REKLAMA

Zmarł mistrz olimpijski z gminy Radzanowo

REKLAMA

Jeszcze niedawno dostarczył ogrom radości mieszkańcom gminy Radzanowo i Ciółkowa, z w którym mieszkał. 33-letni Sebastian Jędrzejewski zdobył 3 złote medale w dwuboju siłowym na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, które odbywały się w połowie marca. W niedzielę otrzymaliśmy informację o jego śmierci…

To szok dla wszystkich, którzy jeszcze niedawno świętowali sukces Sebastiana Jędrzejewskiego. Mistrz Olimpijski w dwuboju siłowym, zdobywca trzech złotych medali podczas Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, zmarł 13 kwietnia.

33-letni Sebastian był mieszkańcem Ciółkowa, uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie.

PowiązaneTematy

– Od wielu lat udowadnia, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych, że na każdy dzień trzeba patrzeć z nadzieją i uśmiechem, że nie wolno poddawać się przeciwnościom losu. Jest pięciokrotnym mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów, z rekordem życiowym 295 kg – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Płocku, w którym odbyła się uroczystość powitania Sebastiana po powrocie z Igrzysk w Abu Dhabi.

– Jeszcze na lotnisku, gdzie witali go m.in. mieszkańcy DPS-u i WTZ w Nowym Miszewie, trzymał się dzielnie, ale w rodzinnej miejscowości nie potrafił już powstrzymać łez. Był bardzo wzruszony tak życzliwym, gorącym powitaniem – opowiadał podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Płocku trener Sebastiana, Mariusz Żukowski, który od ponad 20 lat trenuje zawodników w tej dyscyplinie.

Msza pogrzebowa zaplanowana jest na środę 17 kwietnia o godz. 14 w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Woźnikach.

Sebastian Jędrzejewski, fot. Starostwo Powiatowe w Płocku