Akademicki Płock

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

XXIV sesja Rady Miasta Płocka rozpoczęła się od oceny realizacji uchwały rady o wspieraniu działalności szkół wyższych w naszym mieście.

W tym punkcie obrad mieli okazję zabrać głos przedstawiciele władz uczelni wyższych w Płocku. Dziękowali prezydentowi Andrzejowi Nowakowskiemu za wspieranie rozwoju szkól wyższych. Mówili o tym, co zrobiono, ale także o potrzebach swoich uczelni.

Fot. Magda Grodecka

Fot. Magda Grodecka

Zdecydowanie wyróżnił się wystąpieniem Maciej Słodki, nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. W przygotowanej dla radnych prezentacji wskazał dotychczasowe osiągnięcia uczelni, ambitne plany, włącznie z tworzeniem nowych kierunków, jak nowe media czy położnictwo. Nie pominął też problemów, z jakimi boryka się uczelnia. Zakończył wystąpienie, mówiąc o swoim marzeniu, czyli utworzeniu na bazie PWSZ Akademii Mazowieckiej.

Radny Wojciech Hetkowski zauważył, że rektor przywrócił mu wiarę w sens istnienia PWSZ. Przypomniał, że był jednym z jej inicjatorów. Radna Małgorzata Struzik podkreśliła z kolei wkład powiatu w rozwój rodzimej płockiej uczelni publicznej.

Artur Jaroszewski, przewodniczący rady miasta przypomniał wiek płockich uczelni: Politechnika Warszawska w Płocku- 50 lat, Szkoła Wyższa im. P. Włodkowica- prawie 25 lat, PWSZ – 18 lat i Seminarium Duchowne – ponad 300 lat.

Prezydent miasta podziękował wszystkim uczelniom za organizowanie wydarzeń akademickich. Stwierdził, że studenci to przyszłość naszego miasta. – Część marzeń mamy wspólną, więc nadal będziemy współpracować w zakresie budowania akademickiego Płocka – obiecał.

Magda Grodecka

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji