REKLAMA

Zrób zdjęcie, wygraj nagrodę i pomóż budować Wikipedię

REKLAMA

Dla kogoś, kto lubi dokumentować swoje przygody, to niebywała okazja. „Wakacje z Wikipedią” to otwarty konkurs fotograficzny, którego celem jest zgromadzenie zdjęć, dokumentujących materialne i przyrodnicze dziedzictwo Polski. Do wygrania sprzęt o wartości 600 zł!

PowiązaneTematy

Zdjęcia może dodawać każdy, kto choć trochę pasjonuje się fotografią i zrobi to do 30 września 2017 roku. Wszystkie fotografie trafią do internetowej biblioteki multimediów Wikimedia Commons i będą mogły posłużyć do ilustrowania Wikipedii. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Wikimedia Polska i Narodowy Instytut Dziedzictwa.

W Płocku i okolicy pięknych miejsc do wykonywania zdjęć nie brakuje, warto więc wykorzystać swoje zdolności i poszerzyć zasób największej internetowej encyklopedii wiedzy. Autorzy najlepszych zdjęć, wybranych przez konkursowe jury, otrzymają nagrody. Zdjęcia można łatwo przesłać poprzez stronę wikiwakacje.pl lub przez stronę konkursu w Wikipedii.

– Dzięki Waszym zdjęciom, poszerzymy bazę zdjęć na wolnej licencji o cenne materiały ilustracyjne związane z polską naturą i kulturą. Posłużą one m.in. do zilustrowania haseł w różnych wersjach językowych Wikipedii. Konkurs stanowi połączenie dwóch wcześniejszych akcji – Wiki Lubi Zabytki oraz Wiki Lubi Przyrodę, dzięki którym pozyskano łącznie ponad 100 000 fotografii, przedstawiających zabytki i przyrodę Polski – informują organizatorzy.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać:  • ZDJĘCIA ZABYTKÓW – przedstawiające obiekty wpisane do rejestru zabytków, w tym budynki oraz parki
  • ZDJĘCIA NATURY – przedstawiające obszary chronione przyrodniczo (w tym parki narodowe oraz rezerwaty przyrody) oraz pomniki przyrody
  • ZDJĘCIA SZTUKI – dzieła sztuki wystawione na stałe w publicznych miejsach oraz obiekty małej architektury o walorze historycznym.

Zdjęcia muszą być wykonane osobiście oraz posiadać rozdzielczość nie mniejszą niż 6 Mpix. Przesyłane zdjęcia udostępniane są na otwartych licencjach Creative Commons, które umożliwiają nieskrępowane przetwarzanie oraz rozpowszechnianie materiałów. Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie konkursu w Wikipedii.

Nagrody są nagrodami rzeczowymi wybranymi przez zwycięzców spośród sprzętu fotograficznego, akcesoriów fotograficznych i książek dostępnych w jednym z 3 polskich internetowych sklepów fotograficznych, wskazanych przez Organizatora.

Najlepsza pojedyncza fotografia – nagroda o wartości do 600 zł,
2. nagroda – do 300 zł,
3. nagroda – do 150 zł.
Najlepsza fotografia w każdej z trzech kategorii tematycznych – nagroda o wartości do 500 zł,
2. nagroda – 200 zł,
3. nagroda – 100 zł.

Jeśli zdecydujecie się wziąć udział w konkursie, przy okazji dajemy znać, że możecie wykorzystać Wasze zdjęcia na stronie Tumska-Plock.pl. Dzięki temu obejrzą je turyści, odwiedzający naszą piękną starówkę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU