REKLAMA

Był zwykłym, radosnym 10-latkiem. W wakacje zdiagnozowano raka

REKLAMA

Kacper to uczeń piątej klasy Szkoły Podstawowej w Dobrzykowie, który jeszcze do niedawna funkcjonował jak zdrowe i radosne dziecko. W wakacje świat jego i najbliższych wywrócił się do góry nogami.

Ta sprawa wstrząsnęła mieszkańcami Dobrzykowa i okolic. 10-letni Kacper, grzeczny, przemiły chłopiec, jeszcze do lipca funkcjonował normalnie, jako zdrowe i radosne dziecko. Cieszył się tym, że wyjeżdża z rodzicami i młodszym bratem na wakacje, że będą razem spędzać czas, że będzie ze swoim bratem łowił ryby – uwielbiają to robić.

Wtedy jednak zaczęło go boleć biodro. Po dwóch dniach ból był tak silny, że Kacper nie mógł normalnie chodzić, bardzo utykał. W przed dzień planowanego wyjazdu na wakacje, wieczorem trafił na szpitalny oddział chirurgii na Winiary w Płocku. Rano, po wstępnych badaniach, rodzice dostali informację, że mają natychmiast zgłosić się do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Bezzwłocznie pojechali do centrum i tam po badaniach usłyszeli koszmarną diagnozę – nowotwór złośliwy kości z przerzutami do płuc…

Chyba nie ma osoby, która mogłaby przejść obojętnie przy takiej sprawie. Cała gmina Gąbin, sąsiadujące gminy Łąck i Słubice, a także płockie osiedle Ciechomice zostały postawione w gotowość. W porozumieniu z rodzicami powołany został Komitet Społeczny Wsparcie i Leczenie dla Kacpra Zimnego. Utworzony został też profil na portalu społecznościowym Wsparcie i Leczenie dla Kacpra Zimnego – można tam znaleźć wszystkie informacje, dotyczące akcji zbiórkowych oraz tego jak włączyć się w organizację zbiórki dla Kacpra.

– Komitet został zawiązany, żeby połączyć siły i skoordynować wszystkie działania osób, które błyskawicznie zareagowały na informację o sytuacji Kacpra, a tym samym oszczędzić rodzicom odbieranie telefonów od wszystkich, którzy chcą pomóc – mówi przedstawicielka komitetu Elżbieta Młodziejewska.– Obecnie rodzice są w trakcie zakładania konta w fundacji, gdzie będzie można wpłacać pieniądze – informuje z kolei Wioleta Kaszewska, łącznik komitetu z rodzicami. – Zachęcam też wszystkich Państwa do śledzenia profilu Wsparcie i Leczenie dla Kacpra Zimnego, tam będą pojawiały się informacje jak wygląda sytuacja zdrowotna Kacpra oraz jakie są planowane działania w najbliższym czasie – wyjaśnia.

Komitet społeczny dla Kacperka, fot. materiały prasowe

Podczas spotkania motocyklowego na płockiej starówce, 22 września, organizowanego przez Stowarzyszenie Motocyklistów Płock – Ego Sun Via, będzie można wrzucić pieniądze do puszek, które będą mieli ze sobą harcerze pod opieką Bernadetty Złotowskiej.

Wszyscy zainteresowani włączeniem się do akcji zbiórkowej, do pracy na festynach i w innych miejscach przeprowadzania zbiórki, mogą kontaktować się z komitetem:

 • Elżbieta Młodziejewska tel. 795 668 820
 • Monika Ignaczak tel. 509 656 599
 • Wioleta Kaszewska tel. 687 762 394.

Każda pomoc jest cenna!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. Królewna says:

  Kiedy i gdzie można będzie uzyskać nr konta bankowego gdzie będziemy wpłacać pieniążki dla Kacperka?
  Ps. Trzymaj się Skarbie. Będziemy sie modlić za Ciebie.

  • Agnieszka says:

   Wszystkie informacje będą zamieszczone na profilu internetowym – link jest w słowach „Wsparcie i Leczenie dla Kacpra Zimnego” zaznaczony na czerwono.

  • mecenas24 says:

   Trzeba konkretnych pieniędzy a nie modlitw.

 2. PlockPlockPlock says:

  „z przerzutami do płuc” – hehe Płock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU