REKLAMA

Poznaliśmy kandydata PSL-u na prezydenta Płocka

REKLAMA

W sobotę, 9 czerwca, w Teatrze Dramatycznym w Płocku odbył się konwent lokalnych struktur PSL-u. W jego trakcie ujawniono nazwisko kandydata ugrupowania na prezydenta miasta.

Nie było mowy o zaskoczeniu. Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosiło, że kandydatem ugrupowania w walce o fotel prezydencki będzie obecny radny, Tomasz Kominek. Jak deklarował w swoim przemówieniu Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, ta decyzja to efekt wspólnych rozmów o kształtowaniu jednolitej polityki całego ugrupowania. W jej centrum stoi szeroko pojęta współpraca.

PowiązaneTematy

– Wspólnoty lokalne i regionalne swoje działania powinny opierać na wsłuchiwaniu się w głos społeczeństwa – mówił Adam Struzik. – Kiedy wybudujemy już te wszystkie drogi, mosty i inne inwestycje, to musimy pamiętać, że zrobiliśmy to przede wszystkim dla ludzi – przypominał.

Marszałek Struzik przekonywał, że w takim duchu prowadzona będzie cała kampania samorządowa, zaś sam kandydat na prezydenta Płocka, powinien być przede wszystkim człowiekiem oddanym mieszkańcom.

– Kandydat na prezydenta miasta Płocka powinien być człowiekiem, który opiera się na wartościach rodzinnych – opisywał Adam Struzik. – Ta osoba musi być otwarta na współpracę i być pracowita. Powinna myśleć o rozwoju nie tylko swojego miasta, ale i całego regionu. Nie powinna reprezentować wartości skrajnych, lecz umieć budować i rozmawiać z opozycją. Chcemy budować, nie rujnować. Wierzę , że mamy takiego kandydata – mówił o Tomaszu Kominku marszałek województwa.

Po tych słowach przewodniczący klubu PSL w radzie miasta w gromkich brawach wbiegł na scenę. Podziękował za ciepłe słowa i zapewnił, że jego kandydatura i ewentualna prezydentura opierać się będzie przede wszystkim na synergii. Z teatralnej sceny dziękował wszystkim za zaufanie. Jak przekonywał – bez niego nie zdecydowałby się na start w wyborach prezydenckich.– Nigdy nie zdecydowałbym się na ubieganie się o urząd prezydenta gdyby nie to, że mam wasze wsparcie, które czuję każdego dnia – mówił do zebranych Tomasz Kominek. – Zapewniam, że decyzja o kandydowaniu to nie tylko moja, ale przede wszystkim wasza decyzja. Moich kolegów, koleżanek i płocczan, z którymi rozmawiam. Dziękuję wam za zaufanie. Dziękuję też mojej rodzinie za cierpliwość. Wiem, że życie z kimś, kto często wraca do domu tylko na noc, nie jest łatwe – stwierdził wzruszony.

Jak wyglądała będzie kampania i sama prezydentura Tomasza Kominka? Tak, jak jego praca w radzie miasta.

 Wszyscy, jak tu siedzimy chcemy zaproponować alternatywę – mówił radny. – To nie jest tak, że jesteśmy skazani na wybór pomiędzy kandydatem PO i kandydatką PiS-u. Chcę by moja prezydentura była otwarta. Nie chcę obrażać się na nikogo – ani na rząd, ani na PKN Orlen. Dalej chciałbym rozwijać Płock i współpracować z marszałkiem Mazowsza – przekonywał ze sceny kandydat PSL.

Obok kandydata na prezydenta przedstawiono całą PSL-ową drużynę samorządową. Na scenie pojawili się m.in. radni miasta czy osiedli, a także społecznicy. Czy z nich zostanie skonstruowana lista do rady miasta? Z całą pewnością tak. Na pełne listy będziemy musieli jednak jeszcze poczekać – są bowiem przygotowywane.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 9

 1. Mieszkaniec says:

  A płock kocha tak samojak finlandie xd
  Kwas albo lepiej kac.

 2. Ja says:

  Najbardziej podoba mi się koszulka niewidomego aktira płockiego teatru. Reszta to żenada.

 3. Ciekawość says:

  A czy to prawda, ze w spółkach miejskich gdzie rządzi PSL zmusza się ludzi do pracy w niedzielę?

 4. Anty says:

  Mierny, wierny ale bierny :)

 5. RKM says:

  Wszystko co jest związane z PSL-ZSL powinno zostać WYCIĘTE do ostatka…!

 6. Alice says:

  PSL JUZ swoje zgarnął w Płocku i na Mazowszu…może wystarczy rodziny Struzikow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU