REKLAMA

Wypadek w Brochocinie i kontrole policyjne ciężarówek

REKLAMA

Płoccy policjanci we wtorek interweniowali przy kolejnym w ostatnim czasie wypadku w miejscowości Brochocin, na łuku drogi przed Goślicami. W środę funkcjonariusze będą natomiast prowadzili akcję „TRUCK & BUS”, w ramach której sprawdzą stan techniczny ciężarówek.

14 maja nasza redakcja ponownie otrzymała informację o wypadku na łuku drogi krajowej nr 60 w Brochocinie. W miejscu, w którym minionej niedzieli w wypadku zginęła jedna osoba, tym razem zostało rannych pięć osób. Do wypadku doszło o godzinie 13.55.

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący fordem, 33-latek z powiatu płockiego stracił na łuku drogi panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącą z naprzeciwka 28-letnią kierującą fordem, z którą podróżowała trójka pasażerów – informowała rzecznik KMP w Płocku, sierż. szt. Marta Lewandowska.

W wyniku wypadku, w szpitalu znalazła się trójka pasażerów z forda oraz jego kierująca, a także 33-letni kierowca drugiego forda. Obrażenia uczestników wypadku nie zagrażały ich życiu i po wykonanych badaniach większość została zwolniona do domów. W szpitalu pozostał jeden pasażer forda kierowanego przez 28-letnią kobietę.

Znów wypadek w Brochocinie. Pięć osób w szpitaluAkcja TRUCK & BUS

15 maja po raz kolejny funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy przeprowadzą działania policyjne TRUCK & BUS, które ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z transportem.

– Policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących i dokumenty wymagane przepisami ustawy o transporcie drogowym. Funkcjonariusze skupią się także na ujawnianiu wszelkich wykroczeń, jakich dopuszczają się kierowcy ciężarówek. Zwrócą również uwagę, czy nie popełniają oni przestępstw celno-akcyzowych. Są to działania jednodniowe – wyjaśnia sierż. szt. Marta Lewandowska, rzecznik KMP w Płocku.

Transport drogowy jest jednym z najbardziej rozwijających się sposobów przewożenia ładunków i towarów w krajach Unii Europejskiej. Blisko 60% wszystkich towarów jest transportowanych tirami. Niesie to za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym, szczególnie na drogach województwa mazowieckiego, przez którego teren biegną główne szlaki transportowe ze wschodu na zachód oraz z północy na południe.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU