REKLAMA

Wagarowicze pobiegną po raz kolejny

REKLAMA

Już za miesiąc odbędzie się 23. Bieg Wagarowicza, a więc kolejna edycja jednej z najstarszych imprez biegowych dla dzieci i młodzieży. Czas szlifować formę.

PowiązaneTematy

Bieg Wagarowicza jest imprezą organizowaną w naszym mieście od lat. To właśnie w tym biegu swoje pierwsze kroki stawiali medaliści mistrzostw Polski (m.in. Mariusz Giżyński, Dominika Muraszewska czy Paulina Paradowska). Trasa biegu, choć krótka, należy do wymagających technicznie – przebiega bowiem przez zmienną nawierzchnię i usłana jest zakrętami, zmuszając młodych zawodników do wykazania się swoimi umiejętnościami. Organizatorzy po raz kolejny wyznaczyli ją na terenach przyległych do Zespołu Szkół nr 1 w Płocku.

Tegoroczna edycja biegu odbędzie się w piątek, 21 marca. Pierwsi zawodnicy wyruszą na trasę o godzinie 10.55. Kilka minut po godzinie 12 odbędzie się zaś dekoracja medalowa dla zawodników oraz nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tuż po niej pobiegną dzieciaki ze szkół podstawowych.Jak podaje ratusz, w każdym biegu nagrodzonych zostanie sześciu najlepszych zawodników. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymają puchar oraz specjalną koszulkę. Prowadzona będzie klasyfikacja medalowa szkół. Dla najlepszych szkół przewidziane są puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla nauczycieli.

Regulamin i mapa biegu dostępne są na stronie urzędu miasta.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU