REKLAMA

Kolejni studenci Politechniki Warszawskiej w PKN ORLEN

ORLEN Blisko Ludzi

REKLAMA

W dalszym ciągu studenci Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku będą mogli odbywać praktyki i staże w PKN ORLEN. Jest to możliwe dzięki kontynuacji współpracy i podpisanemu właśnie porozumieniu.

PKN ORLEN to firma, która docenia i wykorzystuje potencjał polskiej nauki. Jest to działanie, przynoszące wiele korzyści – to właśnie dzięki nauce tworzone są przecież i rozwijane innowacyjne rozwiązania. Jednym z projektów, w które angażuje się Koncern jest współpraca z Politechniką Warszawską Filia w Płocku. Właśnie podpisano  kolejne porozumienie o współpracy, które umożliwi studentom tej uczelni odbywanie praktyk i staży.

Korzyści z takiego rozwiązania są obustronne – dla Politechniki Warszawskiej to możliwość realizacji inicjatyw dydaktycznych razem z największym w Polsce i jednym z wiodących w Europie koncernów z branży paliwowej i energetycznej.

PKN ORLEN natomiast stawia na rozwój specjalistycznych kompetencji swoich pracowników. Realizuje to m.in. poprzez stały kontakt z instytucjami badawczymi oraz specjalistycznymi uczelniami technicznymi. Wspólnie z ośrodkami akademickimi realizuje inicjatywy i projekty badawcze, a pracownicy PKN ORLEN m.in. prowadzą doktoraty wdrożeniowe czy są obecni na uczelniach, realizując wizyty studyjne oraz wykłady merytoryczne.

Jak powiedział Józef Węgrecki, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Operacyjnych, praktyczny wymiar podpisanego 17 czerwca br. porozumienia z Politechniką Warszawską oznacza m.in. współpracę techniczną i naukowo-badawczą oraz przygotowanie przez uczelnię sposobów kształcenia kadr na potrzeby PKN ORLEN.

– Wspólne działania obejmą realizację prac dyplomowych, organizację zajęć dydaktycznych czy praktyki dla studentów politechniki. Ponadto, Koncern zobowiązał się również do dostarczania uczelni próbek produktów ropopochodnych wytwarzanych w PKN ORLEN na działalność dydaktyczną placówki – wyjaśnia Józef Węgrecki.Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Rozwoju podkreślił natomiast, że dzięki porozumieniu, młodzi ludzie będą mogli zdobywać pierwsze doświadczenia właśnie w PKN ORLEN, odbywając praktyki czy uczestnicząc w programach stażowych.

– Jednym z nich jest „Kierunek ORLEN”, który adresowany jest do studentów kończących kierunki techniczne i ekonomiczne oraz absolwentów szkół średnich i technicznych. Stażyści mogą wybrać ścieżkę biznesową lub inżynieryjną oraz obszar, w którym chcą się rozwijać. Oferta programu zakłada rozwój ich kompetencji poprzez warsztaty i szkolenia, tak, aby maksymalnie spełniały ich oczekiwania. Tym samym budujemy solidne zaplecze pod przyszłe kadry techniczne w Grupie ORLEN – tłumaczy Zbigniew Leszczyński.

Zadowolony ze współpracy jest również prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński, Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku.

– Podpisane porozumienie stanowi kontynuację wieloletniej współpracy pomiędzy dominującą w tej części Europy firmą rafineryjno-petrochemiczną a Politechniką Warszawską Filią w Płocku – mówi prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński. – Zawarto w nim wszystkie obszary istotne dla obu stron dotyczące rozwoju kadr, działalności badawczo-innowacyjnej, gotowości do rozwiązywania problemów natury procesowej i wielu innych obszarów. Ma to szczególne znaczenie w perspektywie powstającego Centrum Badawczo-Rozwojowego w PKN ORLEN – dodaje Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku.

W stażach realizowanych przez PKN ORLEN co roku uczestniczy ok. 100 osób. Mogą one poznać specyfikę pracy w dużym koncernie i uczyć się od doświadczonych pracowników.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU