Kiermasz świąteczny w muzeum

REKLAMA

Święta Bożego Narodzenia w naszym mieście trwają od dobrego miesiąca. Zaraz po Wszystkich Świętych mogliśmy zaobserwować ubrane choinki, bombki czy inne świąteczne klimaty. Od piątku świąteczny klimat zdecydowanie przyśpieszy.

Najpierw piątkowy kiermasz na Starym Rynku, który rozpocznie weekend pod znakiem świąt. W niedzielę natomiast, 7 grudnia, Muzeum Mazowieckie w Płocku od godziny 10 zaprasza na coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w kamienicy przy ulicy Tumskiej 8.

PowiązaneTematy

Młodsi uczestnicy kiermaszu będą mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych, na których nauczą się tworzenia ozdób choinkowych z papieru, koronek i wełny, malowania bombek, czy robienia wycinanek. Ponadto, odbędą się warsztaty carvingowe, czyli nauka tworzenia ozdób z owoców i warzyw. We wnętrzach Muzeum Mazowieckiego będą dostępne wyroby rękodzieła artystycznego i ozdoby świąteczne. Zaprezentują je wystawcy z różnych regionów Polski. Będzie można kupić u nich stroiki i kartki świąteczne, bombki ręcznie malowane, wycinanki i wiele innych artykułów świątecznych.