REKLAMA

Płocki pomysł na walkę z epidemią zyskał ogromne wsparcie finansowe

REKLAMA

Naukowcy na całym świecie pracują nad różnymi rozwiązaniami, dotyczącymi walki z epidemią. Na płockiej politechnice dr hab. Magdalena Kludacz-Alessandri opracowała projekt modelu pracy zdalnej dla szpitali.

Projekt „Model pracy zdalnej dla placówek służby zdrowia zapewniający ciągłą opiekę zdrowotną w warunkach ograniczonej mobilności społecznej”, którego autorką jest dr hab. Magdalena Kludacz-Alessandri, prof. uczelni, został zakwalifikowany do finansowania w konkursie „IDUB against COVID-19”.

PowiązaneTematy

Projekt pracownicy płockiej uczelni otrzymał dofinansowanie w wysokości 350 tys. zł. Ogółem do finansowania skierowano 18 wniosków z 12 jednostek PW (10 Wydziałów, Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych w Płocku i Cezamatu). Budżet konkursu zwiększono do 5 mln zł.

Podstawowym celem konkursu IDUB against COVID-19 jest sfinansowanie prac nad rozwiązaniami, służącymi szeroko rozumianemu przeciwdziałaniu pandemii COVID-19 i jej skutkom. Zgłaszane do konkursu projekty mogły dotyczyć zarówno obszaru badań podstawowych, jak i prac badawczo-rozwojowych.Do konkursu można było również zgłaszać koncepcje aplikacyjne, takie, które są nastawione na przygotowanie rozwiązań przeznaczonych do szybkiego wdrożenia w obszarach dotkniętych bezpośrednimi skutkami pandemii.

– Konkurs przyciągnął uwagę wielu świetnych naukowców – mówi profesor Małgorzata Lewandowska, Kierownik zespołu zarządzające programu IDUB. – W związku z wysokim poziomem naukowym zgłoszonych projektów, Komitet Sterujący projektu IDUB zdecydował o zwiększeniu budżetu konkursu i rozszerzeniu puli wniosków skierowanych do finansowania. Mamy nadzieję, że ta decyzja pozwoli na rozwój badań związanych z pandemią koronawirusa i przyczyni się do opracowania planów przeciwdziałania jej skutkom – wyjaśnia profesor.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Srull says:

    No i teraz wiadomo na co i komu ta pandemia potrzebna. Naukowcy wszystkich krajów łączcie się. Jak nie handelek maseczkami i respiratorami to granty za pandemoniczne blablabla. Towarzystwo wzajemnej pandemio-adoracji taka ich mać.

  2. Misza says:

    a już myślałem, że wszędzie zaczną benzen rozpylać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
  • %d bloggers like this: