REKLAMA

Ankieterzy spytają o ogrzewanie. Można starać się o kasę

REKLAMA

Od sierpnia mieszkańcy Płocka mogą spodziewać się wizyty ankieterów, którzy będą prowadzić spis systemów grzewczych istniejących w budynkach jednorodzinnych oraz handlowo-usługowych w zabudowie jednorodzinnej na terenie miasta. Co więcej, zainteresowani mogą składać wnioski o udzielenie dotacji na zmianę ogrzewania na ekologiczne źródła ciepła.

PowiązaneTematy

Celem ankiety jest zebranie informacji, dotyczących m.in. rodzaju i ilości stosowanego paliwa oraz mocy posiadanych urządzeń grzewczych. Pozyskane dane pomogą w zidentyfikowaniu źródeł tzw. „niskiej emisji” zanieczyszczeń do powietrza, która niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie oraz w lepszym zarządzaniu nią. Pozwolą także określić jak wielu mieszkańców jest zainteresowanych wymianą swoich źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Planowane badanie ankietowe nie jest kontrolą palenisk węglowych w budynkach, ma jedynie za zadanie zgromadzenie danych, potrzebnych do optymalizacji późniejszych działań.

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka informuje jednocześnie, że zainteresowani mieszkańcy na bieżąco, począwszy od stycznia br., mogą składać wnioski o udzielenie dotacji na zmianę ogrzewania na ekologiczne źródła ciepła. Dotacja będzie udzielana do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w 2017 roku.Akcja inwentaryzacji pn. „Utworzenie bazy danych inwentaryzacji źródeł niskiej emisji na terenie m. Płocka oraz przeprowadzenie szkolenia dla Straży Miejskiej z zakresu ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony powietrza”, prowadzona jest przez firmę ATMOTERM S.A. na podstawie umowy z Gminą – Miasto Płock. Ankieterzy będą wyposażeni w identyfikator oraz list polecający od Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców Płocka do tego, aby poświęcili kilka minut na rozmowę z ankieterem i odpowiedzieli na krótkie pytania. Zebrane informacje pomogą sprawić, że życie w mieście będzie zdrowsze i bardziej komfortowe – informuje Marta Komorowska z Urzędu Miasta w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. i-gor says:

    Jakby nie można było wniosku przeslac elektronicznie albo papierowy wypelnic w UM………………Zawsze od d…………. strony…………..

  2. Wiem Wiem says:

    Będą sprawdzać odbiorniki ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU