REKLAMA

Akcja w sprawie obwodnicy – SLD mówi: TAK i zapowiada blokadę

REKLAMA

Dzisiaj, od godz. 9 do 12., u zbiegu ulicy Tumskiej i Królewieckiej stanęło mobilne biuro Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Płocczanie mogli  w nim wpisać swoje imię i nazwisko na wcześniej wypełnionym formularzu, aby oddać swój głos w sprawach istotnych dla Płocka.

PowiązaneTematy

– W ten sposób odpowiedzieliśmy na apel prezydenta – mówił na konferencji prasowej radny SLD, Arkadiusz Iwaniak. – Wspieramy go w tych działaniach, czynnie przyłączając się do akcji zbierania podpisów – kontynuował.

Pytanie do płocczan jest proste: Czy sami chcecie zapłacić za obwodnicę, czy chcemy, by koszty pokryła Unia Europejska? Obwodnica ma olbrzymie znaczenie dla Płocka. Udrożni miasto, wyprowadzając ruch tranzytowy z mostu w kierunku Płońska, odciąży lokalne skrzyżowania i uatrakcyjni gospodarczo tereny między Podolszycami a lotniskiem. Poprawi bezpieczeństwo – bo mniejsza liczba tirów oznacza swobodniejszą jazdę po mieście i mniej zniszczone ulice. Obwodnica to również mniejsza liczba pojazdów transportujących przez zamieszkałe obszary Płocka ładunki niebezpieczne.

W ramach konsultacji społecznych organizowanych przez urząd marszałkowski, głosować możemy na dwa płockie projekty. Pierwszy to budowa pierwszego etapu obwodnicy Płocka, drugi to przebudowa ul. Dobrzyńskiej z budową ul. Traktowej, którego realizacja (koszt 33 mln zł; dofinansowanie – 28 mln) zależy w całości od unijnego wsparcia.

Z inicjatywy płockiego ugrupowania SLD w mobilnym biurze będzie można składać podpisy od dziś do 7 marca. W ostatni dzień lutego od rana można było głosować na ulicy Tumskiej, następnie mobilne biuro stanie przed Galerią Mazovia w godzinach od 16 do 18. Jutro (1 marca) akcja przeniesie się koło Galerii Wisła od godz. 12 do 16. Natomiast 5 marca mobilne biuro zobaczymy przed Galerią Mosty.Przypominamy także, że w najnowszym wydaniu gazety PetroNews można wyciąć wypełnione już wnioski, uzupełnić je swoimi danymi i przesłać na adres urzędu marszałkowskiego, zostawić w Biurze Obsługi Klienta płockiego ratusza lub w siedzibie naszej redakcji (Orlen Arena, wejście K7, lok. 55). Szczegóły w artykule poniżej.

Do działań mobilnych SLD przyłącza się także Rada Mieszkańców Osiedla Stare Miasto. – Codziennie nasze biuro będzie czynne od 17 do 19 – mówił radny Dariusz Skubiszewski. – Każdy będzie mógł w tych godzinach przyjść i złożyć swój podpis. Chcemy w ten sposób zachęcić wszystkie kluby osiedlowe, których jest 21. Razem można coś więcej osiągnąć, a cel jest bardzo istotny dla naszego miasta – zakończył.

Radny Arkadiusz Iwaniak oznajmił także dzisiaj dziennikarzom, że SLD planuje kolejne blokady drogi. 21 marca w godz. 8-9 będzie blokowana ulica Graniczna, a na przełomie kwietnia i maja odbędzie się protest w miejscowości Góra. Jeżeli to nie znajdzie odzewu ze strony władz, ugrupowanie zapowiada wyjazd do Warszawy, aby tam też zablokować ulice. W ten sposób SLD chce zwrócić uwagę na płockie problemy, takie jak budowa obwodnicy dla Płocka, budowa kolei Płock-Modlin oraz transport substancji niebezpiecznych przez nasze miasto.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

  1. seba says:

    Ach ten nasz Iwan to jest przyszły prezydent!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU