REKLAMA

Konkurs dla dzieci inspirowany serialem „Przytul mnie”

REKLAMA

Startuje ogólnopolski projekt, inspirowany nowym serialem animowanym dla dzieci. Konkurs plastyczny i specjalne bezpłatne seanse filmowe to elementy składowe projektu „Przytulam, bo lubię”. Będzie on realizowany w kilkudziesięciu miejscowościach i miastach, także w Płocku. 

Projekt będzie realizowany do 14 maja. Jednym z celów akcji jest uczenie dzieci i ich bliskich uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje. Współorganizatorem projektu są Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Kino za Rogiem w Płocku. Fundamentem projektu „Przytulam, bo lubię” jest konkurs plastyczny kierowany do dzieci w wieku od 3 do 10 lat, zarówno uczestników indywidualnych, jak i grup zorganizowanych, np. z przedszkoli. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu kreatywnej i kolorowej pracy, obrazującej stwierdzenie: „Przytulam, bo lubię”.

Technika i forma realizacji zadania konkursowego są dowolne – liczy się pomysłowość i jakość wykonania. Organizatorzy na zgłoszenia będą czekać do 8 maja 2017 roku. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez
komisję konkursową. Autorzy prac, które zostaną uznane za najciekawsze, otrzymają nagrody, m.in. gadżety związane z serialem „Przytul Mnie”.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w trakcie wielkiego finału projektu „Przytulam, bo lubię”, który odbędzie 12 maja 2017 roku w Kinie za Rogiem w Płocku o godz. 13. Wówczas odbędzie się specjalna projekcja wybranych odcinków serialu, a towarzyszyć jej będą atrakcje dla całych rodzin. Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny.  Regulamin konkursu oraz informacje o sposobie i miejscu dostarczania prac konkursowych, a także o programie wielkiego finału znajdują się na stronach internetowych współorganizatorów wydarzenia (www.pokis.pl).

W Płocku konkurs ma również na celu wsparcie społecznego projektu „Przytulaki” Płockiego Wolontariatu. Podczas cotygodniowych spotkań, wolontariusze z Płocka razem z seniorami i  osobami niepełnosprawnymi szyją poduszki – przytulaki. Są one wykonane z polaru i posiadają bawełnianą aplikację w kształcie słonia z uniesioną trąbą (symbol szczęścia). W proces zaangażowani są wszyscy uczestnicy – jedni kroją materiał, inni fastrygują, jeszcze inni zszywają na maszynie i wypychają. „Przytulaki” to z jednej strony integracja międzypokoleniowa, z drugiej – organizacja pomocy dla płockich seniorów. Całkowity dochód ze sprzedaży „Przytulaków” przeznaczany jest na wsparcie płockich seniorów.

Inspiracją dla projektu „Przytulam, bo lubię” jest premiera najnowszego polskiego serialu animowanego „Przytul Mnie”, kierowanego do dzieci w wieku 4-6 lat. Jego bohaterami są Tata Miś i Mały Miś, którzy przeżywają wiele zabawnych przygód. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi. „Przytul mnie” to podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący wyjątkową relację między Tatą​ Misiem a Małym Misiem. Będzie można go oglądać w soboty o godz. 8.30 na kanale PULS 2 już od 15 kwietnia.– „ Przytul mnie” jest serialem, który w zabawny sposób portretuje więź ojca ze swoim małym
synkiem – mówi Grzegorz Wacławek , producent i pomysłodawca serialu. – Kluczem do
zrozumienia tej relacji jest zaufanie i otwartość na potrzeby drugiej osoby. „Przytul mnie” to serial,
z którego zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli wynieść bardzo wiele – dodaje producent.

Serial został zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak. Wyprodukowało go polskie studio Animoon, a za scenariusz odpowiada Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak „Shrek”, „Madagaskar”, czy ostatnio pokazywany w kinach „Sing”.

– Myślę, że najważniejszym tematem jaki poruszamy w serialu jest to, że bez względu na wszystkie głupoty i przeciwności losu, które mogą się nam przydarzyć, miłość sprawia, że znów się uśmiechamy – mówi Bartosz Wierzbięta , scenarzysta serialu.

Przebieg ogólnopolskiego projektu „Przytulam, bo lubię” można śledzić na stronie serialu „Przytul mnie” w serwisie Facebook.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU