REKLAMA

Awantura na lodowisku. Mieszkańcy wzywają policję [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Agencja Rewitalizacji Starówki uruchomiła lodowisko, które pierwotnie miało działać od początku grudnia. Z obiektu korzystają tłumy, co nie podoba się okolicznym mieszkańcom.

Problem z miejscami parkingowymi

Jak informowaliśmy, pierwszy raz od wybudowania parkingu z lodowiskiem uruchomiono możliwość jeżdżenia na łyżwach na płockich Podolszycach. Od 2016 roku w miejscu lodowiska funkcjonował wyłącznie parking, choć to właśnie możliwością utworzenia lodowiska uzasadniano koszt inwestycji – ok. 500 tys. zł.

Jeszcze kiedy w styczniu 2019 roku pytaliśmy w urzędzie miasta, dlaczego lodowisko nie jest uruchamiane, władze miasta tłumaczyły to utratą miejsc parkingowych dla mieszkańców.

– Trzeba pamiętać, że w przypadku organizacji lodowiska w tym miejscu, koniecznym będzie wyłączenie z użytkowania części wspomnianego parkingu – mówił nam wówczas wiceprezydent Roman Siemiątkowski.

Tymczasem w tym roku zdecydowano, że lodowisko powstanie. Jak się dowiedzieliśmy, samo przygotowanie lodowiska to koszt 500 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć koszty funkcjonowania, które uzależnione będą od pogody i ilości dni, w których działać będzie lodowisko.

Płocczanie tłumnie korzystają z nowej atrakcji w tej części miasta (dotychczas lodowisko funkcjonowało jedynie na Starym Rynku, odkąd zrezygnowano z lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 22). To najwyraźniej nie podoba się okolicznym mieszkańcom, którzy już wcześniej protestowali przeciwko uruchomieniu lodowiska. Jak tłumaczyli, jest to największy ogólnodostępny parking w tym rejonie osiedla, a po wybudowaniu lodowiska ilość miejsc parkingowych zmniejszy się o połowę. To sprawi natomiast, że zimą nie będą mieli gdzie zaparkować, a samochody będą zaparkowane wzdłuż ulicy.

I tak się stało. Kiedy podjechaliśmy na miejsce 27 grudnia, tafla lodowiska była zapełniona, a wokół obiektu stała duża grupa oczekujących osób i… policja.

– Niech pani tu nie parkuje, bo zaraz zrobią pani zdjęcie – ostrzegał mnie jeden z mężczyzn. – Mieszkańcy wzywają policję, która wystawia mandaty za nieprawidłowe parkowanie. Ciągle wyglądają przez okno zza firanek. A gdzie mamy zostawić samochody? – pytał retorycznie.

Rodzice, którzy przyjechali na miejsce ze swoimi pociechami, oburzali się na brak wyrozumiałości mieszkańców.

– Przecież tu od początku miało być lodowisko, a nie parking – tłumaczyli moi rozmówcy. – I tak ponad cztery lata stało to puste, a po coś te pieniądze zostały wydane – dodawali.

Sprawdziliśmy – wszystkie miejsca na parkingu były zajęte, zastawiona samochodami była też uliczka przy bloku ul. Batalionu Parasol 19 oraz pobliskie miejsca parkingowe po drugiej stronie al. Armii Krajowej. Wydaje się więc, że problem nie zniknie, a odwiedzający lodowisko mieszkańcy będą musieli znaleźć inny sposób dojazdu na miejsce zimowej atrakcji.

Będzie lodowisko na Podolszycach, choć mieszkańcy nie chcą stracić parkinguJakie ceny i zasady?

Agencja Rewitalizacji Starówki uruchomiła dwa lodowiska miejskie: na Placu Starego Rynku (wymiary tafli 18m x 30m) oraz na osiedlu Podolszyce (wymiary tafli 23m x 35m).

Lodowisko na Podolszycach:

 • Lodowisko jest czynne w okresie od 23.12.2020 r. do 15.03.2021 r. codziennie w godzinach 10-21.
 • Ostatnie wejście na lodowisko rozpoczyna się o godzinie 20.00.
 • Przerwa techniczna od godz. 14:00 do godz. 16:00.
 • Wejście na lodowisko rozpoczyna się o pełnych godzinach. Opuszczenie płyty lodowiska następuje po 45 min.
 • Na lodowisku na Podolszycach nie ma uruchomionej wypożyczalni łyżew.
 • Na lodowisku nie funkcjonuje szatnia – są rozstawione wieszaki.

Cennik lodowiska Podolszyce:

 • Karnet 30 wejść na lodowisko z własnymi łyżwami: 120 zł
 • Wejście na lodowisko z własnymi łyżwami (45 minut): 5 zł
 • Bilet rodzinny ( 1+2, 2+1, 2+2) – 12 zł.

Bilety wstępu kupimy w punkcie kasowym przy Lodowisku, w najbliższym czasie ma zostać wprowadzona możliwość zakupu biletu przez internet. Wejście na tafle jest możliwe po zeskanowaniu biletu i przejściu przez kołowrotek.

Lodowisko na Pl. Stary Rynek:

 • Lodowisko jest czynne w okresie od 23.12.2020r. do 28.02.2021r. codziennie w godzinach 9-21.
 • Przerwa techniczna od godz. 13:00 do godz. 14:00.
 • Ostatnie wejście na lodowisko rozpoczyna się o godzinie 20.00.
 • Wejście na lodowisko rozpoczyna się o pełnych godzinach. Opuszczenie płyty lodowiska następuje po 45 min.
 • Na lodowisku nie funkcjonuje szatnia – są rozstawione wieszaki.
 • Na razie nie będzie funkcjonowała wypożyczalnia łyżew, choć ARS zapowiada jej uruchomienie.

Cennik lodowiska Stary Rynek:

 • Karnet 30 wejść na lodowisko z własnymi łyżwami: 120 zł
 • Wejście na lodowisko z własnymi łyżwami (45 minut): 5 zł
 • Wypożyczenie łyżew 1 godzina (wejście na lodowisko gratis): Ulgowy: 7 zł, Normalny: 12 zł, Wypożyczenie kasku (1 godzina): 3 zł, Wypożyczenie pingwina (1 godzina): 5 zł
 • Ostrzenie łyżew: 15 zł

Bilety wstępu kupimy w punkcie kasowym na Lodowisku, jeszcze w grudniu ma zostać wprowadzona możliwość zakupu biletu przez internet. Na Starówce ma pojawić się czytnik do skanowania biletów zakupionych przez Internet, aby zmniejszyć kolejki do kas.

AKTUALIZACJA

Zgodnie z informacją Agencji Rewitalizacji Starówki, lodowiska zostają zamknięte do 17 stycznia 2021.

Na razie koniec nieporozumień. Lodowiska zamknięte

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 23

 1. aaa says:

  Nie ma to jak prospołeczna postawa. Zrobić parkometry od razu będzie lepiej :)

 2. ubawiony says:

  Puchar należy się POmysłodawcy, który wymyślił parkingo-lodowisko!!! To chyba unikat w skali światowej!!!

  • ***** *** says:

   prosta sprawa – sprzedać samochód i nie martwić się o miejsce albo wykupić prywatne, choć ja płaciłem ekstra około 10000 i mam spokój, bo miejsce na mnie zawsze czeka. tylko po co płacić jak można narzekać, że nie ma gdzie za darmo zaparkować? czemu nie ma wymogu, zeby na każde mieszkanie były 3 miejsca parkignowe, tylko coś koło 1,bo faktycznie rzadko gdzie jest po 1 samochodzie w rodzinie?

 3. Obywatel says:

  W parku północnym na podolach obok górki saneczkowej jest tyle miejsca że mogą powstać 2 takie lodowiska i parkingi a nawet kryte lodowisko tylko jak zwykle w Płocku robi się wszystko bez przemyślenia Panie Prezydencie Nowakowski.

 4. Mieszkaniec says:

  W parku północnym na podolach obok górki saneczkowej jest tyle miejsca że mogą powstać 2 takie lodowiska i parkingi a nawet kryte lodowisko tylko jak zwykle w Płocku robi się wszystko bez przemyślenia Panie Prezydencie Nowakowski.

 5. Gościu says:

  A czy te lodowiska nie powinny być przypadkiem zamknięte od 28.12 do 17.01???

 6. Moto says:

  Wcześniej nie było parkingu był duży problem teraz jest duży parking jest ogromny problem a po trzecie lodowisko nie jest całym roniem

 7. Xxx says:

  Gdzie wcześniej parkowali mieszkańcy zanim wybudowano parking hmmm? Tam sobie parkujcie po pracy :)
  Jak nie robili lodowiska na podolach to problem, że tylko na starowce jest, zrobili na podolach to problem, że nie ma gdzie parkowac. To zdecydujcie się czego chcecie. Zresztą jeśli pierwotnie wybudowano parking z myślą o lodowisku w sezonie zimowym to mieszkańcy powinni o tym pamiętać, a nie się teraz denerwować. Zresztą tak jak napisał, ktoś wcześniej to nie jest teren prywatny, jak ktoś chce mieć zawsze miejsce parkingowe to niech sobie garaż kupi na osiedlu i tyle ;) a dzieciom dajcie jezdzić, tym bardziej, że teraz będą siedziały prawie miesiąc w domu bez możliwości nawet jakiego kolwiek wyjazdu. Monitor komputera i TV ma im przylgnąć do oczu? Dajcie już spokój. Co za problemowe miasto…

 8. Anonim says:

  Trochę zrozumienia dobrze że takie obiekty powstają,nasi rządzący powinni,pomyśleć o mega basenie,w Płocku,a jeżeli chodzi o pandemnie,to policja,czy straż miejska,powinni regulować ruchem i dbać o to aby nie było tłumów,a nie zajmować się bzdurami i karaniem Tam gdzie są potrzebni to ich niema!!!!!,

 9. Zenada says:

  Bardzo dobrze, ze to lodowisko jest. Ruch na świeżym powietrzu jest młodym ludziom bardzo potrzebny po długotrwałym siedzeniu przy komputerze. W Płocku mało jest możliwości żeby mlodzi mogli kulturalnie i zdrowo spędzić wolny czas.
  Co niby ci mlodzi mają robic? Trzeba trochę rozsądku.

 10. Anonim says:

  Trzeba miec podstewe prawna palo z sanepidu

 11. Hggg says:

  Co ci ludzie tak becza , jak wybudują sobie za własne pieniądze parking to mogą sobie parkować do woli. Tu powstał parking za nasze pieniądze z opcją lodowiska. Więc będziemy jeździć na łyżwy na podole. Mam prawo i korzystam a te tubylce jeszcze bezczelnie płaczą

 12. On33 says:

  Wszędzie wszystko zamykają a Płock otwiera byle zarobić nie ważne że kosztem zdrowia innych

  • ***** *** says:

   jak to – przecież premier mówił przed wyborami, że pandemia się kończy. przecież dla koryta Adriana by nie okłamał 40 milinów ludzi, prawda?

 13. Życzliwa says:

  Pieprzy.c tych z Podolu. Moja córka musi jeździć po ludowisku.

 14. Mieszkaniec says:

  Parking kolo bylego gimnazjum nr 8 pusty… boisko na gimnazjum nr 8 puste.. to musieli wpieprzyc lodowisko tu na parking… ja wracajac z pracy musze parkowac nie wiadomo gdzie bo sie tego trałatajstwa nazjezdza i zadowolone…
  W dodatku oklaski sie naleza rzadzacym czy to panstwem czy miastem Plock… lodowiska nie bylo tyle lat… a co robia w dobie pandemii? Otwieraja hahah
  Z reszta jacy rzadzacy tacy obywatele… przekupni… macie swoja kielbase wyborcza… pandemia i wgl a zeby wybory wygrac to bony na wakacje dla dzieci… siedzcie zamknieci bez zarcia o wodzie i papierze toaletowym
  .. zal mi takich rodakow… z reszta polak polaka to by zabil dla korzysci… macie swoj PIS hahah
  Szkoda mi jedynie ze tu zyje i musze to obserwowac…

  • Ehhh... says:

   Nie chcę nic za bardzo pisać bo w sumie to z większością tego komentarza się zgadzam, ale mimo wszystko brzmi to jakby wszyscy polacy oprócz twórcy tego komentarza głosowali na PIS… A tak w żadnym wypadku nie jest… Przypominam że w wyborach zwycięża większość (przynajmniej dopóki nie są fałszowane, hehe), a większość ≠ wszyscy…

 15. Kierowca says:

  Ja nigdy nie wkładam biletu za szybę. Pie…. e bilet mam przy dupie zawsze mają w systemie o której się wklepalem i do której mogę stać legalnie po nr z tablicy rejestracyjnej.

 16. Ziomeczek says:

  Co niektórzy to typowe Cebule

 17. Sanepid says:

  W sylwestra te lodowisko zamykamy – kwarantanna narodowa.

 18. I_love_Plock says:

  Ja jestem wrogiem tej całej strefy płatnego parkowania.

  Słyszałem, że Panowie kontrolerzy robią zdjęcia tak umiejętnie, żeby biletu nie było widać. Zdjęcia robią tak jak by zrobić zdjęcie stołu poniżej blatu i powiedzieć, że na stole nic nie leżało a od boku tak się ustawiają aby leżąc bilecik zasłonił słupek boczny. Jak się okaże, że bilet jest to w tym punkcie przy Tumskiej mówią, że ma być w widocznym miejscu a nie był, co widać na uwaga: zdjęciach! :) Tacy wyszkoleni fotografowie ;) Podobno robią tak jak ktoś im nie podpasuje, dyskutuje itp. Słyszeliście o czymś takim? Może to nieprawda a może więcej osób miało taki przypadek ale z uwagi na to, że to tylko 50zł to nikomu się nie chce użerać (a już na pewno przyjezdnym)?

  Te parkingi na starym mieście to jest jakaś komedia! Jak powstała ta płatna strefa to zobaczcie od razu ile miejsc się znalazło. Dlaczego wcześniej nikt się nie postarał tyle miejsc powyznaczać tylko był taki bałagan? Przecież ile więcej aut by się wtedy zmieściło. Po co to? Żeby żyło się nam lepiej? Nie żeby kasę ciągnąć. Niech jeszcze powiedzą, że pracują nad ożywieniem starówki :) śmiech! Po co ktoś ma przyjechać na stare miasto jak za darmo ma parking przykładowo w galerii na Podolach. Ta starówka została już dawno ZAMUROWANA – dosłownie i w przenośni. Nasi włodarze nie stwarzają warunków przyjaznych dla rozwoju starówki robiąc na niej strefę płatnego parkowania jak w wielkich miastach a przecież Płock to nie Warszawa, Kraków, Wrocław itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU