Zawodnicy Sanda Płock na Pucharach Polski

Dwa Puchary Polski z udziałem zawodników uczniowskiego klubu sportowego Sanda Płock odbyły się na przełomie listopada i grudnia. W obydwu płoccy sportowcy stanęli na podium.

Pierwsze zawody odbyły się w Otwocku w dniach 2-25 listopada, a uczestniczyło w nich prawie stu zawodników z 12 klubów. Rywalizowali oni w kick boxingu w formule Kick Light oraz w turnieju pierwszego kroku MASTERS CUP.

Płocki klub reprezentowali:

• Radosław Kuzia
  • Kamil Swat
  • Gerard Paduchowski
  • Bartłomiej Krzemiński.

Natomiast pieczę nad nimi sprawował trener Piotr Paśnik.

Szczególne wyróżnienie należy się debiutującemu w kick boxingu Kamilowi Swatowi, który bez trudności pokonał w pierwszej walce zawodnika z X Fight Piaseczno. Zwyciężył również podczas drugiego pojedynku, tym razem z reprezentantem MKS Wicher Kobyłka. Podczas finałowej walki trafił na wyjątkowo trudne wyzwanie, gdyż musiał zmierzyć się z zawodnikiem gospodarzy. Niestety, ta walka nie poszła po myśli zawodnika z Płocka i zakończył on rywalizację na drugim miejscu. Drugi medal wywalczył, również zaliczający swój debiut w kick boxingu, Bartłomiej Krzemiński, który zakończył rywalizację z brązowym krążkiem na szyi.

Tydzień po rywalizacji w Otwocku, 1 grudnia zawodnicy Sanda Płock zameldowali się w Krakowie, by walczyć o kolejne medale podczas Otwartego Pucharu WUSHU, które trwały do 2 grudnia. Zdarzenie odbywało się w hali Com Com Zone.

– W zawodach wzięło udział około 250 zawodniczek i zawodników z 21 klubów z Polski, Czech i Białorusi – mówi trener Piotr Paśnik.

Zawodnicy mieli możliwość uczestniczyć w formach tradycyjnych i sportowych, jak i walkach Qingda i Sanda. Czwórka płockich  zawodników wzięła udział w walkach Qingda:

• Aleksanda Lipińska – juniorka 9-10 lat do 35 kg (debiut w tej formule walki Qingda)
  • Radosław Kuzia – senior do 70 kg (debiut w tej kategorii)
  • Rafał Jaworski – junior 15-16 lat do 75 kg
  • Paweł Pokorski – senior do 75 kg.

W wyniku zaciętej rywalizacji, Aleksandra Lipińska i Radosław Kuzia zdobyli złote medale, srebrny medal wywalczył Rafał Jaworski, a brązowy krążek przywiózł do Płocka Paweł Pokorski.

W ten sposób zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Sanda Płock ukoronowali swoje tegoroczne starty.