Płoccy sportowcy to nie tylko piłkarze nożni i ręczni – w naszym mieście trenuje się wiele dyscyplin, których zawodnicy sięgają po najwyższe podia w różnego rodzaju zawodach. W uznaniu ich usług, samorząd płocki przyznał, jak co roku, wyróżnienia dla najlepszych sportowców, ale i trenerów 2018 roku.
Spotkanie, które odbyło się 10 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku, było okazją do wręczenia nagród przedstawicielom wielu dyscyplin sportowych: lekkiej atletyki, wioślarstwa, sportów walki – kung fu, kickboxingu, karate, judo i boksu olimpijskiego, pływania, piłki ręcznej plażowej, rolkarstwa, tenisa, badmintona i sportów lotniczych – modelarstwa i motoparalotniarstwa.
Nagrodę otrzymał m.in. Wojciech Bógdał z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej za zajęcie 1. miejsca w X Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w Tajlandii, Martyna Lewandowska z Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock za zajęcie 8. miejsca w skoku w wzwyż w Mistrzostwach Świata w Finlandii oraz 1. miejsca w Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż we Włocławku, Emilia Rychlewska z Uczniowskiego Klubu Sportowego FU HOK KUEN Płock za zajęcie 2. miejsca w VII Mistrzostwach Świata Kung Fu w Chinach czy Adrian Pawłowski z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego za 2. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w
Szanghaju.
Pełną listę nagrodzonych zawodników i trenerów znajdziecie TUTAJ.
Wręczono także stypendia dla 35 zawodników, którzy reprezentują 11 dyscyplin sportowych:
- Martyna Lewandowska
- Wojciech Duszko Bógdał
- Michał Mikuła
- Adrian Pawłowski
- Bartłomiej Donarski
- Jakub Aleksandrowicz
- Jan Domeradzki
- Patryk Cieślak
- Michał Gomoła
- Maciej Gomoła
- Radosław Kuzia
- Marek Gęsicki
- Monika Soczewka
- Patryk Petyn
- Maciej Fabianowicz
- Mikołaj Czapliński
- Krystian Matusiak
- Piotr Różycki
- Rafał Dobies
- Agata Fijałkowska
- Paweł Grzymała
- Mateusz Dymek
- Kamil Krusiewicz
- Michał Bałdyga
- Paweł Kurczewski
- Aleksandra Kołodziejska
- Wiktoria Dziwota
- Oliwia Nowakowska
- Jakub Opasiński
- Mateusz Łęgowik
- Igor Skowyrski
- Anna Żołek
- Mateusz Grzelak
- Karolina Sobka
- Gabriel Kowalski.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!