REKLAMA

Turniej charytatywny dla Zosi w Nowym Duninowie w deszczu i z uśmiechem [FILM, ZDJĘCIA]

ORLEN Blisko Ludzi

REKLAMA

W sobotę od rana w Nowym Duninowie odbywał się Turniej Charytatywny „Zagrajmy dla Zosi!”, którego organizatorami byli pracownicy PKN ORLEN. Na Stadionie LKS Wisły w Nowym Duninowie nie zabrakło emocji piłkarskich, ale i atrakcji dla dzieci czy smakołyków regionalnych, przygotowanych m.in. przez Stowarzyszenie „Nasze Lipianki”.

Choć pogoda w sobotę, 26 września nie zachęcała do wyjścia z ciepłego łóżka, mnóstwo osób zdecydowało się opuścić domowe pielesze, by wesprzeć maleńką Zosię, chorą na SMA 1, w jej walce o zdrowie. Podczas organizacji Turnieju Charytatywnego zadbano zarówno o bezpieczeństwo uczestników, jak i ich podniebienie.

– Przygotowaliśmy stoisko z różnymi smakołykami – powiedziała nam Marzena Nowacka ze Stowarzyszenia „Nasze Lipianki”. – Są ciasta, ale i pierogi z mięsem, serem, na słodko, z kapustą i grzybami. Mamy tez rosół, klopsy i karkówka w sosie grzybowym, myślę więc, że będzie smacznie i miło. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczamy oczywiście na leczenie Zosi, ponieważ wiemy, że już niewiele brakuje do pełnej kwoty, a chcielibyśmy też wesprzeć ją w leczeniu – dodała pani Marzena.

Co ciekawe, choć kwoty za smakołyki były ustalone (na zasadzie nie mniej, niż np. 5 zł), to jeśli ktoś nie miał przy sobie pełnej kwoty, to za mniejszą również mógł otrzymać wybraną potrawę. Z tego co jednak zauważyliśmy, uczestnicy wydarzenia wpłacali raczej kwoty wyższe, niż założone.

Nie zabrakło też głównej atrakcji tego dnia, czyli zmagań piłkarskich. Drużyn zgłosiło się ponad 20, a wpisowe w kwocie 400 zł w całości zostało przekazane na konto „Walecznej Zosi”.

  • Grupa A: WISŁA NOWY DUNINÓW, CHEMOROZRUCH, HYDROKRAKING, ACADEMIA GORILA PŁOCK, BENZEN BUTADIEN, WODOCIĄGI PŁOCKIE
  • Grupa B: ORLEN PRODUKCJA, PŁOCK TEAM, ARBOR, ORLEN UPSTREAM, MASZEWIAKI, STOCZNIA TEAM
  • Grupa C: ENERGA, KS WILKI SŁUPNO, OLEFINY, KIM UNI SU, ORLEN LABORATORIUM
  • Grupa D: PRECIZO, KS FOCUS, POGROMCY SMA, OSSA, FC KLUSEK, FENOL.

W finale zmierzyły się drużyny ORLEN Produkcja oraz Chemorozruch i to ta ostatnia drużyna zajęła 1. miejsce w turnieju. W walce o 3. miejsce wygrała drużyna Precizo, pokonując 1:0 drużynę Wisła Nowy Duninów.Na Stadionie LKS Nowy Duninów odbywały się też licytacje na żywo dla Walecznej Zosi. Zdobyć można było m.in. plakat lub rękawice z autografem Jacka Jasiona, piłkę z autografami siatkarzy reprezentacji Polski w piłce siatkowej, gadżety od spółki Orlen Serwis, koszulkę z autografem Pawła Zagumny, bluzę z autografem Marcina Różalskiego (bluza została przekazana przez Marcina i Magdalenę Wichary, którzy kiedyś wylicytowali ją na innej licytacji), gadżety od spółki Orlen Projekt, gadżety od spółki Koltrans, gadżety od MZZPRC, koszulkę z autografem Marcina Wichary, pocztówkę z autografem Adama Małysza, indywidualny trening z zakresu kickboxingu czy gadżety Starostwa Powiatu Płockiego.

Piknik dla Zosi w Nowym Duninowie 😊👍

Opublikowany przez Petronews Płock Sobota, 26 września 2020

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU