ADVERTISEMENT

Czy rozsypujący się chodnik przy przedszkolu doczeka się naprawy?

ADVERTISEMENT

– Milionowe inwestycje, stadion dla Wisły Płock za 200 mln zł, remont nabrzeża, tymczasem chodnik przy przedszkolu na Słowackiego się rozsypuje, a prezydent nie ma środków na naprawę – wylicza czytelniczka w korespondencji do nas. – Czy miasta nie stać na tak drobną inwestycję? – pyta za naszym pośrednictwem. Magistrat odpowiada.

Problem, o którym mowa, dotyczy chodnika prowadzącego do Miejskiego Przedszkola przy ul. Słowackiego.

– Chodnik na wejściu do przedszkola wygląda jak pobojowisko – opisuje nasza czytelniczka. – Interweniowałam w tej sprawie prawie rok temu. Wysyłałam nawet list do prezydenta miasta w czerwcu ubiegłego roku – jak się okazuje, bezskutecznie – dopowiada.

Fot. Zdjęcie nadesłane przez czytelniczkę

Płocczanka przekonuje, że odpowiedź urzędników była wymijająca. – Stwierdzono, że w tej chwili brakuje na to środków. Zapewniono mnie jednak, że „kiedyś na pewno się uda” i że w przyszłości pieniądze na ten cel się znajdą – cytuje nasza czytelniczka.

PowiązaneTematy

Zdaniem kobiety, w miliardowym budżecie miasta wygospodarowanie kilku tysięcy złotych na przeprowadzenie prac nie powinno być zadaniem trudnym.

– Ciekawe czy pieniądze na wybudowanie stadionu dla garstki kibiców za 200 mln zł znajdą się szybciej, niż na położenie kilku metrów chodnika dla dzieci – ironizuje w korespondencji do nas. – Czy któreś dziecko albo jego babcia czy dziadek musi w tym miejscu złamać nogę, aby ktoś naprawił ten chodnik? – pyta zmartwiona.

Pytania naszej czytelniczki przekazaliśmy do źródła, a konkretniej do Urzędu Miasta Płocka. Jak się okazuje, problem zniszczonego chodnika prowadzącego do Miejskiego Przedszkola przy ul. Słowackiego jest w magistracie znany, a sprawa ta ma zostać rozwiązana wkrótce. Co więcej, prace zostały już rozpoczęte.

– Od kilku dni pracownicy Muniserwisu, na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg, wymieniają chodnik przy ul. Słowackiego, na odcinku od skrzyżowania z Gałczyńskiego do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego – powiedział Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Płocka. – Prace potrwają kilka tygodni, ale już niedługo chodnik przed przedszkolem zostanie wymieniony – dodaje.

Zdewastowany chodnik lada moment ma zostać zastąpiony nowym i bezpiecznym. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość.

Zdjęcie przesłane przez czytelniczkę