Był zwykłym, radosnym 10-latkiem. W wakacje zdiagnozowano raka

REKLAMA

Kacper to uczeń piątej klasy Szkoły Podstawowej w Dobrzykowie, który jeszcze do niedawna funkcjonował jak zdrowe i radosne dziecko. W wakacje świat jego i najbliższych wywrócił się do góry nogami.

Ta sprawa wstrząsnęła mieszkańcami Dobrzykowa i okolic. 10-letni Kacper, grzeczny, przemiły chłopiec, jeszcze do lipca funkcjonował normalnie, jako zdrowe i radosne dziecko. Cieszył się tym, że wyjeżdża z rodzicami i młodszym bratem na wakacje, że będą razem spędzać czas, że będzie ze swoim bratem łowił ryby – uwielbiają to robić.

Wtedy jednak zaczęło go boleć biodro. Po dwóch dniach ból był tak silny, że Kacper nie mógł normalnie chodzić, bardzo utykał. W przed dzień planowanego wyjazdu na wakacje, wieczorem trafił na szpitalny oddział chirurgii na Winiary w Płocku. Rano, po wstępnych badaniach, rodzice dostali informację, że mają natychmiast zgłosić się do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Bezzwłocznie pojechali do centrum i tam po badaniach usłyszeli koszmarną diagnozę – nowotwór złośliwy kości z przerzutami do płuc…

PowiązaneTematy

Chyba nie ma osoby, która mogłaby przejść obojętnie przy takiej sprawie. Cała gmina Gąbin, sąsiadujące gminy Łąck i Słubice, a także płockie osiedle Ciechomice zostały postawione w gotowość. W porozumieniu z rodzicami powołany został Komitet Społeczny Wsparcie i Leczenie dla Kacpra Zimnego. Utworzony został też profil na portalu społecznościowym Wsparcie i Leczenie dla Kacpra Zimnego – można tam znaleźć wszystkie informacje, dotyczące akcji zbiórkowych oraz tego jak włączyć się w organizację zbiórki dla Kacpra.

– Komitet został zawiązany, żeby połączyć siły i skoordynować wszystkie działania osób, które błyskawicznie zareagowały na informację o sytuacji Kacpra, a tym samym oszczędzić rodzicom odbieranie telefonów od wszystkich, którzy chcą pomóc – mówi przedstawicielka komitetu Elżbieta Młodziejewska.

– Obecnie rodzice są w trakcie zakładania konta w fundacji, gdzie będzie można wpłacać pieniądze – informuje z kolei Wioleta Kaszewska, łącznik komitetu z rodzicami. – Zachęcam też wszystkich Państwa do śledzenia profilu Wsparcie i Leczenie dla Kacpra Zimnego, tam będą pojawiały się informacje jak wygląda sytuacja zdrowotna Kacpra oraz jakie są planowane działania w najbliższym czasie – wyjaśnia.

Komitet społeczny dla Kacperka, fot. materiały prasowe

Podczas spotkania motocyklowego na płockiej starówce, 22 września, organizowanego przez Stowarzyszenie Motocyklistów Płock – Ego Sun Via, będzie można wrzucić pieniądze do puszek, które będą mieli ze sobą harcerze pod opieką Bernadetty Złotowskiej.

Wszyscy zainteresowani włączeniem się do akcji zbiórkowej, do pracy na festynach i w innych miejscach przeprowadzania zbiórki, mogą kontaktować się z komitetem:

  • Elżbieta Młodziejewska tel. 795 668 820
  • Monika Ignaczak tel. 509 656 599
  • Wioleta Kaszewska tel. 687 762 394.

Każda pomoc jest cenna!