REKLAMA

Czad im niegroźny. Fundacja przekazała czujniki

REKLAMA

Blisko 360 Rodzinnych Domów Dziecka otrzymało dualne czujniki dymu i tlenku węgla. To efekt społecznej akcji „Nie dla dymu”, realizowanej pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Tegoroczna edycja akcji „Nie dla dymu” ma na celu nie tylko wzmocnienie bezpieczeństwa podopiecznych w Rodzinnych Domach Dziecka, ale także zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na problem związany z czadem i dymem, szczególnie w okresie wymuszającym ogrzewanie domów. Fundacja ORLEN – Dar Serca prowadziła wspólnie z koncernem akcję informacyjną na wszystkich stacjach paliw w kraju.

Fot. materiały prasowe

Każdy klient stacji, który wymienił punkty VITAY i nabył za symboliczną złotówkę czujnik czadu i dymu, przyczynił się do przekazania drugiego takiego produktu przez Fundację „ORLEN- DAR SERCA” do Rodzinnych Domów Dziecka w całej Polsce.Podczas przekazania urządzenia w rodzinnej placówce w Warszawie, Maria Sosnowska, członek Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów w PKN ORLEN, mówiła o podnoszeniu poczucia bezpieczeństwa poprzez instalowanie tych urządzeń. – Wierzę, że ten czujnik, który dziś Wam przekazujemy, podniesie poczucie bezpieczeństwa, tak ważne w każdym domu. To sprzęt który poinformuje Was o zagrożeniu dymem i tlenkiem węgla, choć mam nadzieję, że takiego zagrożenia nigdy nie będzie – dodała. W spotkaniu wziął udział również Piotr Sieradzki, Komendant Zakładowej Straży Pożarnej ORLEN oraz gen. bryg. Leszek Suski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Fot. materiały prasowe

To już szósta edycja akcji społecznej „Nie dla Dymu”. W poprzednich, Fundacja przekazała Rodzinnym Domom Dziecka w całej Polsce cały pakiet przeciwpożarowy, jak gaśnice, czujniki tlenku węgla, czujniki dymu i koce gaśnicze. W ubiegłym roku, do użytkowników programu lojalnościowego VITAY i podopiecznych Fundacji, trafiły profesjonalne i w pełni wyposażone apteczki domowe.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU