REKLAMA

O wynajmie lokali na nabrzeżu zdecyduje przetarg ustny. Jakie warunki?

REKLAMA

Agencja Rewitalizacji Starówki, zgodnie z zapowiedzią, ogłosiła przetarg na wynajem nowych lokali, znajdujących się na wyremontowanym nabrzeżu. O tym, ile ostatecznie miesięcznie zapłaci najemca za wynajem całej nieruchomości, zadecyduje przetarg ustny. Już teraz wiadomo natomiast jaki będzie koszt dzierżawy terenu wokół lokali.

Sezon na odwiedzanie nabrzeża już się rozpoczął, ale na korzystanie z punktów gastronomicznych i publicznej toalety jeszcze nieco zaczekamy. ARS ogłosił właśnie przetarg ustny nieograniczony na najem kompleksu lokali użytkowych wraz z wyposażeniem, które znajdują się przy ul. Rybaki i Nabrzeżu St. Górnickiego. O tym, kto wygra dowiemy się 30 maja – wówczas, o godzinie 15, rozpocznie się w Przetworni przetarg ustny.

Ogólna powierzchnia nieruchomości do wynajęcia wynosi 117,53 mkw. – w tym znajdują się trzy lokale (o powierzchni 70,11 mkw., 11,8 mkw. oraz 12,02 mkw.), wc i toalety publiczne. Cena wywoławcza za 1 mkw. netto wynosi 15 zł. Osoby, które chcą wziąć udział w ustnym przetargu, muszą wpłacić wadium w wysokości 3.525,90 zł.

Najemca będzie musiał zawrzeć umowę do 31 marca 2022 roku nie tylko na wynajem lokali, ale i na dzierżawę terenu, na warunkach określonych w projekcie oraz do całorocznego prowadzenia ogólnodostępnej toalety publicznej.

Dzierżawa terenu obejmuje 780 mkw., z przeznaczeniem na cele handlowe – letni ogródek oraz prawidłową eksploatację kompleksu lokali. Za dzierżawę tego terenu stawka już jest ustalona – w sezonie od 1 maja do 30 września wynosi 6.123 zł netto plus VAT – za cały ten okres, natomiast za najem od 1 października do 30 kwietnia najemca zapłaci 679,50 zł netto plus VAT.O tym, kto i jakiego rodzaju działalność będzie prowadził na nabrzeżu, dowiemy się prawdopodobnie na początku czerwca.

Przypomnijmy, że po zakończeniu remontu, to właśnie Agencja Rewitalizacji Starówki stała się zarządcą tego terenu.

Majówka na bulwarach bez toalet. Będzie nowy zarządca terenu nabrzeża

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU