Darmowe warsztaty… tańca na głowie!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeśli zwroty parkour i street workout są ci obce, a nazwa breakdance kojarzy się jedynie z “tańcem na głowie” – definicją przypadkowo “wylansowaną” przed laty w polskim sejmie – to jeszcze w kwietniu startuje projekt skierowany właśnie do ciebie.

Od soboty, 22 kwietnia, w Płocku startują bezpłatne warsztaty z tych trzech dyscyplin sportu – z pozoru różnych, acz podobnych. Inicjatorzy warsztatów przekonują, że zarówno parkour, jak i street workout i breakdance łączy wiele – przede wszystkim zaś ulica.

Street workout jest nowym podejściem do siłowni. To sztuka ćwiczeń, w której rolę maszyn przejmuje własne ciało. Osoby ćwiczące street workout pracują tylko i wyłącznie z ciężarem swoich kilogramów. Brzmi łatwo? Niestety, tak nie jest. – Osoby, które powiększają masę na siłowni, dostają u nas duży wycisk – śmieje Łukasz Skiera, jeden z organizatorów warsztatów. – Trening street workoutowy angażuje zupełnie inne partie mięśni, przy użyciu drążków i poręczy – tłumaczy.

Parkour to sport, który stawia na efektowne połykanie miejskich odległości. Pomysłodawcy tej dyscypliny sportu stwierdzili, że zwykły spacer i bieg jest po prostu nudny. Ciekawiej jest ów bieg urozmaicić – o figury akrobatyczne. Schody, murki, poręcze – wszystko to może zostać wykorzystane w bardzo efektowny sposób do wykonywania akrobacji – w biegu. – Ludzie myślą, że to tylko zwykłe skakanie po ścianach, a to tak naprawdę miejski balet – porównuje Skiera.

A breakdance? – To najpopularniejszy uliczny taniec na świecie, który związany jest przede wszystkim z hip-hopem. Rytm, dobra muzyka i często wymagające figury – wyjaśnia Łukasz Skiera.

Wszystkie z wymienionych wyżej dyscyplin sportu wymagają zatem doskonałej sprawności fizycznej oraz świetnej kondycji. To znaczy na etapie zaawansowanym bo, jak przekonują inicjatorzy warsztatów,  może to też być dobry sposób, by zacząć swoją przygodę ze sportem jako takim.

– Projekt jest skierowany przede wszystkim do osób, które nie mogą pozwolić sobie na odpłatne zajęcia sportowe – tłumaczy Adrian Fabrykiewicz, jeden z pomysłodawców warsztatów. – Chcemy naszą pasją zarażać innych. Projekt jest kierowany do wszystkich. Najchętniej jednak chcielibyśmy “wkręcić” tak zwaną trudną młodzież. Chcemy pokazać, że sport to wspaniała alternatywa dla używek, wątpliwego towarzystwa i życiowych kłopotów – wyjaśniał.

Ta szczytna idea zostanie zrealizowana dzięki pasji organizatorów oraz finansowemu wsparciu Fundacji “Fundusz Grantowy dla Płocka” . Dofinansowanie pozwoliło zebrać instruktorów i zaplanować pierwsze zajęcia. Pierwsze – acz nie ostatnie. Kwietniowe warsztaty to tak naprawdę inauguracja całej serii wspólnych ćwiczeń. Stowarzyszenie “Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego” chce przeprowadzić w sumie 30 darmowych lekcji. Każda z nich ma odbywać się w innej części Płocka – tak, by dać szansę jak największej liczbie osób. Do zajęć można dołączyć w każdej chwili.

Darmowe warsztaty startują 22 kwietnia o godzinie 16. Przed pomnikiem Broniewskiego na wszystkich chętnych będzie czekał instruktor parkour. Dzień później, w niedzielę, 23 kwietnia, w samo południe, przed Orlen Areną startują warsztaty street workoutu, a w poniedziałek, 24 kwietnia, będą nauczać breakdance –  w Oratorium św. Dominika Savio o godz. 17.

Szczegółowe informacje na temat zajęć można znaleźć na profilu facebookowym warsztatów “Warsztaty parkour, breakdance i street workout” oraz pod numerem tel. 517-926-694.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji