REKLAMA

Do płockiej Tawerny wdarła się zamarzająca woda. „To dla nas tragedia…”

REKLAMA

Wydawało się, że dadzą radę sami naprawić miejsce, które najpierw dotknęła pandemia, a później powódź. Jeszcze kilka dni temu pan Tomek śmiał się, że najwyżej wróci do pracy na statkach. Ale druga fala lodowatej wody, jaka wdarła się do Tawerny, zmroziła nie tylko podłogi i sprzęt, ale i serca właścicieli, wywołując rozpacz…

Płocka Tawerna, położona nad Wisłą, od wielu lat jest miejscem, w którym chętnie zbierają się żeglarze i które odwiedzają turyści. Trudne czasy pandemii spowodowały, że optymizm właścicieli zmalał, choć restauracja jest ich pasją i całym życiem. Teraz nadeszła jeszcze powódź.

– Pewnie słyszeliście o zatorze lodowym na Zalewie Włocławskim, który doprowadził do wylania Wisły w Płocku – piszą właściciele Tawerny na portalu zrzutka.pl (zbiórkę założyli po namowach przyjaciół). – Lodowata woda już dwukrotnie wdarła się do naszej Tawerny, zostawiając po sobie lodową pokrywę, z którą walczymy do dziś. Zalany został niedawno zakupiony sprzęt kuchenny, meble oraz całe wnętrze. Musimy więc przeprowadzić generalny remont oraz wymienić wszystko w środku, co po miesiącach zawieszonej działalności jest dla nas nie do udźwignięcia – tłumaczą.

Fot. Tawerna Płock

Jak mówi pani Ula, Tawerna miała być ich bezpieczną przystanią na resztę życia.

– Była naszym jedynym źródłem dochodu. Tomek przez wiele lat był marynarzem, jednak ze względu na wiek oraz trudną sytuację w branży (ciągłe zwolnienia) musiał porzucić swój ukochany zawód. Dzięki Tawernie mogliśmy, po wielu latach, znów być razem i spędzać czas z rodziną. Nie porzuciliśmy jednak swojej pasji całkowicie – nasza miłość do żeglowania i Wisły była jednak widoczna w każdym centymetrze naszej małej knajpki – wyjaśnia pani Ula.Jak dodaje, od roku czekali, aż pandemia pozwoli im wrócić do pracy. W walce o lepsze czasy włączyli się w akcję „posiłek dla medyka” i zorganizowali zbiórkę środków ochrony osobistej dla służb. W czasie luzowania obostrzeń byli natomiast organizatorami serii koncertów „Ku pokrzepieniu serc”, skierowanych do personelu medycznego oraz społeczności lokalnej.

Fot. Tawerna Płock

– Teraz jednak nie poradzimy sobie bez Waszej pomocy. Niestety, wygląda na to, że zarówno my, jak i inni poszkodowani w powodzi zostaniemy pozostawieni sami sobie – nasza tragedia jest zbyt mało medialna, by zainteresował się nią rząd, lokalne władze czy dziennikarze. Dlatego prosimy o wsparcie – wpłaty, udostępnianie informacji o zbiórce lub sprzęt AGD, głównie kuchnie gazowe gastronomiczne, lodówki czy zamrażarki – apelują właściciele Tawerny.

Jak przyznał w rozmowie z nami pan Tomek, ten apel kosztował ich bardzo dużo emocji. Do końca wierzyli, że poradzą sobie sami. Jeśli chcecie, żeby to klimatyczne miejsce nadal pozostało na mapie Płocka, pomóżcie im zebrać potrzebną kwotę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 16

 1. Anonim says:

  Tak było od początku powstania zapory we Włocławku póki tamy nie rozbiorą takie zjawiska były i będą ale jest nadzieja ze w końcu państwo zajmie się sprawa zapory na rzece .jak jest cofka z Włocławka to zator lodowy jest bankowo tak działa przyroda .Na co ludzie liczą stawiając budowle w takich miejscach to ze zimy nie było kilka lat to nie znaczy ze już jej nie będzie

 2. Anonim says:

  Niech zapłaci ten kto wydał pozwolenie na budowę w tej strefie .pozdrawiam

 3. Stały gość says:

  Fajne impreski tam były! Najpierw remont mola zamknięty dojazd do lokalu, pandemia, a teraz powódź. Warto pomóc.

 4. Aaaa says:

  Pomoc, kasy sir nie chciało na ubezpieczenie dać to teraz trzeba te kasę co się uzbierało wydać na nowy sprzęt.

 5. Płocczanin2 says:

  Firma ( budynki i wnętrze ) w której pracuje jest ubezpieczona.
  Mieszkanie mam ubezpieczone, zarówno mury jak i wyposażenie.
  Koszt nie duży a spokój bezcenny.

 6. Żelazko says:

  Nawet nie wiedziałam, że tam jest jakaś knajpa.

  • Płoczczanin says:

   Na pewno dni wolne od pracy spędzasz w trójmieście
   Ciachcin Machcin lub Zalesie

   • Żelazko says:

    A nie, bo z rodziną. Twój komentarz nie zasługuje na odpowiedź, ale mimo to życzę miłego dnia.

 7. Ciekawy says:

  Może orlen pomoże ?

 8. Michał Płock says:

  Przykro mi. Napewno Pan prezydent Nowakowski pomoże. Heh taki żart.

 9. r.w says:

  Masakra

 10. Mariola says:

  Straszne! Tacy przemili ludzie, widać, że włożyli serce w ten lokal. Mam nadzieję, że czasy się unormują i znowu ruszą pełna parą!

 11. Majk says:

  wspieram i mocno trzymam kciuki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU