projektu jest Urząd Miasta Płocka oraz Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o. W powiecie płockim projekt jest realizowany dzięki wsparciu firmy Gaz-System S.A. PetroNews jest patronem medialnym projektu.wopr

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU