REKLAMA

Pytania posła do Orlenu. Odpowiedzi były oczywiste…

REKLAMA

We wtorek radny Tomasz Kominek oraz poseł Arkadiusz Iwaniak zwołali konferencję, podczas której zadali serię pytań o aktywność PKN ORLEN w regionie. Na miejscu była kierownik ds. sponsoringu społecznego Koncernu Wioletta Kulpa, która odpowiedziała na pytania.

We wtorek, 20 lipca poseł Arkadiusz Iwaniak i radny miejski Tomasz Kominek zorganizowali konferencję prasową nieopodal jednej ze stacji paliw PKN ORLEN w Płocku. Politycy zadali serię pytań, dotyczących działalności Koncernu na rzecz mieszkańców regionu płockiego.

Na miejscu była też kierownik ds. sponsoringu społecznego w PKN ORLEN, Wioletta Kulpa, która odpowiedziała na zadane przez organizatorów konferencji pytania.

ORLEN: Zwiększyliśmy sponsoring z 9 do 17 mln zł

Poseł Lewicy Arkadiusz Iwaniak rozpoczął konferencję prasową serią pytań.

– Czy Orlen się zastanawia, jak wpływa swoją działalnością na aspekt społeczny? Czy działa tak, żeby nie zagrażać środowisku i lokalnej społeczności, ale również, by je chronić, co najważniejsze, wspierać i pomagać. Czy robi to dobrowolnie i długofalowo, według jakiegoś planu i strategii zarządzania przedsiębiorstwem? – zastanawiał się poseł Arkadiusz Iwaniak.

Wioletta Kulpa bez wahania odniosła się do rozważań posła Lewicy.

– Jeśli chodzi o działania sponsoringu społecznego i darowizny, które są kierowane do Miasta Płocka, to w ubiegłym roku wydaliśmy 17 mln zł. To są środki, które przedsiębiorca może wydatkować w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i które ORLEN bardzo chce przekazywać pieniądze na rzecz tego miasta. To tu są nasi mieszkańcy, tu jest nasza działalność gospodarcza, tu koncentrujemy naszą aktywność. Tym samym cieszymy się, że dzięki 17 mln zł możemy rozwijać między innymi różne kluby sportowe, zarówno zawodowe, jak i amatorskie. Dla przypomnienia powiem, że w 2015 roku siła zaangażowania środków w zakresie sponsoringu społecznego w Mieście Płocku była na poziomie tylko 9 mln zł. To pokazuje skalę naszego zaangażowania i patrzenia na Miasto Płock z większym sercem – podkreślała kierownik działu sponsoringu społecznego.

fot. Wiktor Pleczyński

Poseł Arkadiusz Iwaniak  zasugerował też, że koncern ukrywa awarie, truje mieszkańców Płocka i realizuje tylko „spektakularne inwestycje”.

– Czy jak dzisiaj państwo zastanowicie się nad działalnością Orlenu, to poza tymi oczywiście spektakularnymi przedsięwzięciami typy Kubica, Formuła 1, typu wyjazd samego kierownictwa gdzieś tam z quadowcami, bo przecież po to się robi. Nie po to, żeby promować Orlen, tylko po to, żeby dyrektorzy mogli pojechać na fajną egzotyczną wycieczkę. Czy poza tym smrodem, który tutaj w Płocku mamy, poza tym, że nas trują, poza tym, że ukrywają awarie i mówią, że to piorun walnął w instalacje, kosmicznymi zarobkami kierownictwa czy też przechowalnią dla PiS-owskich nierobów i nieuków nasuwa się jakieś inne skojarzenie, jeśli chodzi o Orlen? – dywagował poseł Arkadiusz Iwaniak.

Seria nietrafionych pytań

Następnie polityk Lewicy wyczytał serię wcześniej przygotowanych pytań.

Czy wspierali akcję Płockie Powązki? Czy gdzieś w okolicy Orlenu zasadzono nowe drzewa? Co Orlen robi dla swoich emerytowanych pracowników? Wsparli absolwentów płockich szkół, żeby chcieli wrócić do Płocka i tu pracować? Czy wsparli młodzież, którą trzeba wspierać i pokazywać kierunek w życiu? 

– 230 milionów złotych, czyli 1/4 dochodów Miasta Płocka pochodzi z PKN ORLEN, które Prezydent Miasta Płocka i rada miasta mają do dyspozycji na wydatkowanie. Tych pieniędzy nie ma ani Kraków, ani Gdańsk, ani Warszawa tylko Płock, bo tu jest serce zakładu, tu jest siedziba PKN ORLEN i tu trafiają wszystkie podatki. 230 milionów zł tylko z 2020 roku, pan poseł sobie wyobraża, jaka to jest skala? Ile można realizować różnych inwestycji dla mieszkańców Płocka? To, jak są wydatkowane te pieniądze, to już nie jest nasza rola, tylko samorządu Miasta Płocka – zaznaczyła Wioletta Kulpa.

My natomiast przypomnimy, że chociażby w kwietniu br. wolontariusze Fundacji ORLEN posadzili 20 tys. drzew.

Posadzili 20 tysięcy drzew na 20-lecie istnienia [FILM, ZDJĘCIA]

ORLEN realizuje też od 6 lat program płatnych staży „Kierunek ORLEN”, w którym mogą wziąć udział studenci ostatnich lat studiów oraz absolwenci uczelni wyższych kierunków ścisłych, ekonomicznych i humanistycznych. Staż trwa pół roku, dla chętnych przygotowano ponad 40 ofert stażowych w ramach wielu różnych specjalizacji.

Płatne staże w ORLENIE. Rozpoczęła się rekrutacja

Studenci Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku mogą natomiast, dzięki zawartemu porozumieniu, odbywać praktyki i staże w PKN ORLEN.

Kolejni studenci Politechniki Warszawskiej w PKN ORLEN

– Czy w dobie pandemii dla płockich przedsiębiorców było tańsze paliwo? Czy w jakiś inny sposób Orlen wspierał te małe lokalne przedsiębiorstwa, które najbardziej ucierpiały w trakcie pandemii? – kontynuował Arkadiusz Iwaniak.

Na łamach PetroNews podawaliśmy w marcu 2020 roku informację, że w czasie pandemii PKN ORLEN obniżył ceny paliw w całej Polsce. Płocki koncern zachęcał w ten sposób obywateli do korzystania z prywatnego transportu osobowego zamiast komunikacji zbiorowej. Takie działanie obniżyło też koszty dla przedsiębiorców, którzy zaczęli świadczyć swoje usługi z dowozem.

Obniżka ceny średnio około o 46 groszy na litrze benzyny 95 i 60 groszy na litrze ON była możliwa dzięki optymalizacji kosztów produkcji i korzystnym trendom na rynku światowym.

Tańsze paliwa na stacjach ORLEN

Arkadiusz Iwaniak fot. Wiktor Pleczyński

– Czy Orlen wspiera i jest zaangażowany w powstanie kliniki, czy też centrum badania i leczenia onkologicznego? Czy pomaga w leczeniu dzieci przewlekle chorych z naszego terenu? – zadawał kolejne pytania poseł. 

– Wspieramy ochronę zdrowia w Płocku. Uruchomiliśmy program wart 10 mln zł. Jest to umowa, którą podpisaliśmy z dwoma czołowymi klinikami, które zajmują się chorobami nowotworowymi płuc. Została uruchomiona infolinia, dzięki której każdy mieszkaniec Płocka i okolic może zadzwonić i umówić się na wizytę, a specjaliści przeanalizują wyniki badań – tłumaczyła Wioletta Kulpa.

Infolinia medyczna działa już miesiąc. Dla kogo jest przeznaczona? [FILM]

– Czy Orlen wspiera małe lokalne drużyny, jak drużyna Jutrzenki w piłce ręcznej kobiet?

W tym przypadku wystarczyłoby zajrzeć na profil facebookowy klubu, aby zobaczyć jakie logo widnieje na koszulkach zawodniczek…– W Płocku wspieramy szereg różnych klubów sportowych, nie tylko Jutrzenkę, ale też Królewskich, Płocką Ligę Orlikową, klub szachowy, różne dyscypliny sportowe, bo to nie jest tylko piłka ręczna i nożna – podkreślała Wioletta Kulpa. – Dzięki temu kluby te mogą się rozwijać, mogą kształcić dzieci i przede wszystkim namawiać do aktywności fizycznej, bo nam, jako sponsorowi zależy na tym, by aktywność fizyczna młodzieży rosła – wyjaśniła.

– Czy poza spektakularnym postawieniem szpitala tymczasowego, co się wpisuje w taką PR-owską, Goebbelsowską narrację, czy Orlen zakupił dla lokalnej społeczności ekstra dodatkowe szczepionki, czy zrobił ekstra promocję, ekstra kampanię zachęcającą do tego, żebyśmy się szczepili, wspierając w tym rząd, bo wiem, że te szczepienia nie idą najlepiej. A może rozdawali darmowy płyn do dezynfekcji rąk albo maseczki? – pytał poseł Arkadiusz Iwaniak.

To pytanie wzbudziło tak duże zdziwienie, że nawet dziennikarze zaczęli odpowiadać twierdząco.

– Rozdawaliśmy za darmo płyn do dezynfekcji, zarówno do rąk, jak i do powierzchni, Otrzymały go szpitale i inne instytucje, w tym sanepid i powiatowa stacja sanitarna, wojewódzka stacja pogotowia ratunkowego i inne jednostki, które ratują życie i zdrowie płocczan i nie tylko płocczan, bo pomoc otrzymały również powiaty gostyniński i sierpecki, bezpłatne płyny, bezpłatne środki ochrony osobistej – przypominała Wioletta Kulpa.

ORLEN przekazuje maseczki, a na stacjach czekają na przedstawicieli służb bezpłatne gorące napoje

Poseł pytał także o wsparcie przez Orlen akcji charytatywnych, w tym dla Walecznej Zosi.

I w tym przypadku nie trafił, ponieważ oprócz zbiórek organizowanych wśród pracowników Grupy ORLEN, odbył się np. Turniej Charytatywny dla Zosi w Nowym Duninowie, którego organizatorem byli pracownicy PKN ORLEN.

Turniej charytatywny dla Zosi w Nowym Duninowie w deszczu i z uśmiechem [FILM, ZDJĘCIA]

– Czy w stanie zagrożenia powodziowego Orlen pomógł, przywiózł hot-dogi, zupę i pomagał strażakom? – pytał Arkadiusz Iwaniak.

– Wyszliśmy z pomocą dla Wojsk Obrony Terytorialnej i straży pożarnej, które pomagały mieszkańcom Płocka wtedy, gdy była powódź. Dostarczaliśmy kanapki i gorącą kawę – odpowiadała spokojnie Wioletta Kulpa.

Wspólne działania ORLENU i Płocka. Chcą minimalizować ryzyko powodziowe [FILM, ZDJĘCIA]

Ostatni poruszony przez posła temat to ceny paliw.

– Jak państwo chcecie zobaczyć, z dzisiaj, w Płocku paliwo jest w takiej cenie (5.79 zł), natomiast w Krakowie jest w takiej cenie (5.77 zł) – stwierdził  po wyczytaniu wszystkich pytań poseł Arkadiusz Iwaniak.

Przypomnijmy, że ceny paliw na stacjach zależą w dużej mierze od niezależnych czynników makroekonomicznych, takich jak giełdowe notowania gotowych produktów paliwowych, ceny ropy czy relacje kursów walut. Obecnie złotówka jest najtańsza w swojej historii. Na który z tych czynników ma więc wpływ PKN ORLEN i w jaki sposób ma obniżyć ceny?

Dodatkowo, podatki to blisko 50 proc. ceny paliwa. Jak sprawdziliśmy w serwisie e-petrol.pl, Polska jest w czołówce krajów z najniższymi cenami paliw w całej Unii Europejskiej. W krajach Unii obecnie tańsza benzyna jest jedynie w Bułgarii, Rumunii i Słowenii. Natomiast za olej napędowy mniej płacą tylko na Litwie, Słowacji i Słowenii oraz w Rumuni oraz Bułgarii. Być może więc to nasi parlamentarzyści powinni wnioskować, aby obniżyć te obciążenia podatkowe i tym samym mniej płacili za paliwa. Podkreślmy, że w Polsce stosowana jest maksymalna stawka podatkowa na paliwa – może tym warto się zająć?

Poseł przyznał zresztą, że podana przez niego różnica nie jest duża, ale nawiązuje do pytania, które chciał zadać płocki radny Tomasz Kominek.

Ten natomiast podkreślił, że konferencja, którą zorganizowali politycy, ma być manifestem i apelem o spojrzenie z innej perspektywy na odpowiedzialność społeczną. Samorządowiec podziękował przy tym za spotkanie między prezesem PKN ORLEN Danielem Obajtkiem a prezydentem Andrzejem Nowakowskim i wyraził nadzieję, że przyniesie ono dobre efekty dla Płocka.

fot. Wiktor Pleczyński

Tomasz Kominek odwołał się do doniesień Przeglądu Sportowego na temat kwot przeznaczonych na wsparcie piłkarzy nożnych z Płocka i Krakowa. Radny zwrócił uwagę na dysproporcję w kwotach wsparcia podanych przez gazetę. Zgodnie z doniesieniami medialnymi, Wisła Płock miała otrzymać 1,5 mln zł na działalność natomiast Wisła Kraków – 2,5 mln zł. Nie zaznaczono natomiast, że kontrakt z Wisłą Kraków zawarty został na dwa sezony, co (nawet jeśli kwoty te byłyby prawdziwe) oznacza kwotę 1,25 mln zł na sezon.

– Systemowo Akademia Piłki Nożnej w Krakowie została wsparta 1 mln zł na działalność dzieciaków, a w tym samym czasie systemowo dzieci z akademii Wisły Płock otrzymały 0 zł. Zwracam się z uprzejmą prośbą do pana prezesa Obajtka o to, żeby jeszcze raz przeanalizował możliwości i zastanowił się, czy nie może systemowo wesprzeć Akademii Piłki Nożnej w Płocku – mówił Tomasz Kominek.

Wioletta Kulpa zwróciła uwagę, że PKN ORLEN wspiera zarówno Wisłę Płock, jak i ORLEN Wisłę Płock (sekcję piłki ręcznej), która ma wpisane w działalność klubu sportowego także szkolenie dzieci i młodzieży.

– Współpracujemy i dwa lata już rozmawiamy o umowie w zakresie wsparcia sekcji młodzieżowej (Wisły Płock), ale do tej pory nie otrzymaliśmy z klubu Wisła Płock deklaracji efektów wsparcia. Każdy sponsor, który wykłada środki finansowe oczekuje efektów, również efektów w ramach szkolenia dzieci i młodzieży. Wszyscy wiemy, że brakuje w naszych drużynach płockich zawodników, płockich wychowanków, a tego właśnie oczekujemy po szkoleniach Wisły Płock, zarówno nożnej, jak i ręcznej. Niestety, tego nie otrzymaliśmy w ofertach. Czekamy na długofalową propozycję współpracy w zakresie rozwoju sekcji młodzieżowej piłki nożnej. Dziś mogę powiedzieć, że otrzymaliśmy kolejną ofertę i, niestety, nie ma w niej zapisanych tych oczekiwań, które powinny widnieć w zakresie tak dużego zaangażowania w szkolenie dzieci i młodzieży – wyjaśniała Wioletta Kulpa.

Kierownik ds. sponsoringu społecznego w PKN ORLEN zaznaczyła również, że kwoty podane przez radnego Tomasza Kominka dotyczące wsparcia Wisły Płock i Wisły Kraków są nieprawdziwe.

Nas natomiast zastanawia, dlaczego przez ponad 6 lat, kiedy PKN ORLEN w ogóle nie sponsorował Wisły Płock (rządziła wówczas koalicja PO-PSL) od 2010 do 2016 roku nie było (albo my przynajmniej nie pamiętamy) ani jednej konferencji prasowej organizowanej przez Lewicę czy ówczesnej koalicji rządzącej na ten temat?

Komentarz PetroNews

Seria pytań, którą zadano dzisiaj PKN ORLEN świadczy o tym, że według posła Lewicy Koncern ma zająć się w Płocku wszystkim – od pomocy prywatnym ludziom, poprzez kluby sportowe, organizowanie szpitala onkologicznego czy aktywizację młodzieży. Ma finansować stadion, który jest pomysłem wyborczym prezydenta, drogi zaniedbane przez miasto, sadzić drzewa i sprawiać, by Płock był krainą mlekiem i miodem płynącą. To jasne, że Koncern nie jest sanatorium, a zakład produkcyjny powoduje różnego rodzaju uciążliwości. Odnoszę jednak wrażenie, że w ostatnich latach Orlen stał się przede wszystkim bardzo wygodnym „chłopcem do bicia” dla płockich władz i polityków, będąc jednocześnie wymówką dla ich nie zawsze udanych działań. 

Agnieszka Stachurska

fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 46

 1. Lysy says:

  Dobre pytania zadał Poseł Orlen ma w dupie konkurencję i okolicznych mieszkańców dlatego paliwo jest najdroższae w kraju przy zakladzie produkcyjnym w Płocku Pozdrawiam

 2. Zz. says:

  Szanowny Anonimie.
  Ja jedno z pytań,postawiłem ze zwykłej ciekawości,a nie po to ,żeby deprecjonować Ludzi którzy do Płocka przyjechali.
  Absolutnie zgadzam się z polskim Papierzem,który mówił:” Nie pytaj Bliżniego z kąd jesteś,pytaj kim jesteś”.
  A,więc uznanie za pracę!
  Nie zrozumiem,jednak dwóch rzeczy.
  1.Jak,można było wybudować w latach 60tych tak specyficzny Zakład,bez uwzględnienia budowy Infrastruktury,kolejowo- drogowej!?
  2.Skandaliczna wręcz ” współpraca( a właściwie jej brak) na linii,Miasto- PKN ORLEN.
  * Wiem,że wynika to z układu politycznego!!
  ** Ale,dlaczego mają cierpieć na tym wszyscy mieszkańcy Płocka?
  *** Temat,obszerny…
  Napisałem w wielkim,uproszczeniu.

  • NieAnonim says:

   Ja ci odpiszę.
   1.Jak,można było wybudować w latach 60tych tak specyficzny Zakład,bez uwzględnienia budowy Infrastruktury,kolejowo- drogowej!?

   Dobre pytanie do komunistów. Akurat jeden był na miejscu…

   2.Skandaliczna wręcz ” współpraca( a właściwie jej brak) na linii,Miasto- PKN ORLEN.

   No to pora zmienić tego, co ze strony miasta atakuje największego pracodawcę. Współpracva polega wyłącznie na wspieraniu miasta przez ORLEN i zerowego wspierania ORLENu przez miasto a „zerowe” to jeszcze była by dobra wersja.

  • Anonim says:

   Ja z wypowiedziami w punktacg 1,2 zgadzam się całkowicie,bez dodatkowych komentarzy.To wszystko.

 3. Zawiślak says:

  Pani Kulpa nie musi w domu włączać telewizora. W pracy musi oglądać „kabaret” serwowany przez radnego zsl Kominka i posła pzpr Iwaniaka. Szkodliwe się należy według przepisów prawa pracy.

 4. Zz. says:

  Dobre pytanie,gdzie są Związki zawodowe!
  Interesują mnie dwie sprawy:
  1.Ile pracuje ludzi w płockim Zakładzie Orlenu.
  2.Ilu z tych zatrudnionych,to płocczanie z ” Dziada pradziada”.
  * Uważam ,że w tej sferze tzn .braku integracji Społeczności Płocka,leży cały problem!
  ** W tym Kraju trzeba,walczyć o wszystko,a więc i o tą tzw. MAŁĄ OJCZYZNĘ…!!
  *** Nafciarze , biernością i liczeniem Kasy,nic nie osiągnięcie.Trzeba patrzeć perspektywicznie.

  • Anonim says:

   Do Zz: Nie urodziłem się w Płocku.Ale mieszkam tutaj 41 lat.Czuję się Płoczczaninem nie gorszym niż ci,którzy sie w Płocku urodzili. Troche dla Płocka(swojego Osiedla -Podolszyce Północ) udało mi się z grupą innych osób,co nie co zrobić.Przepracowałem w Orlenie blisko 30 lat.Nadal mpje dobre aplikacje sterowania instalacjami po mnie tam pozostały i pracują bez prblemów .Nie mam czego się wstydzić.Jestem mocno zintegrowanym z Płockiem,z Wisłą Płock (ręczna), mimo,że przyjechałem tutaj na … 3 lata.

 5. Anonim says:

  Wiola Kulpa super dałaś sobie radę i nie dałaś się sprowokować. Widać wiedzę i przygotowanie. PiS rządzi :)

 6. Gdzie są związki zawodowe? says:

  Dramatem Orlenu i Płocka są związki zawodowe. Przymilaja się do każdego kolejnego zarządu, czy to Wróbel, Krawiec, czy Obajtek. Najważniejsze są małe profity. O nowotworach i innych chorobach milczą. O wyprowadzaniu stanowisk (zwłaszcza menadżerskich) do Warszawy milczą. O Wiśle Płock milczą. Powinni się uczyć od związków zawodowych w KGHM czy Lotosie.

  • Anonim says:

   Może nie wszyscy związkowcy tacy są.Jednak ci na stołkach mają „ciepłe posadki”.Pamiętam,jak kiedyś jeden z działaczy z wielką rodością taszczył na wqózku swój majdan do „Pentagonu” ,gdy został przewodniczym ZZ „Solidatność” w Orlenie.

 7. Galaxon says:

  Na cenę paliwa składa się cena zakupu (a dolar drogi jak cholera) plus podatki i akcyzy wprowadzone jeszcze za Tuska. A co do sponsorowania Wisły Płock to fakt można byłoby dać więcej tylko czy warto skoro klubem zarządzają miernoty jak Marzec i z tylnego krzesla Nowakowski. Szkoda że jak PO miało władze i koncern w swoich rękach to grosza na klub nie dali.

 8. dax says:

  kominek i to juz jest chore co ty robisz , ile mozna byc dziadem

 9. Zz. says:

  Jak się to wszystko czyta,to nasuwa się jedno stwierdzenie- ” historyczny MAZUR,wiecznie żywy”…
  * Żeby ta Płocka załoga Orlenu,potrafiła i chciała walczyć o Miasto….!?

 10. płock says:

  tak czy siak, fiołków z kominów nie wypuszczają a w ostatnim czasie jest tego dużo więcej niż kiedyś i nikt inny ale my będziemy ponosić skutki. Ja nie pracuję w Orlenie i przy moich zarobkach nie będzie mnie stać na leczenie a Pani Kulpa, specjalistka od komunikacji z Miastem???? może się cieszyć wysokimi zarobkami, jak przypuszczam, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, niech się zajmie troską o miasto a nie o Orlen. Może nie wszystko jest winą Orlenu ale za ceny paliwa i za smród oni odpowiadają, więc do roboty…

 11. Matti says:

  Nawet komentarze są ocenzurowywane. Pięknie…

 12. AnaKonda says:

  jak widzę Iwaniaka i Kominka -razem lub osobno -przypomina mi się fraszka Sztaudyngera-”a kiedy strzyżesz owieczki opowiadaj im bajeczki ”- pan Iwaniak na tle napisu -SMRÓD-nic dodać nic ująć – a pana Kominka zapraszam na Boryszewską niech poczuje jak tam śmierdzi woda w rowach czyli w nowoczesnej infrastrukturze drogowej

  https://www.youtube.com/watch?v=SA2HV_Jc9Bo

 13. Płocczanin says:

  Orlen płaci podatki? O jak wspaniałe! Zaraz będzie jeszcze ogłaszał, ze oświetla miasto swoim zakładem i mamy się cieszyć ze jest jaśniej. Co do sponsorowania Wisły Kraków to jest dramat i policzek dla wszystkich plocczan. Mała rafineryjka wielkości 1/20 Orlenu w Płocku, a klubik z Krakowa dostaje więcej pieniędzy. Do tego wsparcie młodzieży z Krakowa, a dla swojej płockiej 0 zł.

 14. Anonim says:

  A śmierdzi coraz częściej i intensywniej.

 15. Borys says:

  Każdy narzeka na Orlen a prawie 50 % pracuje w jednostce macierzystej Orlen lub u Pana podwykonawcy pozdrawiam

 16. Lysy says:

  A to teraz piorun im awarie robi ,aha, ach te globalne ocieplenie

 17. Wysoki says:

  Sposób rządzenia przez PiS jest delikatnie mówiąc daleki o normalności ale z taką opozycją i jej przedstawicielami to w sumie w tym kraju nie trzeba się wysilać. Nawet się nie przygotowali. Ja bym ich zaorał a wcale zwolennikiem pisu nie jestem.
  Ludzie w Płocku zdychali i będą zdychać z powodu takiego zakładu. Ale on nie truje od kilku tylko kilkudziesięciu lat. Profilaktyka zdrowotna w tym kraju jest po prostu do dupy. A zróbcie badania obowiązkowe do pracy w wieku 40, 50. Serce płuca jelita etc….

 18. Gdzie byliście przez lata? says:

  Gdzie byliście przez lata panowie Iwaniak i Kominek? Od lat jesteście w płockiej polityce. Przez te lata nie przeszkadzały wam wyziewy z orlenu i nagle je poczuliście? Milczeliście przez lata i udawaliście że nie czujecie. Chyba że ta tabliczka „Smród” za plecami posła oznacza coś innego?

 19. TFU UUU says:

  DWA BĘDZWAŁY kuminek i iwaniok TRZECI DEDZWAŁ SZATNIARZ tfusek DZIALACZE POWIATOWE – ŻENADA A ZAJĄC SIE SPÓŁKAMI URZĘDU MIASTA BO TAM KWITNIE DZIADOSTWO NA KOSZT PODATNIKA I SPOŁECZEŃSTWA TAM ZRUB KONFERENCJE PRASOWO CHOŁOTO TO SPOŁECZEŃSTWO CI WYCZYTA

 20. Cnoty niewieście says:

  Jako zagorzały antyPisior nie mogę patrzeć na wszędzie wciskaną morde Kuminka, mam wrażenie że niedługo jak otworze lodówke to zobacze tą głupawą gumofilcową gebę.
  Widać już buduje kapitał pod wybory, żeby jego facjata była zapamietana, że niby był aktywny.

  Tyle lat paliwo najdroższe w Polsce, śmierdzi, że głowa boli a gumofilec z PSL teraz się wielce uaktywnił.
  A w samorządach to kto rządzi jak nie gumofilce.

 21. Przestaje odwiedzać ta stronę says:

  Po komentarzach dodać kto przy korycie. Mierny artykuł i mierna konferencja.

 22. Antek says:

  Nie jestem wielbicielem PISu ale obaj panowie nie wzbudzają zaufania. Przez lata pokazali co potrafią lub raczej czego nie potrafią. Przykro było patrzeć na to co prezentowali podczas tej konferencji. Troszkę to wyszło jak zatwardzenie. Niby wiesz, że nić z tego nie wyjezie ale dla zasady siadasz na kibelku i się męczysz. Cholera z taką opozycja to mamy trzecią kadencję PiSu… Eh jakie to było żenujące…

 23. Mobi says:

  Żałośni politycy z Płocka.

 24. berek joselewicz says:

  A szambo rafałka nie przeszkadzało kominkowi ?

 25. Duzyplus says:

  Świetne podsumowanie Pani Agnieszko.Trudno dodać coś więcej ,może poza wprost modelowym przykładem absurdalnych działań prezydenta związanych z pozostawieniem w granicach miasta lotniska sportowo-rekreacyjnego i planami jego modernizacji.

  • dokładnie says:

   jeszcze ten głupi stadion, kibole to niech się wyprowadzą z miasta

  • Sławek says:

   I ty byłeś członkiem Aeroklubu??!
   I ty działałeś za rozwojem lotniska??!

 26. nowa koalicja PZPR-ZSL says:

  Słabo się panowie Iwaniak i Kominek przygotowali i pani radna Kulpa ich zaorala. Na marginesie w nawiązaniu do smrodu: gdzie byli obaj panowie przez lata? Dlaczego milczeli?

 27. $$$ says:

  Najpierw Czarzasty współpracował z PiS, teraz lokalna ustawka – czy trudno odczytać duch współpracy? Na jakie posady liczą Panowie i co im obiecała Pani? I tyle..

 28. #takmyślę says:

  Gdyby Pan Kominek czy Iwaniak dostali intratną posadkę w Orlenie , to pewnie tak chętnie i z wielkim zaangażowaniem japy by nie darli.

 29. Ganek says:

  Ostatnio SLD zablokowało drogę .. wyłączona z użytku :)
  Teraz żądali pytania na które każdy, dosłownie każdy by ich wypunktował. Prawda jest taka , że jeżeli chcecie by Obajtek za wszystko płacił i wszystko naprawiał to po prostu oddajcie mu miasto, bo jedno czym się zajmujecie to ciągle „daj więcej”. A sami od siebie nie umiecie nawet zadbać aby Płocczanie do największego pracodawcy jeździli po równej MIEJSKIEJ drodze.

 30. Ik says:

  Od 2015 r Orlen mógł sponsorować Wisle. Dlaczego czekał ponad rok na gotowe czyli awans do Ekstraklasy po mozolnej odbudowie klubu przez kibiców?
  Wymierne efekty? Oczekiwania? Czyli co?
  Szkolenie młodzieży polega nie na wynikach drużyn młodzieżowych, a budowa Akademi jest rozłożona na lata. Sponsorowanie Wisły Kraków to policzek dla plocczan i osób z naszego regionu. Dlaczego w takim razie grupa Lotos nie zacznie sponsorować Wisły Płock ?

  • Maks says:

   Orlen nie sponsoruje Wisły Kraków tylko Orlen pił.tak jak Orlen w Czechach sponsoruje lokalne drużyny a na Litwie litewskie a tamten zakład to rafineria Trzebinia. Chcesz tej kasy to zabierz im rafinerię

   • IK says:

    Ależ nie bronię sponsorować Orlen Oil Wisły Kraków. Tylko pieniądze powinny być adekwatne – Orlen buduje potężną Wisłę Płock, dając kilkadziesiąt mln rocznie jak na Kubicę i mamy sytuację jak w Niemczech w Leverkusen czy w Wolfsburgu. A Wisła Kraków dostawałaby proporcjonalnie do ‚ogromnej’ rafinerii w Trzebinii i spółki – kilkadziesiąt czy kilkaset tys na SZKOLENIE MŁODZIEŻY tylko i wyłącznie i każdy byłby zadowolony. Jeszcze jakieś argumenty czy wystarczy?

 31. Anonim says:

  Iwaniak chyba pracuje w służbach specjalnych,skoro twierdzi,że Orlen ukrywa awarie.
  Skąd taka wiedzą ?
  Awarie są wkalkulowane w pracę każdego kombinatu chemicznego.To nie jest praca w Sejmie,czy biurowa.
  Wążne jest,aby były szybko opanowane.
  Nad bezpiczeństem instalacji czuwają systemy bezpiczeństwa ESD,GMS,Ppoż. i dobrze wyszkolona obsługa,służby ratunkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU