REKLAMA

Płoccy szachiści awansowali do I Ligi

REKLAMA

Podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów w Szachach Klasycznych, płocka drużyna KSz Hetman zdobyła srebro. Dzięki temu drużyna awansowała do I ligi.

9 września zakończyły się rozgrywane w Jastrzębiej Górze Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Szachach Klasycznych – II Liga 2018. Pośród 37 drużyn, na które składało się w sumie aż 355 zawodników, znalazła się również drużyna z Płocka. Zawodnicy KSz Hetman Płock od początku mierzyli w awans do I ligi, a w tym celu musieli zawalczyć o podium.

Poziom sportowy mistrzostw był, w opinii ekspertów, wyjątkowo wysoki i aż kilkanaście drużyn włączyło się w walkę o awans. Walka na szachownicach była niezwykle emocjonująca, a przed ostatnią rundą żadna z drużyn nie była pewna awansu, ponieważ aż siedem z nich miało realne szanse na I ligę.

Ostatecznie Drużyna KSz Hetman Płock wywalczyła drugie miejsce i srebrny medal, a przede wszystkim upragniony awans do I Ligi. Drużyny, które oprócz płocczan wywalczyły awans, to: UKS 21 Podlesie – zwycięzca turnieju oraz KS Laura Chylice – zdobywca brązowego medalu.

Zawodnicy z Płocka otrzymali również wyróżnienia indywidualne. Każdy mecz był rozgrywany jednocześnie na 6 szachownicach, a trzech najlepszych zawodników otrzymało nagrody. Na szachownicy nr 3 pierwsze miejsce zajął Piotr Sabuk, na szachownicy nr 6 (kobiecej) drugie miejsce zajęła Anna Kantane.Zawodnicy, którzy wywalczyli awans:

  1. Alexey Kislinsky (GM) – 4 pkt
  2. Mirosław Grabarczyk (GM) – 4,5 pkt
  3. Piotr Sabuk (IM) – 8,5 pkt
  4. Nikolai Aliavdin (IM) – 5 pkt
  5. Krystian Jędryczka (M) – 5 pkt
  6. Anna Kantane (WIM) – 6,5 pkt.

Zawodnikami rezerwowymi byli: Mirosław Gawroński (M) i Joanna Strześniewska (I). Kierownikiem KSz Hetman Płock jest były prezydent Płocka Mirosław Milewski, a kapitanem Mirosław Grabarczyk. Funkcjonowanie drużyny jest możliwe dzięki głównemu sponsorowi, płockiej firmie SoftHard SA.

– Dziękujemy wszystkim sympatykom Klubu, którzy nam kibicowali! – nie ukrywa radości drużyna KSz Hetman.

Działalność drużyny można śledzić na stronie internetowej.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU