Trzech nietrzeźwych kierowców przyczyną środowych wypadków

REKLAMA

Środa była bardzo niebezpieczna na drogach Płocka i powiatu płockiego. Nie tylko warunki atmosferyczne powodowały utrudnienia, ale i pijani kierowcy, którzy byli przyczyną wypadku i dwóch kolizji.

19 kolizji i dwa wypadki oraz trzech nietrzeźwych kierowców – to efekty tylko jednego dnia, 12 kwietnia. O dwóch wypadkach, w miejscowości Goślice i Brudzeń Duży, pisaliśmy już wczoraj.

PowiązaneTematy

W Goślicach kierujący samochodem marki mazda, mieszkaniec powiatu sierpeckiego, znajdując się w stanie nietrzeźwym (badanie wykazało 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu), na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem kia, po czym uderzył w pieszego. Ranne zostały dwie osoby.

Utrudnienia w Goślicach. Pijany kierowca spowodował wypadek

W Brudzeniu Dużym kierujący rowerem, 51-letni mężczyzna, wykonując manewr skrętu w lewo, którego wcześniej nie sygnalizował, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 66-letniemu kierującemu samochodem skoda. Ranny został kierujący rowerem, pobrano od niego również krew do badań na zawartość alkoholu.

Potrącenie rowerzysty

Nietrzeźwi kierowcy spowodowali również kolizje drogowe w Płocku: na ul. Lachmana i Trasie Popiełuszki. Jak informowali nasi czytelnicy, na Trasie Popiełuszki były z tego powodu utrudnienia, trwające około trzech godzin.

Nie zabrakło również zdarzeń o charakterze kryminalnym.

  • W nocy z 11 na 12 kwietnia w Nowym Duninowie włamano się do warsztatu, z którego skradziono opony oraz narzędzia. Wartość strat to ok. 3 tys. zł.
  • W nocy z 11 na 12 kwietnia w Płocku przy ul. Dobrzykowskiej skradziono zagęszczarkę budowlaną. Wartość strat to ok. 22 tys. zł.
  • 12 kwietnia w Płocku przy ul. Kochanowskiego, włamano się do mieszkania, z którego skradziono laptopa i pieniądze. Wartość strat to ok. 4 tys. zł.