Tor wyścigowy, remont Kobylanki, kładka rowerowa pod mostem – co proponują ludowcy?

REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe zaprosiło dziennikarzy na konferencję prasową, podczas której przedstawiono kolejnych 20 „konkretów dla Płocka”.

Jak podkreślił Tomasz Kominek, przedstawione projekty to wynik informacji od samych mieszkańców. – Chodzi o to, żeby w naszych konkretach znajdowały się realne do zrealizowania projekty – mówił kandydat na prezydenta Płocka, zapewniając, że wszystkie przedstawione propozycję są zdiagnozowane pod kątem kosztów i możliwości wykonania ze środków budżetu Płocka.

Radny Michał Sosnowski wśród konkretów wymienił budowę stadionu Wisły Płock. – Mamy zabezpieczoną część kwoty w Wieloletniej Prognozie Finansowej, natomiast teraz znów nastąpił jakiś przestój w przygotowaniu tej inwestycji – podkreślał.

PowiązaneTematy

– Trochę jesteśmy zniesmaczeni tym, że prezydent przedstawia cały czas kolejne daty ogłoszenia przetargu. Przypomnę, że ostatnią taką datą był 31 sierpnia, mamy 17 września, a tego przetargu nadal nie ma – mówił radny, który jest inicjatorem i propagatorem tej inwestycji. – Jeśli prezydentem będzie Tomasz Kominek, a nasza drużyna będzie miała większość w radzie miasta, przyspieszymy ten proces inwestycyjny – zapewniał.

Kolejnym konkretem PSL jest budowa toru wyścigowego wraz z płytą asfaltowo-betonową do nauki jazdy w trudnych warunkach. Partia nie podaje konkretnej lokalizacji tej inwestycji, tłumacząc, że jest to jeszcze do przemyślenia.

PSL proponuje także Park Centralny z infrastrukturą towarzyszącą, windę na nabrzeżu wiślanym, dwupoziomowe rondo Wojska Polskiego, kładkę pieszo-rowerową pod starym mostem, która połączy ścieżki rowerowe prawo- i lewobrzeżnej części Płocka czy remont basenu Kobylanka (na podstawie istniejącego już projektu, znajdującego się w spółce Inwestycje Miejskie).

Wśród konkretów znalazła się budowa całodobowego Domu Seniora. – Jest to bardzo potrzebna inwestycja, ponieważ nasze społeczeństwo się starzeje – mówiła radna Małgorzata Struzik. Poruszyła również problem zwiększającej się ilości dzieci autystycznych oraz z Zespołem Aspergera, dlatego PSL proponuje utworzenie Domu dla Autyzmu, w którym rodzice będą mogli znaleźć bezpłatną pomoc i terapię.

Kolejnym pomysłem jest zarezerwowanie stałej kwoty na każde płockie osiedle, z której wykonywane będą bieżące inwestycje, np. budowa chodników, a także budowa Domu Działkowca (ten projekt zgłaszany był już przez radnych PSL do budżetu obywatelskiego), nowe żłobki na Winiarach i Skarpie.

Ludowcy chcą również budowy sali koncertowej (realizowanej we współpracy z samorządem województwa mazowieckiego), poszerzenia stacji roweru miejskiego, utworzenia ścieżek biegowych, łączących Płock, Grabinę i Słupno, odnowienia zabytków ze środków zewnętrznych (np. Rogatek Warszawskich).

Tomasz Kominek sprecyzował, że sala koncertowa mogłaby być dobudowana do istniejącego teatru, dzięki czemu można korzystać z szatni czy zaplecza technicznego, a koszt budowy byłby wielokrotnie niższy. Inwestycja jest konieczna we współpracy z samorządem województwa mazowieckiego, który jest właścicielem parkingu przed teatrem, w którym przewidziano dobudowę sali koncertowej.

PSL proponuje także budowę kompleksu basenów odkrytych, wraz zapleczem technicznym, gastronomicznym czy miejscami do grillowania, które mogłyby powstać na lewobrzeżnej części Płocka. Na skarpie, w rejonie Sobótki, chcą budowy toru saneczkowo-bobslejowego, a wśród najważniejszych inwestycji wymieniają modernizację szpitala miejskiego. Ostatnim na liście przedstawianej podczas poniedziałkowej konferencji jest pomysł budowy nowej strzelnicy, ze względu na to, że obecna lokalizacja, w pobliżu zoo i domków jednorodzinnych, jest niezmiernie uciążliwa zarówno dla zwierząt, jak i mieszkańców.

– Podczas przedstawienia pierwszych 40 konkretów ani razu nie odnieśliśmy się do pozostałych partii politycznych. Chcemy rywalizować na dobre pomysły i dobre rozwiązania dla Płocka – podkreślił Tomasz Kominek na zakończenie konferencji.

REKLAMA

Komentarze 17

 1. regionalista says:

  Tomasz Kominek nie nadaje się. Pytałem Go

  ILE SETEK TYSIĘCY TON ZBOŻA SPALONO W POLSCE W PIECACH EC I DOMKACH JEDNORODZINNYCH JAKO OPAŁ.
  Czy nadal palicie? śmiało proszę odpowiedzieć Polakom……..

  CZY TO JEST PO BOŻEMU a MOŻE LUDZIE GODNI TAK CZYNIĄ?

  Publikatory podają…………………………pomimo suszy…..Polska eksportuje zboże I JEDNOCZEŚNIE IMPORTUJE odpady na polski chleb PO 10 ZŁ ZA BOCHENEK…………..CZY NADAL KG W POLSCE TO KG? wg PSL i innych złych ludzi…..

  WYSYŁAJĄ MASŁO SERY BO JEST KUPIEC…………………….ZBRODNIA I GŁUPOTA.
  NAM SPRZEDAJĄ PO 10 ZL ZAWODNIONE…

  CHIŃCZYKÓW I INNYCH JEST TAK PEŁNO, ŻE ZJEDZĄ WSZYSTKO……..

  EUTANAZJA POLAKÓW DLA ZYSKU…… ….PRECZ.

  • FortKnox says:

   Co ma miejski radny z Płocka i to konkretnego osiedla do ton zboża w całym kraju. Nie ćpaj.

 2. Stanislaw says:

  TAKIE FRAZESY JAKIE PSL BUJAJAC W OBLOKACH TO DLA NAIWNYCH….IM CHODZI TYLKO O STOLKI.ULICE BRUDNE CHODNIKI DZIURY OSIEDLA W WODZIE PO PROSTU BRUD SMRUD NA OSIEDLACH BEZ REMONTU A PSL TYLKO BASENY I KLADKI W GLOWIE.PANIE KOMINEK SPOJRZ PAN NA OSIELE NA RADZIWIU AZ WSTYD MOWIC I PISAC TAK POMAGA PSL.PRACA NA ZIELONEJ WYJATKOWA 4 LUDZI PRACUJE PRZY DRODZE AZ WSTYD JAK PSL PO RZADZA PLOCKIEM.NAJWYZSZA PORA DO LAMUSA WAS WYSLAC.NIECH PIS RZADZI DOBRA ZMIANA9

 3. On says:

  Buhhhhhhha tor saneczkowy bobslejowy to może jeszcze olimpiada zimowa i.metro Glupszego pomysłu dawno nie słyszałem

 4. On says:

  Buhhhhhhha tor saneczkowy bobslejowy to może jeszcze olimpiada zimowa. Glupszego pomysłu dawno nie słyszałem

 5. postulat says:

  ROLNICY Z MIASTA PŁOCK proszą o postulat, aby również płacili KRUS zamiast ZUS

 6. Anonim says:

  Nikt wam tyle nie da ile Kominek wam obieca.

 7. Rzeczywistość says:

  Drugi stadion…? Żeby mieli co niszczyć i gdzie sprzedawać narkotyki….

 8. Fan rozwoju miasta says:

  Pan Kominek zgarnie fotel Prezydenta, jeśli potraktuje tor wyścigowy w sposób na jaki czekają fani wyścigów z całego świata. Tor o najwyższych standardach bezpieczeństwa (F1), dedykowany wszystkim klasom (paliwo, prąd, wodór), przysporzy mu wyborców zarówno z kręgu fanów sportów motorowych jak i ekologów, oraz wszystkich tych, którzy oczekują nowych miejsc pracy w Płocku.

 9. mieszkaniec od 40 lat. says:

  Tor wyścigowy??????? Mało jest zgiełku i spalin? Dobrze wiadomo dla kogo ten tor. pan W. miałby przecież gdzie trenowac swoje drifty. Kolejna sprawa tor saneczkowy? Ludzie!!!!! Nie ma parkingów. Przedszkole ul. Pocztowa. samochody stoją na płytach pomiędzy tirem ze zbiornikiem który tam parkuje. KOlejne. Park centralny? Park już jest na podolach. Wystarczy zmodernizować. baseny odkryte? Już były tylko podupadły w ruinę. Sala koncertowa? Tylko po to by 5 razy w roku zamożni mogli sobie posłuchac? żeby zabrać ostatnie wolne miejsca parkingowe koło teatru? Budowa stadionu za 300 milionów? żeby pogrążyć miasto na długie lata w dlugach? żeby kibole mieli co niszczyć? Od prostych rzeczy trzeba zacząć. Tyle dróg nie ma albo nie da sie po nich jeździć. W szkołach nie ma na ławki i krzesła. na szafki zgodnie z powstającym nowym regulaminem bhp. Dajcie podywżki ludziom bo pracują za najniższą krajową w strefie budżetowej. Chodzi o sprzątaczki, dozorców, kucharki, konserwatorów oni nie wyjda na ulicę z protestami. Nie zastrajkują jak nauczyciele którym ciągle mało. Wybudujcie pomosty na sobótce dla wedkarzy to też ludzie. Zadbajcie o przepustowość Wisły bo żal patrzec na te łachy. Potem lament że zalane osiedla. dajcie ludziom biznes poprzez udostepnienie mozliwość pogłębiania wisły i sprzedaż piasku. Plac stoi pusty. Zaplanujcie żeglugę i transport rzeczny a nie tylko tiry i tiry. Zaplanujcie trzeci most albo wjazd z grabówki na nowy. Wybudujcie nowe przedszkola bo dzieci się nie dostają. Może pomysł na fabrykę samochodów by dać ludziom prace. Na kominy już patrzec nie mogę. smród. To są fakty. I to w mocnym skrócie.

  • wojtek says:

   Żyjemy w XXI wieku dziadku. Tesle, Jaguary, VW, ścigają się w ciszy, bo to elektryki są… A fundusze do kasy miasta płyną. Dlatego Pan Kominek, powinien przeprowadzić akcję uświadamiającą wśród mieszkańców Płocka, o dobroczynnym wpływie na nasze zdrowie, pojazdów napędzanych czystą energią.