Michał Sosnowski: Orlik na Wielkiej Płycie to sprawa honorowa!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prace na osiedlu Miodowa i inwestycje sportowe to tematy, które poruszono podczas kwietniowej audycji “Gość Poranka” na antenie Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Gościem w płockim studiu był radny miejski, Michał Sosnowski.

Tematy poruszone podczas audycji nie zostały wybrane przypadkowo. Kadencja samorządowa powoli zmierza do końca. Za chwilę usłyszymy podsumowania i obietnice dalszych działań. Michał Sosnowski, radny klubu PSL w radzie miasta, choć takie podsumowania ma jeszcze przed sobą, nie omieszkał powiedzieć o trwających inwestycjach na osiedlu Miodowa, będącym w okręgu, z którego dostał się do miejskiej rady.

Osiedle Miodowa to przede wszystkim dwie, kluczowe inwestycje. Pierwszą z nich jest przebudowa tzw. “dołka”, dotychczas straszącego przechodniów miejsca handlu. Popularne niegdyś miejsce zostało nieco zapomniane. Do czasu. – Prace już trwają – mówił na antenie KRDP Michał Sosnowski. – Zmienimy “dołek” w Galerię Miodową. Uspokajam jednak – nie powstanie kolejne centrum handlowe. To będzie nadal miejsce bardziej kameralne, ta nazwa ma jednak pokazać, że jest to inwestycja na miarę XXI wieku – przekonywał.

Kolejną z ważnych inwestycji jest remont ul. Kredytowej. – Zagospodarowaliśmy 50 tys. zł na projekt przebudowy – mówił w trakcie audycji “Gość Poranka”. – Udało się zarezerwować środki także w Wieloletniej Prognozie Finansowej, na razie to 2 mln zł – dopowiedział Michał Sosnowski.

Pieniądze te mają pozwolić na opracowanie koncepcji prac i – w dalszej perspektywie – przeprowadzenie inwestycji. I to szerokiej. – Przewidziana jest nie tylko wymiana nawierzchni, ale też nowe chodniki, oświetlenie czy rozdzielenie kanalizacji – wymieniał radny PSL.

Okręg nr 4 to jednak nie tylko osiedle Miodowe, ale też Wielka Płyta. To właśnie tam ma powstać inwestycja, która dla radnego Sosnowskiego jest bardzo ważna. Mowa oczywiście o orliku na Wielkiej Płycie, który nie ma szczęścia do realizacji.

– Niestety, po raz trzeci zorganizowany przetarg nie wyłonił wykonawcy – powiedział na antenie radiowej Sosnowski. – Na to zadanie zabezpieczyliśmy 700 tys. zł, co może okazać się kwotą niewystarczającą. Będę rozmawiał z wiceprezydentem Terebusem, by zmniejszył wymagania co do samego obiektu. To ma być boisko typowo osiedlowe, nie zaś dla wymogu Wisły Płock, więc może warto zejść ze stawianych wymagań – wyjaśniał radny.

Orlik na Wielkiej Płycie to inwestycja, w którą radny zaangażował się osobiście. – To dla mnie sprawa honorowa – stwierdził w trakcie audycji “Gość Poranka”. – To jeden z obiektów, który obiecałem w ramach poprzedniej kampanii wyborczej, a ja nie rzucam słów na wiatr. Starałem się zrobić wszystko, co mogę jako radny. Zabezpieczyliśmy wymagane pieniądze, lecz nie mam wpływu na firmy wykonujące. Nawet sam dzwonię po innych województwach i podpytuję, czy może ktoś podejmie się realizacji – zdradził radny.

Podziel się:

6 komentarzy

  1. regionalista na

    Idol kiboli (nie mylić z kibicami), łobuzów i szumowin. Bohater z Dąbek i ulicy Grodzkiej, oto przedstawicie polskiego chłopstwa o kulturze remizowej z XIX wieku

  2. Nie dla idiotów na

    Pewnie zbuduje orlik za nasze pieniądze i nazwie go imieniem kolejnych Zbrodniarzy Faszystowskich i współpracowników Gestapo. sosnowski uwielbia Faszystów

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji