REKLAMA

Majówka na bulwarach bez toalet. Będzie nowy zarządca terenu nabrzeża

REKLAMA

Wkrótce majówka, podczas której zapewne część z płocczan będzie chciała wybrać się na odremontowane nabrzeże. Jak się dowiedzieliśmy, nie będzie można jeszcze skorzystać z pawilonów gastronomicznych, zamknięta będzie również toaleta na bulwarach.

Otwarcie nabrzeża już za nami, jednak na skorzystanie z nowych pawilonów gastronomicznych jeszcze zaczekamy. Jak informowaliśmy, ogłoszony zostanie przetarg na dzierżawę dwóch pawilonów, najprawdopodobniej dla jednego, wspólnego najemcy. Nie będzie natomiast, przynajmniej na dzisiaj, budowany trzeci pawilon, co miało być w gestii dzierżawcy.

Informacja o trzecim pawilonie, który miałby zostać wybudowany przez dzierżawcę obok Morki, pojawiła się na początku marca bieżącego roku w jednym z płockich mediów jako wypowiedź Huberta Woźniaka z referatu informacji miejskiej płockiego ratusza.

Zapytaliśmy więc, czy Urząd Miasta Płocka podtrzymuję opinię o wynajęciu dwóch pawilonów oraz wybudowaniu trzeciego przez jeden podmiot? Z jakiego powodu podjęto taką decyzję? I kiedy zostanie ogłoszony przetarg na wynajem dwóch istniejących pawilonów?

W referacie informacji miejskiej przekazano nam, że nie ma na dzisiaj planów budowy trzeciego pawilonu.

– Na sierpniowej sesji Rady Miasta Płocka przedstawiony był projekt uchwały w sprawie wydzierżawienia nieruchomości gruntowej oznaczonej jako część działki nr 999/8 o pow. 3 000 mkw. położonej przy ul. Nabrzeże Stanisława Górnickiego, na budowę obiektu przeznaczonego na cele gastronomiczno-handlowe. Radni nie wyrazili wówczas na to zgody – tłumaczy Alina Boczkowska, kierownik referatu.

Skąd więc wzięła się wypowiedź z marca br.? – Być może wówczas, w dniu udzielania tej wypowiedzi, była taka luźna koncepcja, a być może jest to moja starsza wypowiedź, trudno mi w tej chwili określić – powiedział nam Hubert Woźniak. – Na dzisiaj do wynajęcia są dwa pawilony – zaznaczył.

Alina Boczkowska wyjaśnia natomiast, że zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony na wynajęcie nowo wybudowanego kompleksu lokali użytkowych (łącznie z toaletami dostępnymi z zewnątrz) wraz z dzierżawą terenu zlokalizowanego dookoła obiektu, koniecznego do prawidłowej jego obsługi.– Wynajęcie lokali oraz dzierżawa terenu wokół lokali jednemu najemcy pozwoli na sprawną organizację funkcjonowania całego obiektu i utrzymanie terenu dookoła niego – tłumaczy.

Na to jednak jeszcze trzeba będzie poczekać.

– Obecnie przygotowywana jest zmiana zarządcy całego terenu nabrzeża. Czynności zarządcze i administracyjne będą przekazane Agencji Rewitalizacji Starówki ARS sp. z o.o. Przetarg zostanie ogłoszony niezwłocznie po dokonaniu przekazania – zapewnia referat informacji miejskiej. Kiedy może to się stać? Na dzisiaj nie wiadomo.

Przy wyjątkowej determinacji wszystkich zainteresowanych, być może uda się to na rozpoczęcie wakacji. W sytuacji jednak, kiedy najemca nie będzie musiał wykładać pieniędzy na budowę trzeciego pawilonu, być może chętnych do wynajęcia będzie więcej.

Czy przekazywanie terenu nowemu zarządcy oznacza, że toalety, znajdujące się na terenie pawilonów również będą zamknięte? Zaznaczmy, że zaraz po otwarciu nabrzeża sprawdziliśmy informację od czytelników i okazało się, że z terenu zniknęły przenośne toalety, a te w pawilonach zostały zamknięte.

– Tak, do czasu przekazania terenu zarządcy, toalety pozostaną zamknięte – wyjaśniła nam Alina Boczkowska.

Jeśli więc planujecie spacer w długi weekend nabrzeżem, upewnijcie się, że wizyta w toalecie nie będzie wam potrzebna…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 13

 1. MacGywer says:

  PO prostu trzeba będzie się załatwiać na własną rękę.

 2. steffo says:

  no fajnie „prawie” cywilizacja europejska a w nagrodę za sprawne zarządzanie miastem i efektywne wykorzystanie środków
  zewnętrznych i budżetowych /z podatków mieszkańców i firm/ do modernizacji nabrzeża składam propozycję prezydentowi miasta
  aby podczas uroczystego otwarcia pokazał nam jak się robi siusiu w krzaczkach lub do rzeki a ARS niech na taki event sprzedaje bilety? kpiny ?
  tak z mieszkańców miasta no i bezczelność bo za ten bubel my wszyscy zapłaciliśmy czy jeszcze zapłacimy.
  co do przetargu na gastronomię to wróble ćwierkają , że już wiadomo kto …
  Ps: a czy na koncepcję architektoniczną tej przebudowy nadbrzeża był ogłoszony konkurs? bo patrząc na ten bubel z mostu widać wyraźnie ,że brakuje tam miejsc parkingowych lub jest ich po prostu za mało a to że samochody są parkowane na chodnikach to mądre? ..dlaczego mamy sponsorować takie buble i opłacać nieudolnych urzędników którzy nie biorą za nic odpowiedzialności?

 3. Mar says:

  Wszystko co robią to jest bieganie z zamkniętymi oczami. Przypadkowe itp. Ciężko było ogłosić przetarg w trakcie trwania remontu? To tak jak z nowym „mostem” most stał a później powstawały drogi dojazdowe.

 4. prawdomówny says:

  Ratusz uważa, że obecnie toalety nie są potrzebne, każdy myśli po sobie, widocznie Pan Nowakowski chodzi s.ać za chałupę.

 5. regionalista. says:

  Odszukałem jeden z filmów rodzinnych z 2002 r. uczennicy harcerki z obozu skautowskiego na przedmieściach Londynu. Duże sceny ze zwiedzania Londynu . Obok Tamiza i balustrady aby nie wpaść do rzeki. To samo w innych miastach Europy, gdzie są duże rzeki. Balustrady są….o Sekwanie , jakby nie wspomnąć…..

  A Płocku NIE MA. NIE MA POTRZEBY. KTO TU PISZE NIE? OCZYWIŚCIE; CAŁA EKIPA SZNURÓWEK Z PIEKŁA PP…………..

  BARDZO DUŻO PIENIĘDZY NA REMONT MOLA……………………………..ALE NIE ZLIKWIDOWALI TAFLI SZKŁA I TO JESZCZE DALI Z UKOSA, ABY PTAKI MIAŁY SEDES, CZYLI TO , CO W STETLLL LUBIĄ NAJBARDZIEJ……………………….KLOZETY…….I SIKAWKI – PIASEK W PIASKU.

  DLA PTACTWA RAJKLOZET… dla ludzi zero………….

  JAKBY NA ŚWIECIE NIE BYŁO OSŁON NA MOLACH…………… NO I ufo na końcu mola ..jak pożar od Wschodu………………..SKOK DO WODY……..JAK KTO DOPŁYNIE DO BRZEGU.

  ZNAKOMITY SPOSÓB ZMNIEJSZANIA POPULACJI WG ZALECEŃ KOMOORO Z ROKU 2011………….Z SIEDZIBY HEGEMONA Z PIASKU…..

 6. dzon says:

  ŚMIECHU WARTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Anonim says:

  ŚMIECHU warte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Andrzej Płock says:

  ale burdel otwarcie nabrzeża – kibli brak – podjazdów na wózki z dziećmi i niepełnosprawnych brak
  jeden najemca jedno bagno a mogło to być miejsc gdzie całym rokiem będzie można się spotkać ze znajomymi zjeść pizze, burgera, sushi, dobry deser i mecz obejrzeć ale po co skoro pan kiełbaska zrobi co mu się podoba bo wiedział gdzie koperty adresować

 9. xx says:

  Niestety 3 Miasto nie wie co robić. boja się już…….Klątwa Patryka Jakiego wisi nad nimi. W końcu Polska ujawni swoje istnienie. To niszczenie Płocka.

  PRZECIEŻ WYRAŹNIE WIDAĆ, ŻE CAŁA BUDOWA BYŁA DLA MORKI. A WIĘC KLOZETY DLA LUDNOŚCI NIE BYŁY BRANE POD UWAGĘ. Stąd i JEDEN NIBY GOSPODARZ .. ZNAJOMEK? NIE WIEMY.. MORKA PRECZ SPOD WZGÓRZA.

  PRZECIEŻ TURYŚCI , SPACEROWICZE MAJĄ LUDZKIE POTRZEBY A TYCH NIE BRANO POD UWAGĘ.

  Cały niby Płock to same przekręty a prześladowania i podle pisania w Witrynie PetroNews są zaprogramowane na niszczeni Witryny konkurencji.

 10. Zdezorientowany says:

  ARS zarzadza? A komunikacja miejska ściąga kasę z konta ? To ile tych spółek kręci się dzięki parkometrom?

 11. jeszcze nie says:

  urwane klamki, i zamki w drzwiach całe?… niedługo?

 12. Kierownik says:

  ARS będzie zarządzał? Spółka w obrębie której jest strefa parkowania płatna. Czy parkometrów również można się spodziewać nad Wisłą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU